Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a tanultabb...

Miért van az, hogy a tanultabb emberek ábrázata gazdagabb, míg a kevésbé tanultaké olyan savanyú és unott?

Figyelt kérdés

Személyes megfigyelésem alapján egy tanult, értelmiségi, jól szituált ember arca sokkal gazdagabb pl érzelmekben, szinte történetet mesélnek és úgy általában is jó ránézni ezekre az arcokra, míg egy munkásosztályból való arca inkább gondterhelt, nyúzott, nem jó ránézni. Jó példa erre a kasszások, amikor fizetek náluk szinte kerülöm a tekintetüket mert árad belőle a 30 évnyi szenvedés, a mindennapi harc a számlákkal, családdal, egyszóval nem kiegyensúlyozott az arcuk és ez zavaró.


Amúgy ne értsetek félre, én sem vagyok értelmiségi és bár magyar viszonylatban jól élek, az én arcom is unott és savanyú, pedig általában jó kedélyű és humorú srác vagyok, de mégsincs meg az az izgalom az arcomon, mint pl egy diplomás mérnökén vagy orvosén. Ha lány volnék, tuti észre sem vennék ilyen arcokat mert eltűnne a szürkeségben.


Nektek is feltűnt már ez?



2022. nov. 10. 16:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk olyan szempontból hülyeség az egész hogy a való életben a jól kereső, tanult emberek között is látni olyanokat, akiket simán el tudnék képzelni bolti eladóként is, vagy fordítva. Alapból szerintem nagyon sokat számít az öltözék, egy szegényebb emberek sokszor még akkor is meglátszik az "olcsóság" ha próbál igényes lenni, míg ha van pénzed esetleg ízlésed is, akkor nagyon sokat tud dobni az emberek az öltözék.
2022. nov. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
88%

#10 az is ugyanúgy igaz, amiről írsz:


[link]

2022. nov. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Illetve akárhogy nézzük ott van a genetika is. Nézd meg a Forma 1-es pilótákat.


Ott van egy Sebastian Vettel aki például elég szarul öregedik. Persze megvan rajta a nyomás is és a "sikertelenség" hiszen ő világbajnokból lett "lecsúszott" pilóta.


Múltkor volt róla valami fotó, ahol "privátban" volt a párjával és hát ránézésre konkrétan simán el tudnám képzelni valami kőműves segédként is. Pedig egy kifejezetten intelligens és értelmes embernek mondják.

2022. nov. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy pénztől függetlenül is lehet valaki gond viselt kinézetű. Munkatársaim mindig mondták, hogy milyen jól néz ki a főnökünk, jó bőrben van, összeszedte magát. És mesélték, hogy azért a 2008-as válság idején erősen meggyötört volt amikor nem volt munka, és a fizetést alig tudta odaadni.
2022. nov. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!