Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy jellemeznetek minket...

Hogy jellemeznetek minket magyarokat? Hogy látjuk mi, magunkat? Milyen nép vagyunk? Jó, esetleg rossz tulajdonságok

Figyelt kérdés

2022. dec. 4. 11:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
93%
Látom sok itt az önérzetes kis latol vagy fidesz szavazó. Mindenki le van pontozva aki nem tartja jónak ezt a csicska magyar társadalmat :D
2022. dec. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
90%

A társadalom többsége fejlődni és globálisan átlátni dolgokat képtelen. Primitív, buta. Ahogy elnézek embereket nem értem, hogyan érték meg egyáltalán a felnőtt kort. :D

Igénytelenek, ápolatlanok, kövérek, tájékozatlanok, irigyek, kicsinyesek, kell egy irányító, aki megmondja mit kell tenni, kivagyiság, többnek mutatják magukat anyagilag, mint amik.

Persze vannak értelmes, gondolkodó, hasznos, jólelkű emberek, de sajnos nagyon kevesen.

Elnyomja őket a massza.

2022. dec. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

2- és ez szarkaznus volt?


Egy szer egy posztban azt találtam mondani h szemet alja nép s magyar… hű amit kaptam a sok önérzetes emberektől…

Biztos vannak jó emberek is, de a kérdésem és a véleményem is a nagy átlagár vonatkozik

2022. dec. 4. 12:27
 14/20 A kérdező kommentje:
Sajnos kijavít ez a helyesírás és gondolat olvasó okos rendszer
2022. dec. 4. 12:31
 15/20 anonim ***** válasza:

#9

Igen, boldogtalan voltam, mikor 26 évesen meghalt anyukám 12 évig tartó daganatos betegség után. Évfordulókor mostanság is elszomorodom.

Lenézem azokat, kik annyira igénytelenek, hogy nagyívben leszarják az egészségüket, aztán meg még ők mernek panaszkodni, ha betegek lesznek. Hát ki a felelős a saját egészségedért? Te, kivétel, ha veled született betegségről van szó

És irigylem azokat a lányokat, nőket, akiknek él az anyukája, és minden egyes mozzanatuknak részesei lehetnek.


Remélem most már boldog vagy?! Tudod, nekem van önismeretem, és simán tudom vállalnia negatív oldalamat is, a rossz tulajdonságaimon pedig változtatok.

2022. dec. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
81%

"Hát ki a felelős a saját egészségedért? Te, kivétel, ha veled született betegségről van szó"

Ezt így nagyon botor dolog leírni, vagy így gondolni. (Tudom, nem tartozik a kérdéshez, bocs az offért. )

Azért láttunk már olyat, aki egészséges életmód ellenére beteg lett és meghalt. Részvétem édesanyád miatt!

Hogy milyen a magyar? Egy részük szorgalmas, annyit dolgozik, hogy belerokkan a munkába, a belét kihajtja, ha 2 jó szót kap. Egy részük szintén erőn felül dolgozik, azt csinálnak vele, amit akarnak, mert nem mer kiállni a jogaiért. Többnyire nem is ismeri a jogait.

Másik részük lógós, semmirekellő, várja a sültgalambot, s azt, hogy valaki segítsen rajta.

Jó része a magyaroknak a múltban él, de mégsem tanul annak hibáiból. A propaganda által erősen befolyásolható, egyáltalán nem elfogadó, befogadó. Nincs önálló gondolat, amit a szájába rágnak, azt fújja, vagy mert fél, de inkább mert buta, gondolkodásra képtelen. Ha valaki másként gondolkodik, azt egy az egyben elutasítja, megkérdőjelezi magyarságát.Jellemző a búskomorság, depresszió, irigység. Valamint az ún. koldusbüszkeség. Képtelenek vagyunk az összefogásra.

2022. dec. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
88%
Magyar anyanyelvű határontúliként elfogultságtól mentes objektív rálátást tapasztalhattam meg a magyarországi mentalitásról miután külföldre költöztem és megismerhettem anyaországi embereket akikkel az egyetlen közös pont az volt, hogy ugyanazon a nyelven gondolkodtunk.Végig kiütközött, hogy nem ugyanabban az országban szocializálódtunk.Elborzadva konstatáltam, hogy mennyire különbözően állunk az élet nagy kérdéseihez és rendkívül visszatetsző volt számomra, hogy még az én országomból származó többségi társadalom tagjai is, akik állítólag kirekesztőek a magyar kisebbséggel, földiként, már-már testvérként kezeltek szemben az anyaországi magyarokkal akik ott próbálták szabotálni az érvényesülésem ahol tudták és folyamatosan a pofámba tolták, hogy én román vagyok pedig nem is vagyok erdélyi származású.Ezzel engem sokáig vérig lehetett sérteni de végül azt tapasztaltam, hogy a magyarok a sajátjaikkal is ilyen kegyetlenül bánnak úgy hogy végül már lepörgött rólam a románozás mert rájöttem, hogy nekik valójában nem a származásommal van bajuk, hanem ez teremt nekik alapot hogy belém rúghassanak és biztos vagyok benne, hogy ha nem gyüttmönt lennék hanem echte magyar, akkor más miatt találnának fogást rajtam.Cinizmus, nihilizmus, ambíciók hiánya az előrehaladásra az új országban és felfuvalkodott gúny más kultúrákkal, főleg az új ország szokásaival szemben aminek nem értem az okát hisz ők is, ahogy én is pont azért vándoroltam ki mert nem tetszettek az otthoni viszonyok.Végtelenül elszomorít, gyökértelennek érzem magam és csalódott vagyok mert ilyen emberekkel nem tudok értékközösséget vállalni és még nem találkoztam olyan kivétellel aki megtudná változtatni a magyarokról kialakult véleményem, pedig ha valakik, akkor én és a közösségem megszenvedtük minden negatív következményét annak, hogy nem voltunk hajlandóak a kultúránkat megtagadva asszimilálódni a többségi nemzetbe.Bár sokszor felteszem magamnak a kérdést, hogy megérte-e és nem lett volna-e jobb, akár a saját lelki egészségem érdekében inkább nem magyar nyelvű iskolába járni?
2022. dec. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
37%

#16

Köszönöm.

Ép testben ép lélek. Remélem hallottad már ezt. A legtöbb betegség pedig lelki eredetű.


A stresszes életvitel rengeteg betegség melegágya pl.


A lelki egészség fontossága nagyon alacsony ebben az országban.

2022. dec. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
88%

Van egy szűk értelmesebb réteg (főleg a 40 alattiak között), de a magyar társadalom zöme olyan, mint egy beképzelt, sértődött gyerek:tudatlan, nagyszájú, lusta, fejlődésre képtelen.


Ami még nagyon feltűnő egy külföldihez képest, hogy a magyarok többsége csak a sült galambot várja. Nem gondolkodik, nem képzi magát, csak hőbörög és kifogásokat keres.

2022. dec. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
80%
A társadalom nagyja tanulatlan, erőszakos, beképzelt, arrogáns, lusta, énközpontú, rosszindulatú, buta egyénekből áll. Vannak még üdítő kivételek is, csak sajnos egyre kevesebben.
2022. dec. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!