Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elsősegély. Ha találok egy...

Elsősegély. Ha találok egy halottat, akkor mindenképp újra kell éleszteni?

Figyelt kérdés

Itt most arra gondolok, hogyha megtalálom, de pl. már egy órája ott fekszik. Ilyenkor is el kell kezdenem újra éleszteni mondván, hogy nem tudom mikor halt meg?

Ha már ki van hűlve és merev. Akkor is?

Mulasztók azzal, ha nem kezdem el újraeleszteni?



2022. dec. 2. 22:18
1 2
 11/13 Munkavedelem válasza:
59%

9-es válaszoló ne tanítson inkább senkit! Élő, lélegző embert soha nem "élesztünk újra". Hiszen él.

Csak a már nem lélegzőt! Azért, hogy újra élhessen.

Ezen a csatornán mindenre választ kapsz:

[link]

2022. dec. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

LÉGZÉSVIZSGÁLAT:


- érzem

- látom (mellkas emelkedése, süllyedése)

- hallom


Ha nincs légzés: újraélesztés (mellkaskompresszió, lélegeztetés)

2022. dec. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy nem láttál még halottat. Egyszer összeesett előttem egy bácsi az utcán, gyerek voltam még, nem tudtam mit tegyek, az elsősegély ismeretlen fogalom volt számomra, hívtam a mentőket és megvártam amíg megérkeznek. A bácsi 15 perc után már elkékült, onnan már egyértelmű, hogy nem visszafordítható, úgyhogy hacsak nem előtted esik össze az illető, kb 15 perc után a laikusnak is nyilvánvaló, hogy nincs mit tenni sajnos.
2023. máj. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!