Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan költötök ilyen keveset...

Hogyan költötök ilyen keveset élelmiszerre?

Figyelt kérdés

Olvastam a másik kérdésemnél hogy a fizetésetek kb 20%-át.

Most az érdekelne hogy lehet ilyen keveset? 1 héten hányszor mentek boltba és ott mennyi megy el? Miket esztek és hányszor?



2022. dec. 15. 09:17
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
74%
Ha elolvastad volna az összes választ, akkor rájöhettél volna, hogy %-ban azért költenek kevesebbet, mert a fizetésük átlag feletti.
2022. dec. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:

#1

De valaki azt írta hogy ketten csak 100 ezret. Ezt mégis hogy??

2022. dec. 15. 09:26
 3/55 anonim ***** válasza:
100%

Én kb havi nettó 500 kb 30%át költöm el, heti 10e rendelés és kb 30e bolt. Ha csak olcsó kaját vennék készétel rendelés nélkül, kijönnék havi 100-ból, akkor lehetne 20%.


Nyilván vannak akinek terem a kertben is ez az, vagy kapnak rokonoktól.

2022. dec. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
100%
2. Siman lehet... ha nem mennek étterembe, hanem otthon, tervrzetten főznek.
2022. dec. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is kb havi 100 körül van kettőnkre. Semmi extra, figyeljük az akciókat és nem járunk kajáldába.
2022. dec. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
65%
Ense ertem 😅 Napi 2kv + 1 uveg udito mar napi ezer kb. Az havi 30 es meg nem ettem. Heti 4 napba ingyen eszek a melom miatt, szal csak 3 napra kell kaja de ugyis havi 50-60 mindennel egyutt csak nekem. Igaz h sportolok igy normalisan eszek meg jol keresek szal nem szamit, de nekem erthetetlen h oldjak meg annyi penzekbol 😀 csak az albi + rezsi 200
2022. dec. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
76%
6. Hacotthon csinalod a kv-t, tuti olcsóbb...az üdítő meg végkepp nem letszükseglet...
2022. dec. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
85%
6: mondjuk én sose iszom se kávét, se ilyen szénsavas cukros üdítőt.
2022. dec. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
86%

#6

De minek vennék ilyeneket? :D főzök magamnak teát + csapvíz.

Ha állítólag "Normálisan eszel" akkor minek kellenek ilyen cukros szemetek? :D

2022. dec. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
74%

6, ha napi 1000 forint megy el 2 kávéra és egy üdítőre, az azt jelenti, hgoy havi szinten 30ezret adsz kávéra és üdítőre. Így könnyű sokat költeni.


Kérdező!

Én vagoyk az, aki azt írta a másik kérdésnél, hogy ketten 100at költünk.

Hetente általában 1x megyünk bevásárolni, esetlex 2x. Figyleünk az akciókra így ettől is függ.

Ha van ami halmozható és akciós kakor többet veszünk. No, nem raktár szinten, de mondjuk tejből veszünk vagy 5-6 dobozzal, ha akciós. Mondjuk ehhez az is kell, hogy növényi tejet iszunk (rizstej, kókusztej, mandulatej) mert laktózérzékenyek vagyunk és nem szeretünk fosni:D Ezek viszont nem hűtőigényesek amíg nincs felbontva. Sima tejjel ezt nem lehet megcisnálni. Mondjuk a sima tej meg hatósági áras, szóval olcsóbb.


Kenyeret nem veszünk, itthon sütünk. Illetve zsmléket sütünk, mert a nagy enyér ránk penészedne. Pont a múlthéten számoltam ki:

LIDL vizes zsömle: 55g, 55 HUF

LIDL császárzsömle: 55g, 69 HUF

Saját zsömle (fele teljes kiörlésű liszt, fele fehérliszt): 98g, 49 HUF. Igaz, ebben nincs benne a sütő energiaigénye, de mivel kétszer akkora mint a bolti és így is olcsóbb, ráadásul a teljes kiörlés miatt minőségibb, így kétlem, hogy az energia ára annyit hozzányomna, hogy nem érné meg.

Ha kell, átdobom a receptet, pofonegyszerű:D Én is a feleségemtől tanultam, 5 perc ovlt megtanulni.


A csel: kevés húst eszünk. Feleségem vega, én nem. Hetente 3-4 alkalommal eszek húst, beleértve a gyrosost, a kocsmák hamburgereit meg az itthon sütött csirkét, virslit.

De általában a hús az ami rohadt oskat nyom az árba. Nagoyn drága. Helyette sok hüvelyest meg tökfélét eszünk.


Egyébként egyéb spórolási tanács:

Takarítani 20%-os ecettel is lehet. A legtöbb vízkőoldó mosószer amúgy is ecetből van, csak azoknak az ára 5-600 forint egy flakon, az ecetnek meg 150 forint litere:D áttöltöd egy ilyen spricnibe, 2 rész ecet, 1 rész víz, esetleg valami illatosítóanyag és simán letakarít bármit kb. Fürdőszobában elég ecet meg szódabikarbóna.

2022. dec. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!