Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valóban a nagybetűs élet...

Valóban a nagybetűs élet lenne a kemény?

Figyelt kérdés
Nekem sokan mondogatták, hogy addig örüljek, míg tanulhatok. No most, elmentem egyetemre, 1 évig bírtam, azt a hajtást, stresszt nem bírtam, sajnos, így elmentem szakmát tanulni, s dolgozni. Valahogy azonnal jobban éreztem magam, vissza is szedtem pár kilót. Szóval nem tudom, lehet majd jönnek kemény időszakok, de jelenleg úgy érzem, kisebb stressz befizetni a számlát, bevásárolni, mint az egyetemen vért izzadni. Igaz, nagy lábon se élek, inkább spórolok, család sincs tervben. Vagy csak én érzem így. Jöhet kritikus válasz is, csak a kötekedést mellőzzük.
2022. dec. 3. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi... ha az egyetemen olyan szakmát tanulhattál volna, ami versenyképes akkor jobban jártál volna hosszabb távon... lehet lett volna egy kényelmesebb munkád jobb fizetésért...

De ha ilyen kirakat szakon vtál, akkor jobban jártál, nem vesztegetted az idődet.


Az életről meg annyit, hogy tud kemény is lenni.

Én 28 éves vagyok, a szüleim már halottak, az egyiküket én találtam meg, nem bírtam feldolgozni.

Átéltem már lakás tüzet is.


De mint írtam, kinek mi jut.

2022. dec. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ igazából, ki hogy alakítja. Az biztos, hogy nekem nem lenne normális életem és csak szenvednék, ha nem mentem volna el egyetemre. Nem volt kellemes az sem, nem is nevezném életnek, mert nem élveztem én sem. De utána sokkal jobb volt.


Szerintem aki tanul, arra pont nem igaz ez az állítás. A lusta emberre viszont, akinek iskolázottság nélkül kell boldogulnia, mert megspórolta a tanulástól az energiát... Azoknak a többsége tényleg akkor volt utoljára boldog, mikor más tartotta el.

2022. dec. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez emberfüggő. Én nagyon szerettem az egyetemet, még a vizsgaidőszakot is. Aztán elvégezve se rossz, de összességében nekem az eddigi legjobb 5 évem volt. A közép és általános iskola különösebben nem hiányzik, ott mindkettőnél örültem, hogy vége, mehetek tovább.
2022. dec. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Mondjuk van aki előrébb is tervezi az életét az adott napnál.

Lesz majd még sokkal keményebb, nehezebb ne aggódj, amikor családot, házat, autót szeretnél de a számláidat se tudod befizetni.

2022. dec. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Rajzold le, hol fogsz tartani 10 év múlva így, és hol tarthatnál, ha nem hagyod abba az egyetemet. Majd rájössz, miért mondják
2022. dec. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is bánom, hogy nincs meg az a szellemi kapacitás, hogy egy orvosit, mérnökit elvégezzek. Sajnos még a tanári szakba is beletört a bicskám, ami állítólag nem tartozik a nehéz szakok közé.
2022. dec. 3. 17:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Nah mondjuk a tanári szakkal lehet valóban nem vesztettél sokat, amiket lehet mostanában hallani...


Viszont kicsit elgondolkodtam a kérdéseden, hogy egyedül élsz vagy a szülőkkel? Nagyon nem mindegy ez sem. Pl ha nem kell rezsit fizetned, házat, albérletet, kocsit fenn tartanod akkor jó hogy marad pénzed... de a szülők nem élnek örökké, lehet majd a munkádhoz elengedhetetlen lesz egy kocsi, jogsid van e már?


21 évesen én is ezt mondtam mint Te, hogy ezért paráztattak?


Aztán Apám lebetegedett, 2 évig ápolni kellett majd meg is halt...

Anyám gyerekkorom óta beteg volt akit Apám ápolt, nah ez is hirtelen rám szakadt... 3 hónapja éjszakás műszakból arra értem haza, hogy Anyám kint volt az udvaron meghalva...

Temetési költségeiket mind nekem kellett állni, ami nem kis pénz.


Akkor ott van az, hogy van megfelelő ismertségi köröd? Ilyen betanított munkákhoz kell, mert hiába vagy szorgalmas, ki fognak mindenhonnan rúgatni, mert viszik be idővel a haverokat a helyedre.


De majd látod, hogyan alakul az életed

2022. dec. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!