Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor hagyja már abba a...

Mikor hagyja már abba a zaklatást?

Figyelt kérdés
Egy hónapja zaklat telefonon egy férfi, akivel kétszer találkoztam. Megmondtam normálisan neki, hogy nem akarok tőle semmit, de nem vesz róla tudomást. Hívogat telefonon, több számról is, üzeneteket küldözget, van, hogy ötöt is egy nap. Mindegyikben ócsárol, elmond minden szarnak, hülye baromnak, kattant, fos nőnek. Számot cserélni nem szeretnék, mert már vagy 15 éve ez a számom. Letiltani nem tudom, mert csak egy alap készülékem van. Egyetlen hívására, üzenetére sem reagáltam, abban bízva, hogy így majd abbahagyja. De nem. Szerintetek meddig fogja még ezt csinálni?

2022. dec. 1. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tiltsd az összes számát. Ahogy újat kapsz, tiltsd. De a legjobb az lenne, ha új számot kérnél. Nagyon átérzem, hogy ragaszkodsz ahhoz, de ha "csak" telefonon zargat, személyesen nem, akkor egyszerűen megszabadulnál tőle egy számcserével.


Hogy mikor hagyja abba, azt csak ő tudhatja. Lehet még évekig csinálja. Ha nem unja, akár élete végéig is. Benne van a pakliban. Maradjon csak szépen telefon szinten a dolog, neked csak váltanod kéne számot, hogy ne tudjon téged zaklatni.

2022. dec. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne tudnád letiltani? Ősrégi, nem-okos telómon simán tudtam számokat tiltani.

Egyébként pedig tehetsz feljelentést a rendőrségen, mert ahogy írod, ez zaklatás. Kötelesek az ügyet kivizsgálni. Amennyiben nem vesznek komolyan, írd meg a történetet a ntrTEA-nak.

2022. dec. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezen a telefonon nincs tiltás. Tegnap voltam a Rendőrségen, a rendőr is megnézte a telefonomat, mert nem hitte el, hogy nem lehet vele tiltani.

A feljelentéssel az a baj, hogy úgyse fog érte kapni semmi, járkálhatok a bíróságra, szembesítésre.

2022. dec. 1. 18:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Értem a helyzetedet, kérdező, de épp azért fontos utána menni a dolognak, mert ilyenkor lehet precedenst teremteni. Ezért is írtam, hogy lépj kapcsolatba az említett alapítvánnyal, ha a rendőrökkel nem jutsz semmire, mert ők épp foglalkoznak azzal a témával, hogy a nőket érő zaklatások és igazságtalanságok hogy vannak elsikálva, és minél nagyobb a visszhangja egy-egy esetnek, annál nagyobb esély van rá, hogy a következő személynek, aki ezt tapasztalja, már komolyabban veszik az ügyét.
2022. dec. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell szembesítésre járni. Simán kap egy távolságtartásit és ha zaklat továbbra is akkor további lépéseket tesznek a rendőrök.

Nyugodtan jelentsd fel.

2022. dec. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vegyél párezer ft-os telefont alap sim kártyával, add meg az ismerőseidnek hogy ideiglenesen azon vagy elérhető.

A másikat tedd félre pár hétre, én ezt csinálnám.

És tényleg jelentsd fel.

2022. dec. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%
Sztem barmilyen telon lehet szamot tiltani.. ezer eves nokian is mukodik. De ha vmiert nem megy addig tedd at masik teloba (rokon, haver) a kartyat es tiltsd le arrol 🤷
2022. dec. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!