Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért súlykolják az emberbe a...

Miért súlykolják az emberbe a kapcsolatosdit?

Figyelt kérdés
Én többször megkaptam, tanároktól iskolás koromban hogy "Neked jó lenne párkapcsolatot kialakítani" amikor szóba került hogy a barátomnak van valakije. Meg voltak biológia órák amiken kb a szex volt a téma egész órán, én meg elsütöttem egy maszturbálással kapcsolatos poént és arra kaptam hogy "akkor ideje lenne nő után nézni" meg "tetszik valaki?" stb. Meg emlékszem le kellet írnunk papírra hogy ki mit vár egy kapcsolatban. Az utóbbit így 22 évesen sem tudom, egyszerűen érdektelen számomra az egész. Abszolút nem tudom milyen ember mellett tudnék hosszú ideig megmaradni, a macskám jobban hiányzik mint bármelyik családtagom igazából.
2022. nov. 26. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez a "normális" a régi értékrend vagy a t.köm tudja mi szerint. A gyerekszülést, házasodást is erőltetik, ha kell, ha nem. Ne törődj azzal, aki ezt mondja, míg senkinek sem ártasz, élj úgy, ahogy neked jó.
2022. nov. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, a régi értékrend ami abból állt hogy korán házasodtak, gyereket vállaltak, majd elváltak és passzolgatták a gyereket jobbra balra. Aztán meg leszólják a generációt amit ők neveltek hogy milyen szánalmas.
2022. nov. 26. 21:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az első is mondja, azért erőltetik ezt mert ugyanebben az értékrendben nőttek fel.

Nagyszüleim, de még a szüleim is hamar házasodtak, több gyereket vállaltak, édesanyám meg háztartásbeli volt. Akkoriban ez volt a "norma" vagy az elfogadott.

Csak ez a generáció azt hajlamos elfelejteni hogy az idők változnak, és ma már szinte lehetetlen lenne ugyanezt megcsinálni, hacsak nem valami felsőosztálybeli családról van szó, akinek telik is rá. Illetve, az ő fejükben a párkapcsolat egy világmegváltó dologként szerepel, főleg ha egy nőről van szó. Az önbeteljesítés csúcsának tartják a párkapcsolatot és a családalapítást, aki meg nem akarja azt értéktelennek vagy furcsának tartják.

A helyzet az, hogy minden ember más, és a saját igényeinknek megfelelően kellene élnünk a saját életünket. Az élet rövid, minek erőltetünk magunkra felesleges dolgokat amik csak diszkomfortot okoznak? Ha valaki úgy érzi hogy ő biztosan nagy családot akar, párt szeretne mert tudja hogy ez teszi boldoggá akkor sok szerencsét neki, érje el az álmait. De ha valakit hidegen hagynak a párkapcsolatok, nem akar partnert mert tudja hogy nem érezné jól magát és boldogabb egyedül akkor éljen úgy. Egyik személynek sem lesz kissebb az értéke csak emiatt, és mindkettőhöz ugyanúgy kellene hozzáállnunk. Tehát támogatással.

2022. nov. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Te milyen iskolába jártál?:D

Miért beszélgettél tanárokkal mások magánügyéről?


A maszturbálós viccekre ez logikus reakció, elég magas labda egy ilyen poén.

2022. nov. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert tv-ben ezt látják.a valóság meg egy bolt ahol elhasználják egymást az emberek mint egy mosoport.
2022. nov. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4.Speciális iskola volt, egy szakközép, máshová nem vettek fel mert nem törődtem a tanulással, viszont más szakiskolába meg a fizikai egészségem miatt nem tudtam menni ezért mentem oda. Igazából fura volt a kapcsolatunk némelyik tanárral, olyan közvetlen, kis létszámú osztály voltunk. EÜ probléma alapján rendszerezték az osztályokat.
2022. nov. 26. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!