Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezeljem azt,mikor a...

Hogyan kezeljem azt,mikor a többiek állandóan lekicsinylenek,meg kigúnyolnak,a későn érő kinézetem miatt?

Figyelt kérdés

Heló!Ez a kérdés inkább igy lenne,hogy vagyok én,egy 23 éves srác.Főiskolás.Külsőre valójában sokkal fiatalabbnak tűnök,és azt érzem hogy ez miatt le vagyok nézve és lekicsinylenek az emberek alapból.Gyakorlatilag mindenhol és sokak szerint tényleg úgy nézek ki,mintha 17-18 lennék.És ez kezd zavarni.Pedig nem felvágásból mondom,de szerintem sokkal értelmesebb vagyok,mint az átlag tömeg birkák,akik csak élik a sablonos életüket folyamatos hazugságokban,posztolva a hamis élményeket különböző szociál médiai platformokon,bebasznak és azzal menőznek,hogy ő mennyit hányt stb.És ilyen emberek vesznek körbe.Alapból nem zavar,mert én tiszteletbe tartom az ő életterüket,meg amilyenek.Titokban valamelyest lenézem őket ezért,de sosem nyilvánitom ki szerintem.De azt érzem,hogy ha velük beszélek,vagy csupán nem kell beszélnem,elég ha néha nem verbálisan is kimutatják,mintha csak egy kikurt 17 éves gyerek lennék.És ez jön le,majdnm minden alkalomkor.De a mindennapokbann is.Most ezzel mit lehet kezdeni?Egy ideje növesztem a szakállom,de úgy nézek ki vele,mintegy lecsúszott Curt Cobain junkie.Bármit veszek fel,olyan a tekintetem ténylegesen,mintha tizenéves lennék.És nem érzek semmiféle egyenrangúságot a többiek részéről.

Ti mit csinálnátok helyemben?

Köszi előre is!



#haverság #iskolatárs #későnérőség
2022. jún. 8. 16:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy az emberek vagy haverjaid személyiségének, tulajdonságainak mi köze a te kinézetedhez?

A 2 nem ugyanaz

Meg ez miben nyilvánul meg hogy szerinted "lenéznek" vagy éreztetik veled hogy úgy nézel ki mint egy 17 éves? Mit mondanak vagy nem értem?!

Szerintem inkább az van hogy már téged annyira zavar a kisfiús kinézeted hogy saját magaddal is elhiteted hogy mindenki emiatt néz, vagy amiatt mondta azt amit stb stb

Nincs erre megoldás

Ilyen vagy és kész

2022. jún. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Inkább az a bajuk, hogy nagyképű vagy...


Én 37 éves vagyok, és elkérik a személyimet sokszor. Akkor én mit szóljak? Mégsem érzem, hogy lenéznének ezért! Hidd el, nálad is más a gond.

2022. jún. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Na kész....megkaptam a "csak beképzeled" diagnózist :D

Nem baj.Fussunk neki mégegyszer.

Amikor beszélgetek velük sokszor a nevem kicsinyitő jelzőjét használják felém.Valamint egyes emberek nekem szólogatnak be,mert én tűnök ki a többiek közül ilyen téren.Meg amikor elmentünk vhová haverokkal,véletlenül kiöntötték az italomat és azt úgy mondták a pultosnak,hogy annak a gyereknek töltsön már egy újat.Ha még nem voltál lenézve,akkor nehezen tudhatod,hogy milyen ez.Mert ez az egész összefolyik egy benyomássá.

Amit igazából érez az ember magán.

2022. jún. 8. 17:11
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem értem miben nyilvánul meg hogy nagy képű vagyok...?
2022. jún. 8. 17:12
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom hogy ez a világ legnagyobb problémája,de ezt érzem és egyszerűen csak zavar.
2022. jún. 8. 17:14
 6/20 anonim ***** válasza:

"Pedig nem felvágásból mondom,de szerintem sokkal értelmesebb vagyok,mint az átlag tömeg birkák,akik csak élik a sablonos életüket folyamatos hazugságokban,posztolva a hamis élményeket különböző szociál médiai platformokon,bebasznak és azzal menőznek,hogy ő mennyit hányt stb.És ilyen emberek vesznek körbe."


--> attól, hogy a mondat elejére odabiggyeszted, hogy "nem felvágásból", attól még de, mindenkit nagyképűen leszóltál.


"Titokban valamelyest lenézem őket..."


--> akkor meg mit vársz tőlük? Szerinted nem érzik? Hisz még az írásodból is süt a hozzáállásod, személyesen szerintem tízszeresen leveszik, hogy milyen ember is vagy valójában.

2022. jún. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Szóval ha jól értem,most hogyha valaki látja egy adott rendszer,kor vagy társadalom aktuális problémáit és referál rá,akár kritikusa,akkor azt egyből elkönyvelhetjük beképzeltnek?

Mert te ezt mondod.

Soha nem mondtam azt se hogy én olyan szent lennék.

Én csak látok amit látok.Látom hogy egyesek gyerekesen viselkednek.Nem tudok vele mit csinálni.Ez van.De mégis én kapom a lenézést,mert más vagyok?És mert referálok rá,mint most is tettem?

Ez miatt vagyok beképzelt?

Mond ezt akkor George Orwellnek,a

2022. jún. 8. 17:35
 8/20 A kérdező kommentje:
*meg más hasonló szerzőknek.
2022. jún. 8. 17:37
 9/20 anonim ***** válasza:
Borzasztó ember vagy. Ezért néznek le. Ennyi. De persze fogd nyugodtan arra, hogy ezerszer jobb vagy mindenkinél. A meg nem értett zseni. :D
2022. jún. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Igy van.egyet értek veled :D
2022. jún. 8. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!