Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van úgy értelme az életnek,...

Van úgy értelme az életnek, ha a fő célját már egészen biztosan nem érheti el az ember?

Figyelt kérdés
Még mielőtt valaki félreértene, nem, nincs szándékomban Dunába ugrani vagy ilyesmi, csak a kérdés foglalkoztat így az éjszaka közepén, hogy tulajdonképpen mi hajtson előre a továbbiakban, mibe kapaszkodjak, mit "hajszoljak", ha azt ami az egész életnek értelmet adott (volna) már biztosan nem kaphatom meg soha? Ilyenkor hogyan tovább, mi a stratégia?

2022. nov. 16. 01:51
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Persze. Az embernek 1000 célja van az életben, ami most fontos, az 1 hónap, 1-10 év múlva szóra sem érdemes lesz, rengeteg más dolog fog foglalkoztatni.

Mi az a rettenetesen fontos, ami biztosan elérhetetlen?

2022. nov. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Én is voltam így, aztán az idő múlásával akadt más cél, ahogy fejlodtem stb. Várj egy kicsit , lehet akad más is, ami motivál. Ismerkedj, tudakozz, fedezd fel a világot. Tuti akad, amiben tudsz egy értelmes célt felállítani, amiért érdemes tenni :) ha fo cél nem is, de motiváló elem tud lenni, idővel pedig egy újabb fo cél, de ehhez neked is fejlődni kell . Hajrá :)
2022. nov. 16. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Muszáj megtanulnunk értékelni az elérhető dolgokat is, különben megkeseredett, boldogtalan emberek leszünk. Önmagunk boldogságának a titka abban rejlik, hogy több kisebb de elérhető, megvalósítható célokat tűzünk ki, így a sikerélmények tükrében talán jobban letudunk mondani az elérhetetlen vágyainkról idővel. Kérdésedre a válaszom: feltétlenül van, még így a dolgok ismerete nélkül is biztosan állítom, mivel nem tűnsz teljesen reményvesztettnek.
2022. nov. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Nincs.
2022. nov. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!