Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mért nézi le a legtöbb ember...

Mért nézi le a legtöbb ember azt, akinek csak egy érettségije van? Diploma nélkül nem lehet valaki értékes ember?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz a történetem.

Egy Magyarországgal szomszédos országban születtem,ami talán a legkorruptabb a környéken.Apukám már sok éve itt dolgozott Magyarországon,mert otthon nem volt sok lehetőség.Anyukám pedig engem és a testvéremet nevelt.Hiába volt diplomája,a fizetés olyan alacsony volt,hogy inkább otthon maradt velünk.Külföldre nem mehetett el,mert nem hagyhatott minket egyedül.Szóval egy fizetésből éltünk,ami elég nehéz volt.

Mindig is az volt a terv,hogy főiskolára vagy egyetemre megyek,mert nagyon jó tanuló voltam,érettségit tiszta ötössel zártam.Fel is vettek az egyetemre,nem volt semmi gond,de utána végig gondoltam az egészet.Ha tovább tanulok,akkor a családnak még nehezebb lesz beosztani a pénzt,mert a java nekem kellesz.Nálunk úgy van,hogy ha tanulsz,ha nem,akkor is fizetni kell a tanároknak,hogy átengedjenek a vizsgákon.Plusz emellett még sok más költség.A családom nélkülözzön éveken keresztül,hogy nekem legyen egy diplomám,amivel majd max havi 20-30 ezer forintot fogok keresni?Úgy döntöttem,hogy nem.Nem mentem egyetemre,eljöttem ide dolgozni,eleinte takarítottam,de szépen kerestem vele.Most már van egy jobb munkám és elég sokat is keresek.Itt élünk,itt van az egész családom,mindenki dolgozik,mindenünk megvan,ami régen nem volt.

Nem bántam meg a pár évvel ezelőtti döntésemet,de itt sajnos többen lenéznek,arcokat vágnak,mikor megtudják,hogy csak érettségim van.Ez nekem rosszul esik,mert nem hiszem,hogy ettől én kevesebb lennék,mint ők.De ki tudja?Erről is mindenkinek más a véleménye.

24/l


2014. aug. 26. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel semmi probléma nincs. Sok egyetemi szak eleve kamu, hiába van diplomájuk, akkor sem fognak tudni elhelyezkedni. Ha te nem bántad meg a döntésedet, akkor nincsen semmi baj. Még később is szerezhetsz diplomát, ha szeretnél, a szüleim már rég 40 fölött vannak, de még mindig tanulnak, mert ez a fontos nekik. De diploma nélkül is lehetsz értékes ember, nincs ezzel baj.

22/L, amúgy egyetemista. :D

2014. aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én is észrevettem, hogy itt gyakorin főleg, sokan lenézik azokat, akiknek csak érettségiük van...nem Magyarországról származok én sem, úgyhogy nemtudom ezt mindenhol így e veszik, nálunk teljesen normális az ilyen és nincsenek nagyon lenézve az emberek...sőt én úgy gondolom az az ember akinek érettségije van még értékesebb is, hiszen nem 30 éves koráig csak tanul és szülők tartják el...a fizetésen meg nemtudom mennyire látszik, csak pl. ha tanár akarsz lenni,ahhoz kell ..de páromnak van diplomja és őszintén sokat nem ér el vele
2014. aug. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Többen lenéznek? Azzal ne törődj. Nem vagy kevesebb, legfeljebb az iskolád kevesebb. Értékelendő, hogy eljutottál idáig, és hogy megfontoltan, a családodat - az ő érdekükben - nem akartad nehéz helyzetbe hozni. További jó munkát!
2014. aug. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :-)
2014. aug. 26. 11:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki lenéz azért, mert nincs diplomám, azt én is lenézem, hogy ennyi tanulás után még mindig egy bogár értelmi szintjén van.
2014. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!