Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan él az, akinek "van élete"?

Hogyan él az, akinek "van élete"?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, de áll mögöttem egy út. Sportoltam, félprofi szinten. Napi 1-2 edzés, hétvégén 1-2 meccs, mellette gimis voltam vagy épp OKJ-t csináltam, szóval nagyon ingergazdag, szép életem volt.

Aztán ez kiüresedett. OKJ-vel együtt hagytam abba a sportot, mert úgy éreztem, életem legnagyobb csalódása, hiszen bárhogy küzdök, nem lesz belőlem semmi.

Dolgoztam egy évet, munka alatt eldöntöttem mi akarok lenni, most egyetemen tanulok.

Mégis olyan üres.... rájöttem hogy nem volt semmim eddig se, csak a sport elnyomta. Se hobbim, barátom nagyon kevés és messze, nincs pezsgő társasági életem (amilyenben boldog lennék), mert valahogy nem megy az ismerkedés.

Mit csinál egy nap az, akire azt mondjuk hogy van élete???

Sorozatozni nem akarok. Egy ideig szórakoztató, utána az is kiüresedik. A sport az eü állapotom miatt korlatozott, konkrétan a laza kocogáson és súly nélküli erősítésen kívül mindentől fáj a gerincem. Egyedül a tanulás okoz igazi boldogságot, de hát a feltöltődés is kéne... Ezt zabálással oldom meg/ nyomom el. Híztam is 20 kilót.

Teljesen elvesztettem önmagam, a személyiségem, az egészségem is lassan. Újra akarom építeni az életem, de azt se tudom merre induljak el. Hogy töltsem ki az életem? Hogy tudok örömöket, feltöltődést találni?



2022. nov. 10. 18:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Mindenki mást nevez "életnek".


Van aki a mindennapi bulizást, basz*st, berúgást.

Van aki az edzést, sportos életet.

Van aki a szakmája miatt érzi, hogy él.

Más az anyaságban teljesedik ki.

Megint valaki attól él, hogy elmegy a Starbucksba és erről tiktok videót csinál.


Mind más élet, és egyik sem lenne boldog a másikéval.


Én úgy érzem van életem. Szeretem a munkám. Szeretem a családom. Sosem unatkozok. Minden évben nyaralunk, minden ünnepet együtt töltünk. Évközben is figyelünk persze egymásra.

Reggel ott a gyerek, én magam is készülődök. Napközben munka. Este itt a család, főzés, beszélgetések, akár egy kis filmezés, gépezés, tanulás. Mindig letudom kötni magam. Kár, hogy csak 24 óra egy nap.

2022. nov. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Keresd meg, mi az ami boldoggá tesz. Én önkénteskedni és kirándulni járok
2022. nov. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Ez mindenkinél más. Én például ha újrakezdhetném az életemet csak a bulizás meg a tánc töltené ki, partiznék tinikoromtól 80 éves koromig, vagy amíg a lábam bírja. Az összes több (barátok, család) pedig úgyis jönne ehhez magától. Na jó, néha túrázni is járnék, meg wellnessezni. Munkának olyat választanék, ami nem jár túl nagy felelősséggel, a hobbijaimat tudnám finanszírozni, meg mellette egy szerény életmódot.
2022. nov. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
3. bármikor csinálhatod ezt ha ezt szeretnéd. azért ez nem lehetetlen.
2022. nov. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Valami kreatív hobbit próbáltál már? Nem kell it feltétlenül olajfestésre, vagy valami més nagyon komoly dologra gondolni. Lehet makettezni, más barkács dolgokat csinálni, vagy kötni, kosarat fonni, könyvet kötni, bármit. Nagyon sok lehetőség van.

Esetleg van valami háziállatod?

2022. nov. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok még:

Engem a főzés mindig visszaránt, ha elkezdek bedeprenyózni. Ez is afféle hobbi nálam, persze nem kell hűdenagy konyhaművészeti alkotásokra gondoni, engem egy sima főzelék is feldob, mind az elkészítése, mind a megevése :)

2022. nov. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%

"Ezt zabálással oldom meg/ nyomom el. Híztam is 20 kilót."


Mondjuk ha nem kellene 20 kilókat cipelned magadon, akkor a gerinced sem lenne annyira tönkre vágva. Az két kézi súlyzó súlya...

[link]

2022. nov. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%
boldogan
2022. nov. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Na lepontoztak, a lusta, kövér balkáni prolik... :D
2022. nov. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Az első legfontosabb pont szerintem a gerinced rendbe tétele. Mindent próbáltatok vele?
2022. nov. 11. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!