Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Neten megismertem egy lelki...

Neten megismertem egy lelki sérült lányt,facebook kommentben valamit hozzá írtam a posztjához.1 napig beszélgettünk panaszkodott majd azóta vissza se ír.Ilyen lelki sérült embereket valamiért ilyenek és környezetük miért nem segít nekik?

Figyelt kérdés
2022. nov. 27. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban erre a kérdésre nem lehet válaszolni. Nem ismerjük a szóban forgó lányt, nem ismerjük a problémáit, nem ismerjük a környezetét.
2022. nov. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Valószínűleg azért, mert nem lehet őket elviselni. Az ismerősök, rokonok belefáradtak az eredménytelen segítésbe.
2022. nov. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
8%
én régebben beszéltem egy lelki sérült lánnyal, bár ne tettem volna. volt hogy eltűnt egy hétre aztán írt hogy "bocsi csak annyira depressziós voltam hogy nem volt kedvem élni se" meg mindig írta hogy öngyilkos akar lenni, persze nem lett az csak figyelemre vágyott
2022. nov. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Érdemleges válaszíráshoz ez így sajnos tényleg kevés infó. Nem látunk rá a lány offline-online viselkedésére/életére, ahogy a környezetére sem. Lehet, hogy vannak körülötte támogató, segítő emberek, mégsem kap olyan segítséget, amire tényleg szüksége lenne.

Meg ehhez az is hozzátartozik, hogy sokszor professzionális segítség kellene, amit nem mindenki tud nyújtani kellően.


Volt lelkisérült gimis osztálytársam, párszor beszéltünk is, de nehéz volt. Sajnáltam őt, már az ofő is próbált neki segíteni, de egyszerűen nem hagyta. Azóta jobban lett, még egyetem miatt írt rám pár éve.

2022. nov. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A környezetének van saját élete, és/vagy nem tudja kezelni a lelki sérült embert. Vannak erre szakosodott emberek, akik viszont képesek rá, de ahhoz is az kell, hogy a lelki sérültben hajlandóság legyen. Ez meg sokszor nincs meg.
2022. nov. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!