Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Már a házakba is becsengetnek...

Már a házakba is becsengetnek a kéregetők? Vagy be akarnak törni?

Figyelt kérdés

Eddig csak az utcán zaklattak, de ma délelőtt csengetnek, azt hittem a futár az, ezért ajtót nyitottam, és egy elég rosszul öltözött középkorú férfi állt kinn (de azért nem kifejezetten hajléktalan külsejű), és elkezdte mondani, hogy hozzak már ki neki egy kis aprót vagy kenyeret, mert ma még nem evett, vagyis a szokásos. Már itt tartunk, hogy a házakba is becsöngetnek a kéregetők? Az is megfordult a fejemben, hogy remélem nem valami új módszer arra, hogy kiderítsék hová érdemes betörni. Legtöbbször egyedül vagyok itthon egy babával, amúgy is félek ettől. :(


Van tapasztalata valakinek ilyennel?


2022. dec. 13. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem hallottam ilyenről.
2022. dec. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Metionin ***** válasza:
100%
Nálunk sem volt még ilyen, ide csak a szórólaposok meg a Jehovások csöngetnek fel.
2022. dec. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Nalunk meg nem volt ilyen, de ha teljesen varatlanul kopogtatnak mindig kinezek a kukucsan es igy ha ismeretlen van az ajtonal nem nyitom ki
2022. dec. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy 12 éve panellakásba is csengettek már be. Egyik csak a tenyerét tartotta, a másik meg kereste azt, akinek a neve ki volt írva az ajtóra (aki akkor már régóta nem élt, és utána ment máshová, szóval ez csak ürügy volt).
2022. dec. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a 2008-as válság idején volt ilyen, hogy becsengettek kb. mindenhova, s ahol ajtót nyitottak, ott elmeséltek valami kamu mesét, hogy kéregetnek, keresnek valakit, elnézték a címet, stb.

Ekkoriban sorozatos betörések is voltak errefelé.

Szóval ekkor nyilván azt figyelték ki, hogy hol, ki, mikor van/nincs otthon.

2022. dec. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 he84 ***** válasza:
100%
Ahol én lakom, szerencsére még nem volt ilyen. Bár itt nem is tudnának közvetlenül bejönni, mert közös kertesház kertjéből lefelé még egy út vezet és van ott egy nagy kapu (kocsiknak) és mellette egy kis kapu. Ezeken csak úgy nem lehet szabályosan bejönnie bárkinek, pláne felcsengetés nélkül. Így hát ez így egy szűrű, talán részben emiatt se volt, remélhetőleg nem is lesz.
2022. dec. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 he84 ***** válasza:
Elírtam, a "szűrű" az "szűrő" akart lenni.
2022. dec. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt csengetni este 11-kor szoktak,4-5x egymás után.Szombaton is,este lassan elszakad a cérna
2022. dec. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%
Hozzánk múlt szombaton csengetett be egy idősebb fickó(40 év körüli), aki egy tolókocsis nyanyával volt. Amikor belekezdett volna a mondandójába, már ott elküldtem őket a picsába. Zavarjanak mást a hülyeségeikkel.
2022. dec. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Remélem csak egyszeri eset volt nálunk is, de azért figyelni fogunk.
2022. dec. 13. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!