Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is úgy látja, hogy az...

Más is úgy látja, hogy az emberek ugyanúgy költekeznek, válság ide vagy oda?

Figyelt kérdés
Akinek van esze, az most nem költ feleslegesen, mert még ennél is rosszabb világ jön. Ehhez képest azt látom, hogy mindenhol minden bolt, étterem tele. Nagyon ritkán járok plázában, két hete szerdán be kellett mennem, hétköznap délután egykor is tömve volt emberekkel. Még csak november van, de már most ezerrel megy a karácsonyi szezon.
2022. nov. 28. 10:08
1 2 3
 11/25 Metionin ***** válasza:
77%
Egyrészt igen, látom, hogy tele a pláza, a kávézók, az éttermek stb. Másrészt nem láthatunk bele a többi ember életébe, mindenkinek mások a prioritásai. Pl. itt vagyok én, aki tök okésan keres de ragaszkodik ahhoz, hogy havonta x összeget megtakarításba helyezzen. Így, hogy megemelkedtek az árak, kevesebb pénzem marad a hónap végén, ezért számba vettem a kiadásokat és lemondtam olyan dolgokról, amik ilyen hétköznapi luxusnak számítanak de amúgy lehet nélkülük élni pl. kajarendelés, nasi. Simán ki tudnám fizetni, sőt amúgy telne sok dologra, amit korábban sem vettem meg, mert inkább a megtakarításom és annak a célja az elsődleges. Simán lehet olyan ember, aki ugyaezzel a fizetéssel inkább azt mondja, hogy a megtakarítás összegét csökkenti de megengedi magának a hétköznapi luxit. Különbözőek vagyunk és ránézésre sohasem tudhatjuk, hogy él az a random idegen, akit a Starbucks teraszán látunk vagy épp a plázában. Lehet, hogy ő mást nem vesz meg, amit mi igen.
2022. nov. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

11-es, te jól gondolkozol.


Amúgy ha januártól megszűnik például a benzin ársapka, nekem a mostani 34000 forint helyett kb. 56000 forint lesz egy tankolás.

2022. nov. 28. 10:54
 13/25 anonim ***** válasza:
20%
Év vége meg karácsony az év vége meg karácsony. Nálunk meg lényegében nincs válság, magas a gazdasági növekedés, alacsony a munkanélküliség, még a reálbérek sem csökkentek.
2022. nov. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Metionin ***** válasza:
0%
12. Ne is mondd, kocsit akart venni párom de most egy ideig nem fog. Pont elég lesz a tömegközlekedés drágulása, nemhogy fenntartani meg tankolni egy autót.
2022. nov. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
60%
Igen, én is pontosan ezt látom. De nem csoda, mert az emberek többsége (és ez itt a gyakorin is jó látszik) annyira sötét b@rom, hogy gőzük nincs, mi következik. Végül is mindegy, mert a spórolás sem fogja megmenteni őket. De hogy sokaknak a legnagyobb gondjuk még most is a gyerekcsinálás, na az aztán tényleg az elmebaj csúcsa.
2022. nov. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
26%
Fúhh de irigykednek egyesek, hogy mások megtehetik, hogy plázai üzletekben vásároljanak vagy, hogy gyorséttermekben egyenek.
2022. nov. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
37%

Nope.

Láthatóan befagoytt az ingatlanpiac. Ami minket érint, mégpedig kellemetlenül.

Homokbe dughatjuk a fejünket, de azt álíltani, hogy nincs válság egyszerűen ostobaság. Ez, hogy "válság van, tehát nem megyek boltba" elég érdekes felfogás, pláne, hogy te is boltban voltál:D

2022. nov. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
42%

Hát nézd.

Az elmúlt évben a 2 fős háztartásunkban az ételre szánt összeg 1300/fő/napról felemelkedett 1600-1800/fő/napra. Kellemetlen, ez tény, de szerencsére messze állunk a kenyérgondoktól.

A távhő ára nem emelkedett. Autónk nincs, hisz a városban lakunk, tök fölösleges lenne.


Válság van, de minket ez nem nagyon érint. Hadd ne kelljen már szégyenkeznem, ha megkívánom eszek egy gyrost, vagy veszek ajándékot karácsonyra a feleségemnek..

2022. nov. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
54%

Lehet itt az oldalon bármivel hencegni, de a számok mást mondanak!


Ugyanis a valóság az, hogy:

"a magyarok nagy része egy hónapig se húzná a tartalékaiból"

[link]

2022. nov. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
67%

Biztos, hogy nem így van.

Ausztriában sem rendelnek meg vásárolnak annyit az emberek, mint mondjuk 1 éve, ezt én is látom ahol dolgozok meg ismerősök is más boltláncoknál.


Akkor gondolom itthon sem, az hogy az ember épp aktuálisan mit lát az semmit sem jelent. Csak, mert te épp egy adott pillanatban látsz 10-20 embert hogy mennyit vásárol az semennyire sem mérvadó a minden napi több 1000 ember közül.


Én inkább azt látom, hogy most már mindenki az akciókat vadássza nagyon durván. Mikor akció van szinte kötelező jelleggel vásárolnak az emberek, de előtte meg utána jó nagy pangás lesz.

2022. nov. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!