Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Élhet valaki jól diploma nélkül?

Élhet valaki jól diploma nélkül?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy mindenki, még a legbutább, rossz tanuló ismerőseim is egyetemre mentek. Mondjuk, azt nem tudom hogyan.

Van egy ismerősöm, aki alig makog “külföldiül” és Spanyolországba ment tanulni. Azt nem tudom miként kivitelezi, hisz se angol, se spanyol nyelvtudás nincs a csúcson, de idén kezdte.

Szóval, én is elgondolkoztam azon, hogy bár nem érdekel egy egyetemi szak sem, jelentkezek egy képzésre, mert tanulmányi eredményeim miatt nagyon sok helyre bekerülhetnék. Szerintetek van értelme, a papírban van a jövő, akkor is, ha teljesen más, mondjuk egy szakma érdekel? Kezdem ezt érezni.


2022. nov. 12. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs diplomám, és gyanítom így 40 felé már nem is lesz. Viszont van egy-két jó szakmám,amivel bőven keresek annyit,amennyire szükségem van.
2022. nov. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha téged olyan dolog érdekel, amihez nem kell diploma, akkor felesleges megcsinálni egy képzést csak azért, hogy legyen egy papírod, de soha ne is használd. Ha még nem tudod mivel szeretnél foglalkozni, akkor jó ötlet lehet elvégezni valamit, de akkor is inkább olyat, amiről elképzelhetőnek tartod, hogy fogod tudni hasznosítani.

De azt is lehet, hogy most elkezded csinálni ami érdekel és ha azt látod, hogy abból nem tudsz rendesen megélni, akkor 1-2 év múlva is elkezdheted az egyetemet, nem muszáj rögtön.

2022. nov. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Előre is elnézést, hogy ezzel a szakmával jövök, de ebben dolgozok így ezt tudom mondani. Illetve egy rokonomét is mondani fogom azután.

Én fejlesztőként dolgozom BSc-s mérnökinformatika diplomával és rengeteg kezdő munkatársam van, akik végzettség nélkül ugyanúgy a cégnél elkezdtek dolgozni. Ez úgy lehet, hogy ennél a szakmánál a diploma csak arra van, hogy a szűrésen jobban átmenni, de ha elég sok helyre adod le diploma nélkül akkor előbb utóbb felvesznek és miután lesz munkatapasztalatod utána kevésbé nézik majd, hogy nem rendelkezel diplomával.

VISZONT ez nem minden cégnél van így! Dolgoztam olyan helyen, ahol elvárás volt valamilyen BSc-s diploma. Nyilván kitartónak kell lenni és valóban sok helyre leadni a jelentkezést.


Az egyik rokonom pedig Sopron-ban él és Bécsbe jár ki dolgozni villanyszerelőként. Elég jól keres. Debrecen környékéről költöztek át kisgyerekkel, mert Keleten már nem tudtak megélni. Nehéz lépés volt és évekig gondolkodtak rajta, de nem bánták meg.

Szóval ilyen jellegű szakmunkákkal is jól lehet keresni.


Illetve ha kreatív vagy és értesz az üzlethez, magabiztos vagy stb, akkor akár vállalkozó is lehetsz.

2022. nov. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy alakult hogy ma a legjobban a jó és megbízható szakik keresnek. Csak a szorgalmuk szab határt, a diploma egyre kevesebbet jelent pénzkeresés szempontból, inkább presztízs lett.
2022. nov. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön még takarítóként is meglehet jól élni:)
2022. nov. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én nagyon “hazafi” vagyok, ha minden kötél szakad, akkor mennék külföldre. Különben számviteli ügyintézőnek tanulok onnan meg a cél a mérlegképes könyvelő.

(Lány vagyok, így bizonyos szakmák pl építőipar kizárva)

2022. nov. 12. 16:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha ez érdekel is, akkor valamilyen pénzügyi alapképzést nem lenne rossz ötlet elvégezni, az ilyesmikhez sokszor elvárás a papír, több lehetőséged lenne úgy és ha mondjuk elvégzel egy gazdálkodási és menedzsmentet, szélesebb körben is fogsz tudni nézelődni, ami sose árt. De ahogy érzed. Ráadásul ezt akár később, levelezőn, munka mellett is meg lehet csinálni, nem muszáj most.
2022. nov. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 puritan ***** válasza:
100%

Nos, az a baj a fiatalokkal, hogy nem tudják milyen öregnek lenni.

Én elmúltem 40 mikor beíratkoztam az egyetemre, és most már tudom, hogy életem egyik legjobb döntése volt. Valószínüleg megélnék diploma nélkül is, mivel villanyszerelő lennék, de így 60 fölött egy kicsivel már nem szívesen mászkálnék létrára, meg húzgálnám a vezetékeket nap mint nap, mikor örökké fáj a hátam. Íróasztal mellett azért sokkal könnyebb, meg többet is keresek.


Tehát én azt mondom, hogy ha csak egy mód van rá, meg kell szerezni azt a diplomát, még ha lemondással, és anyagi ráfordítással is jár.

2022. nov. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én elég fiatalon tapasztaltam meg sokmindent. Voltam már villanyszerelő, itthon és külföldön is, illetve voltam/vagyok PLC programozó és géptervező is, diploma nélkül. Megélni meg lehet, csak nem jó úgy bejárni dolgozni, hogy tudod, hogy te ennél többre vagy képes. Mivel engem az informatika érdekel, ezért másodéves levelezős mérnökinformatikus vagyok. Ha csak szakmát szeretnél, akkor feleslegesen pazarlod az idődet az egyetemen, viszont ha többre vágysz, akkor muszáj.
2022. nov. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!