Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lenne értelme feljelenti,...

Lenne értelme feljelenti, vagy bejelenti az iskolát az oktatási jogok biztosánál (köz) okorat hamisítás miatt?

Figyelt kérdés

Folyamatosan később módosítja a naplót az iskola. Pl ha van délutáni vagy hétvégi program, aznap szólnak és a naplóba csak napokkal később írják be. Az is rendszeresen előfordul hogy pl a 8 vagy 9. órát tartó tanár tart plusz még egy órát gyakorlás címszóval, amit csak az adott órán közöl velünk. A naplóba csak napokkal később kerül be. Ha elmarad az első óránk, arról sem szól senki sose, a naplóba csak napokkal később rögzítik az elmaradást.

Ha szólnának mindenről időben akkor természetesen "beletörődnénk".


OKJ, 13. évfolyam 23éves vagyok, de mind 20 fölött vagyunk. Elegünk lett, tenni akarunk valamit.


Hétvégén dolgozok, a munkahelyemen a HR osztályon segédként, és az ottani kollégák szerint a napló hivatalos irat, későbbi módosítása pedig okirat hamisítás.

(Btk. 274. § kimomdja hogy téves tartalom valóságnak megfelelő kijavítása is bűncselekmény)


Ui: Tudom hogy a szoc. alatt még verték is a gyerekeket a tanárok és kussolni kellett, de az az idő már eltelt, együttérzek velezek, de ne kezdjetek provokációba mert nektek nagyobb problémáitok voltak, köszi.


2019. jan. 12. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Ó hogyne, bármit bejelenthetsz.

Na már most, ha az iskola jóban van a biztossal, megnézheted magad. Ha meg rosszban van, akkor vagy van esze és nem tudod bizonyítani, vagy nincs és ráfázik. Én innen ezt nem tudom eldönteni. Én csak azt tudom, a züllesztést éppen e biztosok révén végzik, és amelyik vevő rá, meg is teszi. A probléma gyökere ez. Az ostor viszont mindig rajtad csattan. Nem tudtad? Most már tudod.

2019. jan. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%
Munkaheyeden se lesz másképp
2019. jan. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már van munkahelyen (persze nem olvastad el a kérdést..), itt fogok dolgozni majd ha ennek vége. Én úgy gondolom egy normális munkahelyen sem mondják munkaidő végén hogy azonnali túlóra, nem mehettek.
2019. jan. 12. 19:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Márpaedig 20 éves tapasztalatom az, hogy párpedig de. Majd rájössz
2019. jan. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor elég rossz helyen vagy. De ha neked jó, én nem bánom, úgyse ismerlek :)
2019. jan. 13. 09:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Beszéljetek az igazgatóval.

Az év elején kiadott órarendhez képest bármilyen változást illene időben jelezni - akár elmarad egy óra, akár plusz órát tartanak. Előbbi esetben "csak" időveszteség, de nem vész. Utóbbinál viszont lehet, hogy valakinek más programja van stb. - amit nem szervezne be, ha tudná előre, hogy lesz még egy óra. Az ezekről az órákról való hiányzás miatt nem balhézhat a tanár /az iskola. Ha időben közlik, akkor viszont igen.

Szóval szerintem jelezzétek az igazgatóságnak, hogy ez a helyzet problémás számotokra, és szíveskedjenek rendezni.


A napló egy érdekes kérdés, mert elvileg aznap kellene beírni mindent, gyakorlatilag pedig a rendszer engedélyezi az utólagos bejegyzést és módosítást is. Az, hogy ez mennyi ideig lehetséges, az adott iskolán múlik, hogy mennyit állítottak be (egy hét, egy hónap, akármennyi). Szóval igen, a napló hivatalos irat, de ha nem lehetne módosítani, akkor a Kréta rendszer eleve nem is engedné.

2019. jan. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!