Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én érzem azt, hogy a...

Csak én érzem azt, hogy a pestiek sznobok és lenéznek ha szegény családból jössz?

Figyelt kérdés
Szeretnék kitörni és egyetemre járni, de folyton mikor pestiekbe bukom bele és beszélgetek velük mintha megvetnék azt, hogy én úgymond beérem kevéssel. Nincsenek hatalmas ambícióim, csak szeretnék normálisan megélni miközben azzal foglalkozom amit én szeretek. Nem akarok nyalakodni és hatalmas kapcsolati hálót kialakítani, hogy aztán feljebb jussak a ranglétrán. Ha meg mesélem, hogy ebből meg ebből kimaradtam vagy nem jutott ki nekem, mert nem éltünk soha nagy lábon szimplán unalmasnak tartanak(gondolok most itt olyan dolgokra, hogy szinte egyáltalán nem jártam külföldön) Átlagos ember vagyok, miért nehéz ezt elfogadni másoknak? Vagy rosszul érzem ezt?

2022. dec. 12. 22:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, hol botlasz “pestiekbe”, de Szerintem ez durva általánosítás és előítélet.

Nem reprezentatív a felmérésem, de én inkább olyanokat láttam “meghülyülni”, akik Pestre kerültek, aztán nem győztek nagyarcúak lenni (mintha ez ezzel kellene hogy járjon). A “pestiek” között pont annyira mindenféle ember van, mint másutt.

Inkább valami belső hang lehet veled elégedetlen szerintem.

2022. dec. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Pesti vagyok, és sosem néztem le senkit ilyesmi miatt (sem).
2022. dec. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom ki érzi úgy rajtad kívül, de nem így van. Nincs olyan, hogy a "pestiek" lenéznek. Biztos van olyan pesti aki lenéz, de a soproniak, szentesiek, rétságiak, bakonypölöskeiek, stb között is lehet ilyen ember.
2022. dec. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%

Én is "pesti" vagyok meg a szűkebb családom minden tagja, de nem néztünk le senkit soha azért mert nem "pesti".


Sőt, imádunk vidékre menni a nagyszülőkhoz és a többi rokonhoz.


Nem értem honnan jött ez neked. Sok "pestit" ismersz amúgy?

2022. dec. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Én falun laktam évekig és hidd el bőven voltak ott is ilyen sznob emberek. Szóval azért mert pesti valaki, még nem feltétlenül sznob.
2022. dec. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
14%

Itt nem sznobságról van szó, hanem arról, hogy bizonyos szempontból igazuk van.


Adott esetben egy vidéki ember aki addig keresett 150 ezer forintot a seggét veri a földhöz hogy Pesten keres 300 ezret. Miközben pesti viszonylatban keresnek az adott területen 4-500 ezret. Tehát a vidéki lefelé húzza a bérezést, mivel elvállalja olcsóbban a munkát.


Kicsit ugyanaz mint az országok közötti migráció, hogy a bevándorló olcsó munkaerő sokkal olcsóbban dolgozik mint a helyi munkaerő.

2022. dec. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%

Ráadásul ez a kinek mi az unalmas is relatív és nem "pesti" dolog.


De valahol ezt is meg tudom érteni.


Egyrészt én azt mondom, bizonyos egyetemi szakokra tényleg csak az menjen, akinek céljai vannak, ambíciói, tud kapcsolatot építeni. Mert egyszerűen az kell a sikerhez az adott területen.


Persze el kell fogadni azt is, ha ő beéri az adott területen az egyszeri dolgozó szerepével, és nem célja a kiemelkedő kereset, nem akar céget, nem akar vezető lenni, csak simán eléldegél úgy mint ahogy megszokta gyerekkorában a szüleitől.


Ezzel sincsen baj. Nyilván aki nem ezt akarja nem fogja érteni, mint ahogy fordítva te sem feltétlenül érted meg ők miért akarják azt amit.

2022. dec. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem neked van kisebbségi komplexusod. Én semmi ilyesmivel nem találkoztam.
2022. dec. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez a sznobság nem feltétlenül pesti kiváltság.

Mindenhol jelen van és inkább egyén függő, de tény, hogy bele lehet futni.


Én voltam Pesten fodrásznál. A fodrászom arról beszélt végig, hogy a vidékiek elviszik előle a melót mert olcsóbban vállalják el a munkát, mert hogy a vidékieknek kisebbek az igényeik.


Én magam is mondtam, hogy panelban lakom Pesten vidékiként. Meg is kaptam, hogy "mert neked vidékinek elég a panel, te beéred azzal".


Mert hogy ő Pesti, tudja milyen a Pesti élet, ő nem tudna egy külső kerületi panelban lakni, ezért lakást bérel, de így meg soha nem lesz saját lakása.


És akkor most ugye itt vannak a sztereotípiák. Hogy ő pestiként lakást bérel, mert nem akar a proli panelosok között élni. Én meg vidékiként proli panelos vagyok, úgy, hogy egy hatalmas családi házból kerültem egy kis lyuk panelba.


Most akkor melyikünk a hibás, melyikünk a szar?


Az aki vidékiként lépni akar, de beéri a panellal? Vagy aki pestiként nem éri be vele? Hisz én is mondhattam volna, hogy inkább bérelek egy lakást belvárosban a fizetésem jelentős részéért. Vagy ő is vehetne külső kerületben panelt.


Valahol mindkét oldal érthető.

2022. dec. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
48%

Hülyeség. Itt is van mindenféle ember, legalább ennyi eszed lehetne, ha már egyetemre akarsz jönni. Ha igazad is lenne, aki ki akar törni, az nem foglalkozik ilyenekkel, hanem idejön és megnézi magának, hogy mennyi kételye igazolódik be.


Hajrá!

2022. dec. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!