Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért állnak így ahhoz, aki...

Miért állnak így ahhoz, aki eltörte a kezét? Majdnem haragszanak rá.

Figyelt kérdés

Tegnap írtam ki egy kérdést Egészség kategóriában, hogy eltört a csuklóm, várható-e, hogy 100 %-os lesz még.

Engem csak ez foglalkoztatott, de azóta felfigyeltem valamire. A környezetem reakciójára.


Amikor megtudták -pedig nem beszéltek össze- az apám és a főnököm legelső mondata az volt, hogy Ügyes vagy! Persze ironikusan.

Apámat megkérdeztem, ő azt mondta, hogy tudtál ilyen balfsz lenni (háztartási baleset volt). Főnökömön is éreztem idegességet, pedig nem mentem táppénzre és mondtam, hogy nem is fogok.


Ismerőseimből se az jött ki, hogy ó, te szegény, mi történt, hanem rendesen haragszanak rám, pedig nem kell egy pohár vizet se adnia senkinek, megoldom bal kézzel.


Én még ilyet nem láttam. Nem kell sajnálni, de hogy egyből haragot, utálkozást, ellenérzéseket váltsak ki mindenkiből, az több, mint furcsa! Mi lehet az oka? (az ismerősök elismerni se hajlandók ezt, pedig kérdeztem, csak megváltoztak irányomban)


2022. nov. 27. 23:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Mert jelenleg te vagy a "gyenge", abba könnyű belerúgni.
2022. nov. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Marha jó, és miért kéne belémrúgni? Rajtam vezetnek le valamit?
2022. nov. 27. 23:43
 3/12 anonim ***** válasza:
9%

Szoval te mar eldontotted, hogy haragszanak rad mikozben ez nem igaz es ok is tagadjak, de te ennak ellenere mar minden ismerosodrol ezt gondolod es persze azonnal altalanositod is az egesz vilagra.


Van baj, de nem a kezeddel, hanem odafent a vezerloben, ha erted hogy ertem. Megvaltoztak iranyodban? Milyen meglepo, megis mit vartal, hogy majd keblukre olelnek miutan meghazudtoltad oket hogy kikenyszeritsd az altalad elvart sajnalati szintet?

2022. nov. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Gyönyörűen tekered a szót és a mondandómat. Aki akarta, értette. Te nem. Inkább menj aludni. Jó éjszakát.
2022. nov. 28. 00:24
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Mert nem önhibádon kívül történt az eset, hanem egyedül te vagy érte a felelős. Végül is kit hibáztassanak?
2022. nov. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Apád legalább őszinte volt. Velem is ilyen az egész családom, ha beteg vagyok, meg se mondom mert szivatni kezdenek, de nem mondják meg miért csak megváltoznak :) Fura. Csak hát ezt a törést le se tudod tagadni. Mondd nekik hogy nem kell izgulni majd meggyógyul.
2022. nov. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem haragszanak, hanem gúnyolódnak, lenéznek. Az nem ugyanaz. A haragot nem lehet behozni oda, ahol nekik nem származott káruk. És azért néznek le, mert silány, negatív mennyiségű érzelmi intelligenciával rendelkező emberek (eddig nem tudtad?), akik a saját felsőbbrendű tökéletességüket akarják megcsillogtatni azzal, hogy a te alantas balf@szságoddal vetik össze. Valójában ez az ő rejtett önértékelési hiányukról szól. Megkockáztatom, hogy nárcisztikus személyiségek, akiket jobb kerülni: új munkahely, apával kapcsolat negyedére csökkentése. Mindjárt jobb lenne a közérzeted.
2022. nov. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Psycho ***** válasza:
94%

Sajnos mi magyarok - és tisztelet a kivételnek - nem az együttérzésünkről vagyunk híresek.

Valószínűleg az empatizálást, érzelmi támogatást gyengeségnek tartják, ezért hárítják azt. "Katona dolog!" - ugyebár. Ez a belső feszültség frusztrációt szül, és ezt vetítik ki rád, így próbálnak meg kontrollt nyerni az érzelmeik felett.

2022. nov. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
Lehet, hogy jellemző rád az ilyen-olyan okokból történő potyázás, csak ezt már ne tetted hozzá a kérdésedhez, ezért áll mindenki így hozzád. Nekem is van ilyen ismerősöm, és érdekes módon csak vele történik folyton valami baleset, mert nem vigyáz magára, szereti ha mindenki kiszolgálja, de legalábbis sajnálja, vagy folyton megbetegszik, meg vannak állandó jellegű betegségei és ezért. Igaz, hogy mások is megbetegszenek, csak mi nem csinálunk ebből akkora hírverést, ő meg igen.
2022. nov. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
28%
Nálunk például akkor voltak ilyen látványos balesetek a családban amikor nem úgy történt valami ahogyan a nagyszülő akarta, akkor eltört, elesett, lebetegedett, szinte zsarolás szerűen, na ezért.
2022. nov. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!