Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miből tudhatom, hogy jó ember...

Miből tudhatom, hogy jó ember vagyok-e?

Figyelt kérdés
Ha te jó embernek tartod magad, mik azok a tulajdonságok amik miatt jó embernek számítasz? Vagy ha rossz embernek tartod magad, miért?
2022. nov. 17. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Nincs tisztán jó és tisztán rossz ember. Mindenkinek vannak jobb és rosszabb napjai, és lehet, hogy akit te jó embernek tartasz, mert pl.rendszeresen támogat egy állatmenhelyet, azt a szomszédai rossznak, mert áthallatszik, ahogy a gyerekeivel folyamatosan ordít. A szomszéd viszont nem látja, mitől ilyen frusztrált, se azt, hogy amikor épp nem ordít, akkor ölbe veszi a gyerekeit, és mesél nekik.
2022. nov. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Nem lopom meg a másik embert, nem viselkedek állatként, nem követek el bűncselekményt ami miatt elítélne a társadalom, csak önvédelemből ütök meg valakit.

Ettől függetlenül nagyon nem vagyok "angyal"!

Hazudni szoktam, de csak mértékkel, leginkább kegyes hazugság.

Barátnőimet nem szoktam átverni.

Szoktam néha önkénteskedni, ahogy az időm engedi, nálam ezek a dolgok jelentik jónak lenni.


26f

2022. nov. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Empatikus és lelkiismeretes vagyok, nem akarok másoknak rosszat, nem manipulálok embereket. Segítőkész vagyok, meghallgatok másokat. A páromnak kedveskedek különféle dolgokkal. Megbízható, őszinte vagyok. Nekem ezek a jó tulajdonságaim.
2022. nov. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem lelem örömömet abban, hogy másoknak rosszat okozok, sőt, kifejezetten odafigyelek, hogy még hanyagságból se tegyem.
2022. nov. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Én nem tartom magam jó embernek, a környezetem mégis annak tart, ki érti ezt :D Rossznak se tartom magam, de jónak sem.

Nem vagyok túl empatikus, nem vagyok gondoskodó, nem vagyok önfeláldozó, nem vagyok kedves, önző vagyok olyan szempontból, hogy én vagyok az első számú szereplő a saját életemben. Őszinte vagyok, de túl nyers módon, ami simán megbánthat egy érzékenyebb embert. Megbízható vagyok és szerintem korrektül viselkedem, nem bszok át senkit, nem használok ki senkit, de ez annyira alap, hogy ettől még szerintem nem lesz valaki jó ember. Főleg úgy nem, hogy a rossz tulajdonságaimon nem is tervezek vagy akarok változtatni.

2022. nov. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Sok egyéb tulajdonság is számít de azon pl. elválik ha valaki nem jó ember hogy nem szereti az állatokat. Nem véletlenül létezik egy erre vonatkozó mondás is és abszolút tapasztalom a környezetemben hogy az állatokkal szívtelen emberek nem jó emberek a többi emberrel sem.
2022. nov. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 Ez részben igaz szerintem is, de talán attól, hogy valaki nem kedveli az állatokat, még nem feltétlen lesz autómatikusan rossz ember, viszont ha már bántani is képes őket (akár csak egy picit is), na akkor szerintem BIZTOS, hogy rossz ember az illető!
2022. nov. 17. 18:40
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
Hát szerintem meg állatokkal, érző lényekkel szemben szívtelen, érzéketlen ember semmiképp nem lehet a jó ember kategória akkor sem ha nem bántja őket.
2022. nov. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 _Cherrybomb_ ***** válasza:
49%
Szerintem valaki akkor számít jó embernek, ha mondják neki már többen is. De persze mindenkinek vannak jobb és rosszabb tettei ami miatt abban a helyzetben egy ,,rossz” emberre olyan fényt vet, hogy ő jó ember. De szerintem nincs is konkrétan jó vagy rossz enber, max egy embernek lehetnek jó vagy rossz tulajdonságai, tettei
2022. nov. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!