Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha kitalálnék egy nem létező...

Ha kitalálnék egy nem létező nyelvet és amikor gyereket szülök akkor egészen óvodáig otthon tartom mert nem küldöm bölcsödébe és csak ezen a nyelven beszélek hozzá gyerekem képes lesz óvodában megtanulni magyarul és egészséges kétnyelvű gyerek lesz?

Figyelt kérdés
2022. jún. 18. 11:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%

🍏

Kérdés, hogy az a nyelv, mennyire logikus, mennyire segíti megalapozni a fogalmi gondolkodást?

2022. jún. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően igen. Rengeteg gyerek nől fel úgy, hogy otthon beszélnek egy nyelvet, közösségben meg egy másikat.

Azt viszont kétlem, hogy egyedül fel tudnál építeni egy általános használatú nyelvet.

2022. jún. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Lehet kislányom vagy kisfiam megtanítaná óvodai társainak anyanyelvét? Lehet óvodaicsoporttársai is beszélnék óvoda végére kicsit az idegennyelvet mit én találtam ki? Lehet elterjedne?
2022. jún. 18. 11:46
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az nem valószínű. A gyerekek a többségi nyelvet szokták átvenni.
2022. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

🍏

Bolyai János, kiváló matematikusnak is beletört ebbe a bicskája.

Nehéz úgy pontos választ adni, hogy csak az üres szófosás, esetleg trollkodás megy a részedről.


Ha kitalálnád azt a bizonyos nyelvet, mely szempontok szerint alkotnád meg?

Milyen szempontok szerint építenéd fel?

2022. jún. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Éltek már olyan emberek a földön, akik egyedül ki tudtak találni egy természetesnek ható nyelvet. J. R. R. Tolkien például többet is alkotott. Neked viszont, kérdező, még a magyar nyelvben is gondot okoz a mondatok tagolása, szóval nem tudom, milyen minőségű lenne egy általad kitalált saját nyelv.
2022. jún. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Levenném a magyar angol szótárt ami fenn van a polcon nagyszobában és minden szavat ami ott van magyarul leírnám egy szótárfüzetbe utána egyesével minden szónak kitalálnám hogy legyen azon a nyelven ami én nyelvem lesz utána minden igét amit beleírtam szótárfüzetbe kiírnék egy másik füzetbe és kitalálnám ragozását jelen jövő múltidőben utána főneveket másik füzetbe írnám és kitalálnám a többesszámukat meg toldalékukat és kész van új nyelvem amit én csináltam. Ha holnap elkezdem szemptemberre kész lesz és ma elmennék Tescoba venni szótárfüzetet és vonalasfüzetet hozzá.
2022. jún. 18. 11:58
 8/13 anonim ***** válasza:
58%

🍏

Oké, hogy troll vagy, de játszunk.

Ha különálló, új nyelvet akarsz létrehozni, minek kell az angol nyelv (vagy nem találod az arcanumot a neten?), minek dolgozol feleslegesen, mikor a magyar nyelv fogalmi, képi, stb. része már adott?


Nem lenne elég magyar nyelvről váltani számodra alkotott új nyelvre?

2022. jún. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

🍏

Vagy csináld azt, hogy az angol-magyar szótárban írt szavak betűit variálod.

Tehát az angol szavak betűit variálod a magyar szavak betűivel, így létrehozva egy új nyelvet.


Neked talán aug. 20-ra sikerülni fog. Aztán bemutathatod Orbán Viktornak.

2022. jún. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Angol nyelvet nem használnám csak a magyarangol szótárban fel van sorolva magyar nyelven az összes szó ami a magyar nyelvben van és ezeket a magyar szavakat írnám le az angol jelentésüket nem nézném meg. Sajnos más könyvet amiben magyarország összes szava le van írva nem találok itthon csak magyarangol szótáramat.
2022. jún. 18. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!