Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Suli miatt stresszelek,...

Suli miatt stresszelek, aludni sem nagyon bírok néha, mit tegyek ?

Figyelt kérdés
Gimnázium.
2022. nov. 6. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi miatt stresszelsz azon kívül, hogy a gimnázium miatt?
2022. nov. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Konkretan mi a stressz oka?
2022. nov. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vedd lazábban. Néha egy-két rossz jegy nem a világ vége. Többet ér az egészséged, és hogy ne szökjön az egekbe a stresszhormon szinted, mint hogy mindig mindenből jó jegyet kapj.

És attól még lehetsz sikeres és boldog az életben, nem kell ahhoz mintatanulónak lenned. :)

Felmérések is bizonyítják, hogy az iskolai teljesítmény nincs feltétlenül egyenes arányosságban az életben való sikerességgel és elégedettséggel. Úgyhogy nyugi, és élj, élvezd az életed. Tanulj is, amennyit lelkiismereted megkövetel, de ez az egy életed van, és később bánni fogod, ha nem úgy éled, ahogy szeretnéd. :)

2022. nov. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Minden miatt ami ezzel kapcsolatos. A rengeteg óra, koránkelés, későn érek haza (utazás). A tanárok, diákok, feladatok, egyszerűen a légkort is utálom már.


Szívesen tanulnék, akár mennék egyetemre is, de nem bírom ilyen formában ezt.

2022. nov. 6. 22:02
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Hat ha a gimnazium ennyire lestresszel, az egyetemet egy hetig sem fogod birni, jobb ha tudod, nem ritka, hogy az egyetemen reggel 8-tol este 7-ig van orad, es sokkal tobb az anyag mint egy gimnaziumban.
2022. nov. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mennék, nem azt mondtam megyek.

Amúgy meg mondom nem tananyaggal van bajom hanem közösséggel, légkörrel, koránkelés, későn fekvéssel.

2022. nov. 6. 22:24
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
De a korankeles meg a keson fekves az az egyetemen is jatszik adott esetben.
2022. nov. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Suli váltáson is gondolkodhatsz. Vannak délutáni/esti sulik is. Én is váltottam annó, és nem bántam meg, végre szabadnak éreztem magam, és nem stresszeltem annyit, mert jobb volt a közösség.
2022. nov. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Hat ha a gimnazium ennyire lestresszel, az egyetemet egy hetig sem fogod birni, jobb ha tudod, nem ritka, hogy az egyetemen reggel 8-tol este 7-ig van orad, es sokkal tobb az anyag mint egy gimnaziumban."


Na azért ez nagyon nem így van. Számomra is sokkal stresszesebb volt a gimnázium tanulás szempontjából, mint az egyetem.

- Egyetemen bizonyos keretek között te állítod össze az órarendeted. A lehető legritkább esetben kellett reggel 8-ra bejárnom, vagy bent lennem este 7-ig. De ha kellett, akkor az is 80%-ban az én döntésem volt és nem mások nyomták rám. Máig kiráz a hideg a gondolattól, hogy bárhová is reggel 8-kor kelljen megérkeznem, 18-9 éves koromig kelhettem minden reggel 6:20-kor. Most meg beballagok 9-10 órára a munkába és csókolom.

- Egyetemen - a jobbik esetben - olyan dolgokat tanulsz nagyrészt, amik érdekelnek. Így hiába több a tananyag, jobb is a motiváció.


Kérdező: én ha visszamehetnék az időben, akkor biztos, hogy azt tanácsolnám magamnak, hogy vegyem lazábban a sulit. Ha van olyan tantárgy, amiről biztosan tudod, hogy a továbbtanulásodban nem fog szerepet játszani, akkor vedd lazábbra. Ha nem érsz rá tanulni a felelésre és kapsz egy karót vagy egy kettest, akkor mi van? Kit fog ez szerinted valaha is érdekelni?

Az egyetemi felvételi pontjaidba alig számítanak bele az év végi jegyek, sőt, nem is muszáj, hogy beleszámítsanak. Feküdj rá azokra, amik érdekelnek és hasznosak. Nem azt mondom, hogy mindem mást telibe kell kakálni, legyél lelkiismeretes azért, de ne stresszelj ezen napi szinten, mert nincs miért.

2022. nov. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!