Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek hány nyelvet...

Szerintetek hány nyelvet vagyok képes megtanulni?

Figyelt kérdés

Én Ausztriában élek és egy irodában dolgozom ezáltal a németet napi szinten használom a munkám során.

Korábban angolul is dolgoztam mikor külföldi beszállítókkal kommunikáltam.

Mindkettőről van B2-es nyelvvizsgám.

Illetve most tanulom a franciát.

Nagyon szeretek nyelveket tanulni.

Van erre valami határ,hogy mennyit képes az agy befogadni mielőtt teljesen összezavarodik?


2022. dec. 3. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Vannak tehetséges emberek, aki 30+ nyelvet is meg tudtak tanulni legalább közepes szinten.
2022. dec. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ki?😳

Küldesz példákat légyszi?

2022. dec. 3. 08:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Talán a leghíresebb Lomb Kató volt.

[link]

2022. dec. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint,akár 3-4 nyelvet is.Vagy akár 7-et is.Ez rajtad múlik,hogy mennyire vagy fogékony a nyelv tanulásra.Viszont ha én,már most tudnám,az angol,német,francia,spanyol nyelvet,nagyon örülnék.Ezek a leg fontosabb nyelvek,és az orosz.
2022. dec. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
A többség még az anyanyelvét sem képes tisztességesen megtanulni...
2022. dec. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Képesség kérdése. Én két idegen nyelven beszélek, de egyiket sem sikerült úgy megtanulnom, hogy ne vegyék észre, hogy nem anyanyelviként beszélem. Pedig angolul tanultam az egyetemen és napi szinten használom mind a két nyelvet. Tanultam még oroszul, németül és spanyolul, de semmi nem lett belőle, nem használtam, nem maradt meg a fejemben.
2022. dec. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 4-et tanultam meg, de egyik sem teljesen perfekt. De azért egész jól mennek. Jobb lett volna kevesebb, de valahogy a hasznos nyelvet (német) csak akkor bírtam elkezdeni tanulni, miután már megismertem olyanokat amik tényleg tetszenek.
2022. dec. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!