Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A "rögtön jövök" minek felel meg?

A "rögtön jövök" minek felel meg?

Figyelt kérdés
Délelőtt szerettem volna eljutni végre az óráshoz és ki volt rakva a "rögtön jövök" tábla. Vártam-vártam, de csak nem jött, pár perc múlva feladtam a várakozást. Ti jártatok már így? Mit takar pontosan a "rögtön" szó?
2022. okt. 28. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Miután végzett a dolgával (WC, ebédszünet), annak befejeztével rögtön jön. Nem egyértelmű?
2022. okt. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Azt mégse írhatja ki, hogy "elmentem fosni"...
2022. okt. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Valóban az lenne fair, hogy egy letörölhető táblára felírja, hogy mikorra várható a nyitás, hiszen nem tudható, hogy mikor ment el, és mikortól számít neki a "rögtön", ami lehet 5 perc vagy 30 is, és más idejét rabolja.


A rögtön-tábla nekem max. 5 percig tolerálható.

Ebédszünetre írja ki, hogy ebédszünet, és x-kor nyit.

Különben végleg veszít egy kuncsaftot.

2022. okt. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
Ha ferfi van ott akkor 5 perc, ha nő akkor 1 óra
2022. okt. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Amit írtál, pár perc.
2022. okt. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

Változó. Van, akinek pár perc, másnak egy óra.

Egyetemi tanszéken fordult elő, hogy az ügyintéző hölgy kiírta az ajtóra, hogy "negyedóra múlva jövök", de háromnegyed óra elteltével is ott volt a cetli. Várakoztunk már legalább tízen. Valakitől megtudtuk, hogy hol van a nő, odamentünk, és még neki állt feljebb, (ő most nem ér rá). Valaki keményebben rászólt, erre felemelte a hátsóját és jött.

2022. okt. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én értelmezésemben max 15 percet szabadna jelentenie.
2022. okt. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
15 perc szerintem is belefér még, ha épp nem sietek és fontos az elintéznivalóm, főleg egy szakinál, aki egyedül üzemelteti a boltját és nincs váltótársa.
2022. okt. 28. 15:28
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

Nekem nem fér bele 15 perc. Az negyed óra. Ill. totális bizonytalanság.

És itt a bizonytalanságon van a hangsúly, az a legrosszabb, és az nem fair.


Ha kiírja, hogy 14:15-re jön vissza (14:00-kor ment el), akkor van lehetőségem mérlegelni, hogy ácsorgok az ajtóban, vagy addig elintézek valamit, vagy hagyom a francba.


De úgy, hogy azt hiszem, hogy rögtön az rögtön, vagyis 5 perc, vagy 15, aztán kiderül, hogy neki 45 perc, akkor ott baromira nem vagyok értékelve, és átver, vagy nem tudom, hogy átver, és lehet, hogy 2 percen belül már ott is van.


Szóval én sem szeretem a rögtön jövök táblát.

2022. okt. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9 Ez is igaz. Mindenki maga dönti el, hogy mi fér bele. Ha sietek én sem várok.
2022. okt. 28. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!