Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valakit érdekelne kézzel...

Valakit érdekelne kézzel írott könyv?

Figyelt kérdés

Hat éve írok az interneten név nélkül, mert nem szeretném hogy tudják az olvasóim hogy ki vagyok. Nekem ez így komfortos volt, hogy megoszthatom a kitalált történeteimet anélkül hogy tudnák ki vagyok. Ez azt bizonyította számomra hogy valóban érdekesek lehetnek. Viszont szeretnék kitörni egy kicsit ebből a sztereotípiából, és jött egy ötletem, miszerint könyv formájában is megírnám őket.

De mivel drága a könyv nyomtatása és kiadatása, gondoltam saját kezűleg írnám meg. Vannak kellékeim hozzá, így megtudnám csinálni. Ellenben kézzel lenne írva. Az olvashatóság érdekében nyomtatott írással készíteném el. Az érdekelne hogy vajon ez érdekelne valakit, vagy ez egy buta ötlet? Időm és energiám mindenképp lenne rá, ugyanis imádok írni.



2022. dec. 12. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

A sikerek szükséges feltétele, hogy tényleg legyen olvasható a kézírásod, de ha jól olvasható, akkor még erre rájön, hogy mennyire jó a könyv.


Nyilván elsősorban olyat érdekelne, aki már ismeri a könyvet. De megírod, és az még mindig csak egy könyv: kinek adnád oda? Licitálnál az olvasók között? Vagy megrendelésre működne?


Egyébként kézzel megírni sokkal drágább, csak Te úgy számolsz, hogy a szabad időd ingyen van. (pedig az alatt írhatnál pl. egy másik könyvet)

2022. dec. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Amit kézzel írsz azt is papírra kell vetni. Az emberek szívesebben olvasnak nyomtatott betűket, ezt szoktuk meg. A kézzel írt könyved előbb-utóbb saláta lesz. Mert nem tudsz egyfolytában írni. Sokkal takarékosabb számítógépen megírni.

Keress könyvkiadókat mutasd meg, hogy eddig mit írtál és, hogy sikered van.

2022. dec. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok bunkó lenni, de szerintem így még drágábban jönnél ki, mintha nyontatnád. Én most azzal szenvedek, hogy nyomtatni tudjal egy egyedi füzetborítót, amit aztán ráragasztok egy füzetre. De alsó hangon ez is 5000-re jön ki, mert annyiért nyomtatnak, plusz a füzetet is meg kell venni. Ez a költség fennállna nálad is, hiszen borító minden könyvnek kell. Ahhoz hozzájön még az is, hogy neked külön kellene venni a lapokat, aztán bekötni, ami szintén plusz pénz.

Másrészt, nem ugyanaz hobbiként írogatni 20 oldalakat, mint többszázat; és ugye történhet bármi, ráborulhat bármi, megtépődhet az oldal, stb, akkor újra kell kezdeni. Mindezért, ami jó ha 10,000 forintra és 100-200 munkaórára kijön, kapnál 2500-at (a névtelen írók könyveit nem szokták többért megvenni). Okkal pusztította el a nyomtatás a másolást örökre, abban a pillanatban ahogy megjelent. Tényleg megéri ez neked?

2022. dec. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább legyen ebook.


Egyébként meg számold át, hogy egy példány leírása kézzel hány munkaóra és mennyibe kerül a legszarabb 1000 forintos órabérrel számolva időben, majd gondolkodj el azon, hogy tényleg megéri-e megspórolni azt az 5000 ftot, amit egy könyv bekötése jelent...

2022. dec. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy könyv igy 50-100x annyiba kerulne minimum. Kerdes van e aki ezt megfizeti.
2022. dec. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Minden egyes példányt saját kézzel akarsz megírni ? Ezek szerint nem tervezel milliós példányszámot. :)))
2022. dec. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, hogy egy könyv kézzel megírva fizikailag is jóval terjedelmesebb, hiszen nem tudsz akkora betűkkel írni, mint egy nyomtatott könyvben szoktak.
2022. dec. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

De akkor ebből csak egy példány lenne, nem? Annyit megírni, hogy legyen értelme eladni, szinte lehetetlen.


Ha már úgy is írsz, szereted, ezek szerint mások is szeretik, miért nem viszed el egy könyvkiadóhoz? Bevételed is lenne belőle, nem feleslegesen dolgoznál.


Ilyen kézzel írt könyv akkor lenne érdekes, ha már híres író lennél és valami elvetemült rajongóknak hirdetnéd, akik hatalmas összegeket lennének képesek fizetni értük.


Így nincs értelme.

2022. dec. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Értelmetlen. Keress kiadót. Ha értelmes, tehetséges munka, akkor talán kiadja, ha finanszírozod. Ugyanis egy kiadó akkor sem ad ki akármit, ha fizetnek
2022. dec. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!