Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek meséltem egy könyvről, ami szerintem nagyon érdekes, értékes olvasmány. Facebook-on beszélgettünk, és ajánlottam, hogy elküldeném neki pdf formátumban, hogy ő is elolvashassa. De a Facebook chat nem vitte át, mert túl nagy a fájl mérete. Ismerősöm mondta,hogy nem baj, nem kéri a könyvet. Mondtam, hogy ha megadná az e-mail címét, oda talán el tudnám küldeni. Nem akarta megadni,azt mondta,hogy nem kell a könyv. Szerettem volna, ha ős is elolvasná, mert szerintem nagyon jó könyv. Gondoltam egyet,és gyorsan csináltam neki egy fiktív e-mail fiókot, és elküldtem oda a könyvet a saját e-mailemről. Facebook-on pedig chat üzenetben megírtam neki, az imént csinált e-mail címet, és a hozzá tartozó jelszót. Mondtam, hogy lépjen be oda, és onnan le tudja tölteni a könyvet. Azonban ő megsértődött, azt mondta erőszakos vagyok és tolakodó, nem tartom tiszteletben az akaratát, többet ne keressem.

Pedig én azt gondolnám, inkább csak lelkes voltam, mert szerettem volna hogy ha ő is elolvasná ezt a jó, hasznos könyvet.

Mi a véleményetek erről? Ti ezen megsértődnétek, szerintetek ez erőszakos?

Köszönöm.



#könyv #ismerős #könyvet küldeni
2022. nov. 17. 11:41
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem is erőszakos voltál, bár én ezen nem sértődnék meg. Csak letiltanálak.
2022. nov. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
67%
Nem "sértődnék meg", de ha ezt csinálná egy ismerősöm akkor hibbantnak tartanám és próbálnám kerülni.
2022. nov. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy érdeklődést mutatott, nem jelenti azt, hogy el is akarja olvasni. Lehet nincs rá ideje, vagy amúgy sem szeret olvasni...

Nekem az egyik barátnőm apukája könyve van nálam, mert gondolta, hogy érdekel, mert látott a kezemben hasonló témájú könyvet. Hetekig cipelte magával, hátha összefutunk. Nem volt szivem megbántani.

2022. nov. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
67%
Igaza van az ismerősödnek. Az egy dolog, hogy neked tetszett a könyv, de nem kell ráerőszakolni senkire, pláne, ha a másikat nem érdekli. Én sem sértődnék meg, de valljuk be, kicsit beteges, amit csináltál egy szaros könyv miatt. Nem csoda, ha megszakította veled a kapcsolatot.
2022. nov. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
70%
Nem sértődnék meg, de ha leírom, hogy nem szeretném, akkor elvárnám, hogy tiszteletben tartsa a döntésem a másik, ha nem teszi, akkor kerülöm a jövőben. Teljesen érthető reakció volt a részéről.
2022. nov. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
70%

Kétszer is a tudtodra adta, hogy nem érdekli a könyv, te mégis pusholtad.

Igne, erőszakos vagy.

Bár ez így önmagában még nem egy nagy indok a kapcsolat megszakítására. Ha valaki így csinálna velem, aztán mondaná, hogy "jó, bocsi, túltoltam" akkor kb ennyivel el is felejteném az ügyet.


Egyébként mi az a könyv?

2022. nov. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:
59%

Én ezen biztos nem sértődnék meg. Ez szinte semmi. Túlreagálta.

Ahogy te is írtad, egyszerűen csak túl "lelkes" voltál. Ez még nem erőszakosság.

2022. nov. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem erőszakos, mégha sokszor mondtad és már unta és nem érdekli.

Csak legtöbben ennyit se tudnak magukban kezelni és bármire a tiltás gomb a megfelelő számukra, meg nagyon sokaknak elég alacsony az ingerküszöbük mindenre és egyre többeknek...


Van egy könyv, ami szerinted jó, de ő le se szrja, ennyi.. mondtad párszor, küldted neki valahogy... normális ember azt mondaná rá, hogy kösz, de valószínűleg nem fogom elolvasni/nem érdekel. Ennyi.


Apropó... és milyen könyv? Legalább a Hogy ne legyünk totál debilek című?

2022. nov. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim válasza:
51%

Ha nem érdekli le se kell töltenie, ott hagyhatja az e-mal fiokban. Vagy törölheti 2 kattintással. Ebbe nem fog belehalni. Ez virtuális dolog, tehát nem foglal neki helyet a polcon.

Az e-mail címet is lehet törölni. Vagy nem kell vele foglalkozni. Szerintem is túl reagálta. Ezen besértődni?! Vicc.

2022. nov. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim válasza:
59%

Nekem úgy tűnik, mintha csak kapott volna a kínálkozó alkalmon, hogy erre hivatkozva szakítsa meg veled a kapcsolatot. Talán már egy ideje vonzotta az a tiltó gomb és lelkesen adta a sértődöttet.


Más az Ő helyében csak nevetett volna az akaratos próbálkozásodon, megmondta volna, hogy köszi, de így sem fogom elolvasni és kész.

2022. nov. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!