Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha valaki meghallja, hogy nem...

Ha valaki meghallja, hogy nem annyira jövök ki jól a szüleimmel rögtön meglepődik, miért van ez?

Figyelt kérdés
A szüleim nem annyira fiatalok,mint a többi osztálytársamé, konkrétan anyám 2 év múlva már nyugdíjba megy, és ha esetleg arra terelődik a szó,hogy a szülő mi mindenben segít akkor csak azt tudom mondani,hogy nem igazán jövök ki velük. Sosem volt ,hogy segítettek volna leckében, csak akkor visznek el suliba vagy más elfoglaltságomra ,ha nagyon muszáj. Jó, néha van ,hogy elbeszélgetünk,de komolyabb eszmecseréink sosem voltak, ez tényleg ilyen megdöbbentő?

#kapcsolat #Szülők. anya
2017. szept. 6. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen helyzetben jócskán vannak fiatalabb szülőkkel élők is.
2017. szept. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Ennek nem a kor az oka, hanem ők ilyenek. A szüleivel meg nem mindenki találja meg a közös hangot, ez nem újdonság.
2017. szept. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Ez ilyen. Ne vedd magadra. Nem csak suliskorban, akárhány évesen is csodálkoznak ezen. Én mondjuk apámmal nagyon szeretetteljes viszonyban voltam, de anyámmal nem jövök ki sehogy se. 40 felett is elkerekednek a szemek, ha ezt elmondom (pedig ők firtatják én magamtól szóba se hozom a kedves mamát)
2017. szept. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
nem azon lepődnek meg, hogy nem jössz ki velük, hanem azon, hogy első szóra kiteregeted a családi szennyest.
2017. szept. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Sosem volt ,hogy segítettek volna leckében, csak akkor visznek el suliba vagy más elfoglaltságomra ,ha nagyon muszáj. Jó, néha van ,hogy elbeszélgetünk,de komolyabb eszmecseréink sosem voltak,"


Ettol meg nem feltetlenul rossz szulok,es ez meg nem akkora foben jaro bun a reszukrol, hogy ezert oket utalni kellene, vagy egyaltalan csak masoknak beszelni rola. Az mas kerdes hogy nem sok kozos temad van veluk, vagy esetleg erzelmileg nem a legkozelebbi a kapcsolat. Nekem ennel szazszor rosszabb szuleim voltak, es szerintem nem en vagyok itt az egyetlen. Vizont nem latom ertelmet hogy mindenkinek ujsagoljam, milyen is koztunk a viszony. Foleg hogyha keves konkret okod van amire hivatkozni lehet, marmint a fent emlitetteken kivul, akkor konnyen tunhetsz egy halatlan hideg gyereknek.

2017. szept. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé túlzó elvárásaid vannak szüleiddel.


"Sosem volt ,hogy segítettek volna leckében"


Sok szülő van, aki tényleg nem tud a gyerekének segíteni egy kétismeretlenes egyenletrendszer megoldásában, vagy a hidrosztatikai felhajtóerő elmagyarázásában, vagy a soros és párhuzamos kapcsolás értelmezésében, vagy a kovalens kötéshez nem tud hozzászólni, vagy a verselemzésben nem tud segíteni, vagy a világgazdasági válság okait nem tudja elmagyarázni. Ezt ne ródd fel nekik és ne is a fogyatékosságukként éld meg!


"csak akkor visznek el suliba vagy más elfoglaltságomra,ha nagyon muszáj"

Miért kéne autóval vinniük, ha van két lábad, ill. fel tudsz szállni a buszra?


Az persze jobb lenne, ha jobban el tudnátok beszélgetni egymással, de ez még nem az a kategória, amire azt mondhatnád, hogy nem igazán jössz ki velük. Talán ezért is lepődnek meg, mert egy ilyen mondat után rosszabb helyzetre gondolnak.

2017. szept. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Metionin ***** válasza:
Nem tudom, az én tapasznyatalaim szerint az a ritka, ha valahol a gyerekek és a szülők (valamint a szülők egymással) jóban vannak és meghallgatják, segítik egymást. Rengeteg korombeli és nálam fiatalabb ismerősöm van egyetemről, koliból, diákmunkából és max 1-2 van köztük, aki ún. "normális" családban él.
2017. szept. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!