Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért baj az az embereknek,...

Miért baj az az embereknek, ha valaki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Láttam neten egy cikket, ami arról szólt, hogy egy nő nyíltan vállalja, hogy nem akar gyereket. Hozzászólások elég vegyesek voltak, legtöbb azt szajkózta, hogy akkor ne fogadja el a nyugdíjat és hogy fizessen akkor dupla tb-t, ha már nem járul hozzá a társadalomhoz gyerekcsinálással. Egyik szó szerint ezt írta: Nem fektet be a jövőbe (azzal, hogy nem szül). Teljesen felszökött a szemöldököm. Komolyan egy gyerek befektetés a mai világban? Már az is baj, ha valaki nem szül? Akkor azok akik a semmire szülnek, ők csinálják jól annak ellenére, hogy mélyszegények és éheznek - ergo lopnak és bűnöznek? Ez jó befektetés?

Én nem mondom, hogy nem akarok gyereket, még most nincs meg az az anyagi hátterünk férjemmel, talán 3-4 év múlva, de akkor is csak úgy, ha a világ is olyan állapotban lesz (nem fogok fertő világra háború közepén gyermeket vállalni). DE teljesen megértem, ha valaki nem akar gyereket. Én is sokszor úgy érzem, hogy nem vagyok elég jó anyai szerepre és nem akarom, hogy az én gyerekeim úgy nőjenek fel, ahogy én.



2022. okt. 23. 13:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
#9 ez azért megnyugtat hogy mi csak egy töredékét kapjuk ahhoz képest, amit egymás között balhéznak le :D
2022. okt. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz gyerekem. Miért legyen?


Mit ad az életemhez - a szentimentális, érzelmi alapú kommenteket nem kérem!

Hát semmit.


A testem tönkremegy a terhesség alatt, szülés során, majd az éjszakázások miatt.

A mell megereszkedik, inkontinencia, aranyér, megnyúlt szalagok, kinyúlt has, esetleg meg is halhatok, ha pechem van (azért előfordul).

Aztán meg egy csomó pénzbe kerül a gyerek, amit magamra is költhetnék, és nem is biztos, hogy sikerül normális felnőtté nevelnem, hiába igyekszem.

2022. okt. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem irigység is áll mögött, mert ők nem boldogok szülőként és irigylik azokat, akik mernek másik utat választani. Persze vannak olyanok is sokan, akik boldogok és mindig is ez volt az életcéljuk. Ők általában nem kritizálnak másokat a döntésükért, főleg nem ilyen alpári stílusban, amilyeneket dobálnak egymáshoz az emberek Facebookon. Szomorú, hogy ezek "nevelik" a következő generációt, még a mostaninál is rosszabb társadalom lesz.
2022. nov. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!