Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki későn érő, az később lesz...

Aki későn érő, az később lesz olyan szinten szellemileg, mint a többi ember? Itt pl a matematikai tudásra gondolok.

Figyelt kérdés
2022. dec. 4. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Az én tudásom az, amit a sajátomnak könyvelek el, nem érdemes méricskélni az embert másokhoz, mert nem ugyanazt a kihívásokat kapjuk az életünkben, ha valaki engem hoz fel példaként egy téma kapcsán, akkor örülhet az ember, mert bármilyen véleményt mond a másik, az illető mindig a környezetéből fog kiindulni. :)
2022. dec. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudlak kecsegtetni sajnos. Az érettség, az hogy valaki nem gyerekesen viselkedik, az inkább azt jelenti, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért.

A képességek, hogy valakinek mi az ami könnyen megy inkább adottak. Talán úgy is hívják őket, hogy adottságok.

Ennek ellenére szerintem rossz képességekkel is megszerezhető a szükséges tudás kb bármiből. Matekból főleg, mert azt "csak" érteni kell.

Nekem pl mindig könnyen ment a matek, viszont a lányomnak nehezen. Mégis el tudom neki magyarázni, ha kell több irányból, amire a tanár az órán nem szán időt.

2022. dec. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
ennek a két dolognak semmi köze egymáshoz. Attól még, hogy valaki érzelmileg későn érő, lehet kifejezetten okos is.
2022. dec. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindenben lehet későn érő valaki. Van aki kisgyerekként nem tud olyan hamar megtanulni beszélni, ami tényleg azért van mert az adott agyterülete kisebb, de pl. kompenzációként más nagyobb. Ilyen volt Einsten is aki 4 éves koráig kb. meg sem szólalt, de cserébe más területeken zseni volt. De még tini korban is vannak jellemzői.

A későn érő fogalomban benne van hogy ő is befog érni, csak későn. Tehát szellemileg ugyan olyan szinten lesz.

2022. dec. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A matematikai tudás nem ettől függ.
2022. dec. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!