Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak engem hoz le teljesen az...

Csak engem hoz le teljesen az életről, amikor az anyagi különbségekkel szembesülök?

Figyelt kérdés
Én és egy haverom elugrottunk így péntek este meginni egy sört egy kocsmába, ahol már az 500 ft-os sört is sokallom. Erre jön egy 4 fős amerikai társaság, akik 84(!!!) ezres számlát összehoznak, és 100 ezer ft-ot otthagynak, azaz 16 ezernyi jattot a fogyasztás felett. 16 ezer forintért néhányan másfél napig dolgoznak, a társaság eliszogatott pénze pedig az átlag nettó magyar medián havi keresetének több, mint egyharmada. Ilyenkor mindig pofán csap a valóság, hogy fair dolog-e, hogy az élet ennyire megjutalmazza azokat, akik akár más országba születtek, és van lehetőségük sokkal anyagi problémáktól mentesebb életet élni.
2022. dec. 17. 00:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tudjátok itt arra gondolok még, hogy vannak, akik konkrétan itthon spórolnak a fűtéssel, hogy 20-30 ezerrel kisebb számlája legyen, míg egy fele annyi idős külföldi ezt a mennyiséget eliszogatja hétvégente. Teljesen irreálisnak tartom ezt a helyzetet.
2022. dec. 17. 00:30
 2/11 anonim válasza:
55%
És aki xarabb helyen él mint te? Ukrajna, egész Afrika, ...
2022. dec. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

"hogy fair dolog-e, hogy az élet ennyire megjutalmazza azokat, akik akár más országba születtek,"


Szerinted akik valami éhező afrikai országba vagy valami hasonlóan kellemes helyre, mint Észak-korea vagy esetleg valami indiai nyomorba születtek azokat mennyire jutalmazta meg az élet?


De egyébként valóban szomorú, hogy itt vagyunk Európa közepén és egy olyan ország vagyunk, mintha kb a balkán lennénk..


Egyébként szerintem egy 4 fős társaságnak egyáltalán nem sok a 84 ezer forint a mai árakkal számolva. Ez egy olyan összeg, ha elosztod amit még egy hónapban egyszer egy átlag magyar ember is el tud viselni, szóval nem is értem a kiakadásod. (nyilván elosztva.)

2022. dec. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
61%
84 az sok? Itt a Gyakorin nyomja mindenki, hogy 800-at keres, meg sokan több száz milliós vagyonnal rendelkeznek a kommentelők közül.
2022. dec. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

#4


Azt elfelejtetted, hogy a farkuk is 20+ cm még akkor is, hogyha nőkről van szó.

2022. dec. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jól átbszták őket
2022. dec. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Noren1989 ***** válasza:
100%
Krumpli: 30+ lesz az.
2022. dec. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Viccelsz? Fejenként 21k egy esti italozás? Múltkor csajjal két dupla gintonicért hagytam ott egy 20-ast. Ez manapság már semmi.


A különbségek nagyok, de nem kizárólag területi alapon. Amerikában is vannak csórók, és itt is olyanok akiknek 1000 EUR-t nyaldossa a napidíja.

2022. dec. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
Engem elkeserít, ha olyanokat látok luxus életet élni, akik nem becsületes munkával, sőt egyáltalán nem munkával szerezték a pénzt. Nekem (nekünk) luxus idén egy szilveszteri buliba eljutni, beülni egy italra bárhova.
2022. dec. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
14%

Ennek a hisztidnek speciel a helyhez semmi köze, az USA-ban is vannak végtelenül csórók rengetegen.

Itt inkább csak arról volt szó, hogy Te különösen csóró vagy, azokhoz az amcsikhoz képest.

2022. dec. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!