Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az embereknek fáj mások sikere ?

Az embereknek fáj mások sikere ?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodok azon, hogy az embereknek miért fáj mások úgymond sikere ?


Tehát, nekem folyamatos harcnak tűnik az élet, amit nem adhatok fel.


13 évesen kezdtem el dohányozni... ú de menő meg minden alapon. Rászoktam elég hamar, a családban mindenki szívja. Azzal hitettem el magammal hogy a cigi megnyugtat. Ahogy idősödtem úgy szívtam egyre többet (napi 2 doboz). 24 évesen (most vagyok 25), kattanásszerűen beugrott hogy miért ne hagyhatnám abba ?


Én az a fajta ember vagyok aki nem dicsekszik, valahogy nem szeretem, olyan mint hogy ha külső forrásból kellene meggyőznöm magam.


Nem tervezgettem, nem gondoltam arra hogy miért hagyjam abba, csak azt tudtam hogy abba fogom hagyni.


Megindokolni sem tudtam miért. Nem rettentettek el a levágott láb képek, a rothadt tüdő, a cigi ára attól hogy szívom. Volt olyan fiatalabb koromban hogy amit kerestem alkalmi munkákkal pénzt, azt csak cigire költöttem. Mikor meg mar lett saját keresetem, akkor végképp nem érdekelt, megvettem és kész.


Szóval aznap este 5 kor elszívtam a cigit, és valahogy utána kattant be a dolog. Nem mondom hogy nem voltak tünetek, de azok is inkább fizikai tünetek voltak, sokmindent a dohányzással kötöttem össze. Most aki olvassa, ha hiszi ha nem, a cigi "íze" egyáltalán nem hiányzott...


Na a lényeg.


Ugye mint mondtam nem mondtam senkinek hogy leszokóban vagyok vagy ilyesmi, ha kérdezik elmondom de amúgy nem. Döntésem után körülbelül 3 hétre a szüleim megkérdezték hogy miért nem gyújtok rá, talán leszokóban vagyok ? Mondom igen.


Erre szabályosan kitört belőlük a nevetés. Nem vagyok ostoba, tehát tudom hogy ők ezzel palástolják azt, hogy ők már 30 éve bűzlenek tőle, rabjává váltak teljesen, és tenni semmit nem tettek ellene.


Mikor meglátogattam őket, vagy mentem segíteni bármiben, és látták hogy picit is rossz kedvem van, akkor kaptam az ívet. - mivan, idegesít a cigihiány mi ? -ideges vagy, gyújtsál rá. -jajj úgyis visszaszoksz rá, mit játszod magad stb stb...


Hozzáteszem soha nem jatszottam magam, de mindegy. Kicsit fordított pszichológiát alkalmaztam, és kérdeztem tőlük hogy ti miért nem próbáljátok abbahagyni? Nekem is sikerült (ekkor már abszolút nem hiányzott, eszembe se jutott a cigi, na mindegy).


Na itt szokásos szöveg. -jaj nekünk osztod az észt, 2 napja nem cigizel azt játszod magad, visszaszoksz úgy is, te is a rabja vagy, te is gyenge vagy mit okoskodsz.


Mindezt persze teljesen lekezelő stílusban. Elég türelmes embernek tartom magam, de itt már kezdett emelkedni a hajam szála...


Azt kell mondanom, hogy életem legjobb döntése(?) Volt hogy abbahagytam.


Sajnos sokszor a mai napig piszkálnak ezzel a dologgal, de én már csak szánni tudom őket.


Nem azért mert hú de felsőbbrendűnek érzem magam mert abbahagytam egy függőséget, hanem mert ők meg sem próbálják és így magyaráznak...


Nektek jó kis leszokós sztori ?



2022. dec. 16. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Nekem nem fáj.

A szüleidnek igen.


Ez eddig 2:1 oda.

2022. dec. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%

Mizu unatkozol?

Asszony kiosztotta a házimelót,oszt möggyűtté kicsit gőzt kiengedni?

2022. dec. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy leszoktál. (Igen, van akinek fáj más sikere, mert szembesülésre készteti a saját kudarcával.)
2022. dec. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Van, akinek igen. Van, akinek nem.
2022. dec. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2 es. Mi a bajod neked ? :D
2022. dec. 16. 19:25
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell foglalkozni azzal, hogy ki, miként próbál befolyásolni!

Kilenc év dohányzás után - sokadik kísérlet után, de - sikerült végleg abbahagynom a dohányzást.

Addig soha nem látott szinten futottam bele abba, hogy csoportosan iszogatva és füstölögve ültek körbe komplett embercsoportok és tolták nekem az ívet, - kínosabbnál kínosabbnak szánt kérdésekkel bombáztak fél éven keresztül ezzel az "úgy sem fog sikerülni" stílusban és mosolyogtak rajtam, nem vették komolyan, hogy én komolyan vettem a célkitűzésemet.

Nem voltam senkivel tapintatlan, de amikor észrevették, hogy gyakorlatilag semmit nem ér az agitációjuk, "észrevételeik" sora, úgy hullottak le rólam fél év múlva ezek az emberek, mint ősszel a falevelek a fákról. Nem is lepődtem meg, hogy ezt követően egyre nagyobb szakadék kezdett el tátongani közöttünk, majd egyszerűen elmaradtak, kiléptek az életemből.

Ez egy döntés, amit nem csak színleg illik tiszteletben tartani, - ám ez sok embernek nem megy, egyszerűbb képmutatással kendőzni a saját gyengeségüket.

Amiről itt írtam neked, 31 éve történt - és egyáltalán nem hiányoznak ezek az emberek az életemből. Akik maradtak az életemben, azok pedig elismerték, méltatták az akaraterőmet a későbbiekben, - de nem tolták túl a szerepüket, helyén tudták kezelni a történetemet.

Nehéz pillanataimban elsősorban abból merítettem a folytatáshoz lelkierőt, hogy eszembe jutott, mennyi pénz maradt a dohányzásról leszokásnak következményeként a zsebemben. Ez a kezdetek kezdetén át lett csoportosítva alkoholra, de az alkoholt is befejeztem a dohányzás befejezését követő negyedik évben és ekkor teljesedett ki pozitív előjelűvé a végeredmény! Ez már viszont egy másik történet. :)

2022. dec. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Hans Pötterman ***** válasza:
93%

Normális embereknek nem.


Nálad ez egy mérföldkő lehet, mélyen talán megelégelted a családod hozzáállását a dolgokhoz, és ez egy folyamat kezdete ami elindult és ha ügyesen folytatod teljesen kiemelkedhetsz a lehúzó proli magatartású környezetedből. Így tovább!👌

2022. dec. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Normális ember kétféle dolgot csinálhat:

- segít neked,

- vagy békén hagy.

A többi embert meg hagyjuk.

2022. dec. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Itt nem a más sikere fáj nekik. Hanem rohadt negatív és lehúzó a rokonságid, ennyi.
2022. dec. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Magyarok vagyunk, így biztosan.
2022. dec. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!