Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én érzem azt, hogy a...

Csak én érzem azt, hogy a pestiek sznobok és lenéznek ha szegény családból jössz?

Figyelt kérdés
Szeretnék kitörni és egyetemre járni, de folyton mikor pestiekbe bukom bele és beszélgetek velük mintha megvetnék azt, hogy én úgymond beérem kevéssel. Nincsenek hatalmas ambícióim, csak szeretnék normálisan megélni miközben azzal foglalkozom amit én szeretek. Nem akarok nyalakodni és hatalmas kapcsolati hálót kialakítani, hogy aztán feljebb jussak a ranglétrán. Ha meg mesélem, hogy ebből meg ebből kimaradtam vagy nem jutott ki nekem, mert nem éltünk soha nagy lábon szimplán unalmasnak tartanak(gondolok most itt olyan dolgokra, hogy szinte egyáltalán nem jártam külföldön) Átlagos ember vagyok, miért nehéz ezt elfogadni másoknak? Vagy rosszul érzem ezt?

2022. dec. 12. 22:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
37%
A saját kisebbségi komplexusodon kéne inkább dolgoznod, mint a pestiek gyűlölésén.
2022. dec. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
56%
Ezt a vidékről egyetemre, főiskolára felköltözött, majd ottmaradt pestiek részéről érzem. Nagyon versengőek, és nagyon érzékenyen figyelik, hogy sikerült-e kicsit előbbre jutniuk mint a másik. Az ingatlantéma nagyon központi náluk, emiatt is imádnak a másik pénztárcájában túrkálni meg azon filózni, hogy milyen családból jöttél. Az ilyenek általában átlagos családokból jönnek, míg én szegényből. De tősgyökeres pestiek részéről sose éreztem ilyesmit, bár nem is sok ilyen van az ismeretségi körömben.
2022. dec. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%
Utolsóval egyetértek. Első
2022. dec. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
36%
Na lepontoztak a vidékről felszabadult prolik :D
2022. dec. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
60%
Budapesti vagyok, nem nézek le senkit emiatt. Sznobnak se tartom magam. Viszont rosszul esik,amikor ezt feltételezik rólam. Mert ezzel a frusztráltsággal már gyermekkoromban is találkoztam. Másik gyerek sugallta felém, hogy emiatt a tény miatt, hol élek, biztos fent hordom az orrom, stb. Ő se magától találta ki, hanem felnőttektől vette. Ez azért szomorú
2022. dec. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
“pesti” - kis pé, kivéve, ha mondat elején áll, vagy családnév. 😉
2023. jan. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én vidéki vagyok, de a pestieket azonnal kiszúrom.


Rengeteget pofáznak, eléd állnak a büféablaknál, kéretlenül is okoskodnak. Még abba is beleszólnak egymás között de mégis jó feltűnően, amit éppen kérek.


"Mi az?! Olyan is van? És az mit tud!"

2023. ápr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#17 abban mi a "beleszólás", ha valakit érdekel, hogy egy helyi étel mit tartalmaz?
2023. ápr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!