Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » CSak nekem jönnek be,vagány...

CSak nekem jönnek be,vagány az ilyen csaj ?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon menő,vagány csajban/nőben a pár mm-es hajú csaj.Sminkeli magát ,ki vannak varrva ,tényleg egyben van ! Miért hiszik az ilyenekre egyből ,hogy a saját nemükhöz vonzódnak,vagy miért nem veszik őket nő számba?
2022. nov. 20. 08:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
95%

Mert sokaknak a mániájuk minden társadalmi normához maximálisan tartani magukat, és elítélni mindenkit, aki nem így él. És a társadalmi norma jelenleg az, hogy nő=hosszú haj, nőies megjelenés (ebbe a tetoválás nem fér bele)

Én csak sajnálni tudom az ilyen embereket, rabszolgái egy rendszernek, ami úgy rángatja őket, ahogy akarja.

2022. nov. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
15%
#10 nem neked szólt, hanem a 7-es válaszolónak, nem megy az értelmezés?
2022. nov. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

11. Miért egyből "rabszolga?" Azért nem kell egyből konteót belelátni abba, hogy valakinek bejön a saját neméhez tartozó stílus. Ennyi erővel mindenre, amit csinálsz és amit sokan csinálnak rá lehet fogni, hogy a gonosz rendszer rabja vagy, aki rángat téged: mobilod van? Rabszolga vagy. Iskolába jársz? Rabszolga vagy. Szereted a thrillert? Rabszolga vagy...


Mert férfiként én éppenséggel nem növesztem meg a hajam, vagy nőként valaki nem vágatja le és festi be hupikékre, attól az illető még nem rabszolga. Mi van, ha neki így tetszik?

2022. dec. 2. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
#13 Ennek semmi köze az ízléshez. Van egy társadalmi norma, és ők ahhoz tartják magukat kényszeresen. Pl lehet hogy szívesen vennének fel melegítőt, de menstruációs görcsökkel szenvedve is magukra erőszakolják a szoknyát, mert "én nő vagyok és igenis szoknyát kell hordanom". Ezek az emberek szokták a kérdező által leírt csoportot nem emberszámba venni, mert szerintük aki nem felel meg a normáknak, az erkölcstelen, beteg, nem is nő/férfi csak egy korcs, stb. Azért írtam, hogy rabszolgák, amiket úgy rángat a rendszer ahogy akar, mert a társadalmi normák amiket idealizálnak, egyrészt percről percre változnak, másrészt a világ minden táján mások. Tehát egy eléggé képlékeny és időszakos világképhez ragaszkodnak görcsösen, amit még csak nem is ők szabályoznak.
2022. dec. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

14. Igen, értelek, csak nem mindig tudhatod, ki miért akarja azt, amit.


Lehet, hogy valaki szerint én mondjuk szívesen járnék hosszú hajjal férfiként csak éppen engem nem kérdez meg, hogy vajon én akarok e? Mert ha nem, akkor ott tartunk, hogy ez egy ízlés. Pl én szeretem a rövid hajam és nem a társadalmi normák miatt, hanem így áll jól.



Ez lehet görcsös megfelelési kényszer, de lehet ízlés is.

Nem ennyire kategorikus, ahogy azt te leírtad. Vannak átmenetek.

2022. dec. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!