Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehetek értelmiségi diploma...

Lehetek értelmiségi diploma nélkül?

Figyelt kérdés

2016. szept. 9. 16:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Lehetsz.
2016. szept. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Igen.
2016. szept. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem nem. És diplomás vagyok.
2016. szept. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Általában azokat hívják annak, akik szellemi munkát végeznek, ahhoz pedig az esetek nagy részében feltétel a diploma.
2016. szept. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Simán.

Az én tanáromnak van pár diplomája, egy undorító szerencsétlen retardált ember.

2016. szept. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
a műveltséget és az emberséget nem a diplomával együtt osztják.Én pl tolmács vagyok 2nyelven beszélek.mégsincs diplomám....csak 1 példa.
2016. szept. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Diploma nélkül is lehet értelmiségi munkát végezni.

Rengeteg programozó van, aki mérnöki állást tölt be, pedig még nincs meg nekik a diploma. Mégpedig azért, mert legtöbb álláslehetőségnél KÖVETLEMÉNY diploma megszerzése előtti munkatapasztalat a szakmában.

2016. szept. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*követelmény*
2016. szept. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
persze, hogy lehetsz, csak nehezebb. a diploma könnyebb utat biztosít, és pár munkahelyen előírás, ennyi. Államelnök lehetsz diploma nélkül, egyetemi tanár nehezebben (bár erre is van példa).
2016. szept. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Az értelmiséginek még pontos definíciója sincs. Nyilván én, mivel nekem van diplomám (nem, nem verem rá a mellem, nem ér az olyan sokat) tisztában vagyok vele, hogy egy nem túl magas követelményeket támasztó magyar egyetem elvégzése a minimum ahhoz, hogy valaki értelmiséginek mondhassa magát. De nem is értem miért akarná valaki mondjuk érettségivel magára aggatni az értelmiségi jelzőt. Különben sem szoktuk ezt így használni, senki nem mondta még a környezetemben, hogy ő bizony értelmiségi. Az, hogy valaki mennyire, okos, ügyes nem függ ezzel össze, ahhoz nem diploma kell, de számomra az értelmiségi réteghez szervesen hozzátartozik az, hogy a tagjai legalább 1 diplomát fel tudjanak mutatni, jól néznénk ki, ha még ez a minimum követelmény sem lenne meg, amikor itthon ingyen és könnyen diploma szerezhető. Akinek pedig kisebbségi komplexusa van, amiatt mert nincs diplomája, az gondoljon bele, hogy, kiváló karriert lehet építeni diploma nélkül is, sok ember pedig diplomával sem tud megfelelő állást szerezni magának.
2016. szept. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!