Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire rosszul...

Tényleg ennyire rosszul működik sok minden, vagy csak nekem van rossz időszak?

Figyelt kérdés

Nem értem miért, de 140m3-re is 2000ft-s gáz számlát kapok. A szolgáltató szerint minden rendben van, de nem értem hogyan lenne rendben, rettegek, hogy egyszerre majd rengeteget kell fizetni. Nem értem ezt az elszámolási módszert, szerintem valamit elrontanak. 7x telefonáltam már be emiatt. (Nyár óta össze vissza számláznak.)


A Yettel hívás közben állandóan megszakad, a 4G-m csomó helyen nem működik rendesen.


Reggel mentem volna munkába a vonat fél órát késett.


Az elvileg 10-éig kötelezően kifizetendő bérem egy részét még mindig nem kaptam meg, pedig már csak pár nap van karácsonyig. (Ehhez képest mindenhol órási béremelésekről írnak..)


Az otthoni Vodás netem elvileg valami csúcs szuper sávszélességű, ennek ellenére néha a 100mb/s is alig jön be.


A vodás tévé okosító doboz állandóan kifagy.


A munkahelyemen olyan hideg van, hogy majd megfagyok.


Rendeltem karácsonyra kis apróságot gyereknek ajándéknak, azóta kergetem a GLS-t, mert elkavarták valahova a csomagomat.


Ma próbáltam mást is rendelni, de befagyott a honlap, amiről rendeltem volna.


Nem baj egy másik honlapon is megtaláltam picit drágábban, de az OTP-s utalásom valami miatt délelőtt óta nem megy át.


Az autóm beadtam az unalmast, de igazából nem is nagyon érdekel, járok vonattal-BKV-val, mert a benzin nagyon drága lett.


Csomó kaja megfizethetetlen.


Feleségem munkahelyén alig kapnak megrendelést, azt beszélik legkésőbb márciusban elindítják a felszámolást a cég ellen, akkora adósságuk van.


10 emeletesben lakunk, a lift állandóan rossz, de a csillagászati közös költségből állítólag nem futja a megjavíttatására, szóval minden nap a 8-ról sétálok le meg föl napi 2-3x..


Nem is annyira régen halmokban állt a szemét a házunk előtt, nem akarták elvinni valami miatt. (Igazából nem tudom miért, mert nem sok időm marad a sok nyűg mellett híreket olvasni.)


Boltban a bankkártyám csipes része folyton szarakszik.


3 BKV automatához kellett tegnap elmennem, hogy bérletet tudjak venni, mert nem működnek jól az érintő képernyők. (Nem tudom ez mindig ilyen volt-e, mert eddig autóztam.)


A tömegközlekedés lassú, tömegnyomor van, büdös és olyan kátyúk, hogy mire beérek átszállásokkal a munkahelyre, elkap a hányinger.


CCC-ben vettem cipőt, de 2 hét alatt leszakadt a fél talpa. (Azért kellett vennem, mert a korábbi cipőmnek, ami fél éves volt is tönkrement a talpa.)


Az egyetlen kifőzde, ahol jó kaját tudtam venni olcsón, amikor nincs időm főzni, csődbe ment.


Fiam iskolájában folyton elmaradnak az órák, mert legtöbb tárgyra kevesebb tanár van, mint kéne és ezért aki beteg nem tudja szaktanár helyettesíteni.


A fiam iskolájában is majd megfagynak a gyerekek azt meséli. (Meg a szülőin is nagyon hideg volt.) No meg a vécé...


Orvoshoz kénem mennem minél hamarabb (nem szeretném részletezni), május végére kaptam időpontot novemberben...


Én nem értem mi történik. Másnak is ilyen minden? :(


2022. dec. 19. 14:35
A kérdező szavazást indított:
Neked is hasonló mostanában.
Még rosszabbnak látod.
Jobbnak látod.
Szerinted minden rendben van mostanában.
13 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:

"Nem értem ezt az elszámolási módszert, szerintem valamit elrontanak. 7x telefonáltam már be emiatt."


Sávos elszámolási rendszer van a gáznál, attól függően, hogy épp milyen hónapban vagyunk, más és más az elszámolás alapja. Ez a cikk nagyjából tisztázza a dolgot: [link]


"Az otthoni Vodás netem elvileg valami csúcs szuper sávszélességű, ennek ellenére néha a 100mb/s is alig jön be."


Hol és hogyan méred? Ha wifin méred, akkor valószínűleg rosszul van beállítva valamelyik eszköz, túlterhelt a csatorna, stb. Kábelen mérd, speedtesttel.


"CCC-ben vettem cipőt, de 2 hét alatt leszakadt a fél talpa. (Azért kellett vennem, mert a korábbi cipőmnek, ami fél éves volt is tönkrement a talpa.)"


Én csak a Deichmannban veszek cipőt, ott vannak jó minőségűek emberi áron.


"Orvoshoz kénem mennem minél hamarabb (nem szeretném részletezni), május végére kaptam időpontot novemberben..."


Én meg októberben kértem időpontot neurológiára, és január közepére kaptam. De ez általános jelenség, borzasztóan túlterhelt a magyar egészségügy.

2022. dec. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

Köszi a segítséget, de amikor a linkre kattintva ezt az üzenetet kaptam, esküszöm a felsoroltak után már felnevettem kínomban:


"A keresett oldal nem található.


Olyan oldalra tévedtél, ami valójában nincs. Hogy ez a mi hibánk, vagy a tiéd, azt nem tudjuk, mindenesetre biztosan nem itt van, amit keresel."


Eskü ma olyan érzésem van, hogy egyszerűen semmi, SEMMI nem rendeltetésszerűen működik.. Ilyen filmekben sincs úgy érzem lassan.

2022. dec. 19. 15:20
 3/4 anonim ***** válasza:

És tényleg nem jó a link :D

Az oldal valamiért utána tett egy pontot. Ez a helyes:

[link]

2022. dec. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Üdvözöllek a ride3g valóságban! Magyarország, 2022.


A gázhoz nem tudok érdemben hozzászólni, vegyes tüzelésű kazánunk van, a gáz be sincs vezetve.

Telefon, mobilnet? Mondjuk a teleonnal nincsenek gondjaim, de az adatkapcsolat messze alulmarad a hivatalos adatoktól. Arról nem is beszélve, hogy pl. ha vonaton utazok, sok helyen nulla a térerő. Az "ingyenwifi" meg hol működik, hol nem. De ha már itt tartunk, ez is tipikusan hazai jelenség, hogy ameddig volt marketing-értéke, addig elkezdték az összes tömegközlekedési eszközt felszerelni wifivel. Távolsági buszokon is ingyen wifi, miegymás. Most tízből egy buszon működik rendesen. És ha már busz: pár éve menő LED-es tájékoztató kijelzőket szereltek fel a buszokra. 2 hónap után már kezdték megadni magukat. És van még pár visszás dolog.

Vonatkésés? Kedvencem a Tokaj IC. Mostanság rendszeresen közlekedek arrafelé, de eddig még nem volt olyan, hogy ne késett volna legalább 25 percet. De inkább 30-40, vagy még több szokott lenni. A busz sem sokkal jobb. Munkába jövet a 26 perces menetidő (ami gimis koromban, 20 éve még 21 perc volt) a gyakorlatban 45, de van, hogy 50 perc.

Fizetés? Mondjuk közintézményben dolgozok, itt azért annyira nem mernek ezzel sumákolni, bár a múlt havi táppénzem még mindig nem jött meg.

Az internettel és a tévével mondjuk elégedett vagyok, bár ez gyanítom, szolgáltató kérdése is. Tudnék mesélni, a munkahelyemen naponta tapasztalunk érdekességeket.

Munkahelyi hőmérséklet? A 18 fok az valami nedves álom nekünk. Szerencsére informatikus lévén a szerverteremben tudom tölteni a nap nagy részét, igaz, hogy zúgnak a gépek, de legalább 20 fok körül van. (A szerverterem klímáját is le kellett kapcsolnunk.)

Rendelés, futárszolgálatok? Volt, hogy rendeltem egy billentyűzetet, és majdnem fél év után nyögték ki, hogy hát az a modell már nem kapható. (Nyilván azalatt rendeltem máshonnan, úgy voltam vele, majd ha megjön, legalább lesz tartalék, nem kell valami fullextrás fajtára gondolni.) De ezt is csak akkor mondták el, amikor telefonon megkerestem őket. Aztán volt még a kutyának odadobott technikai eszköz (mert nem akart a futár arra várni, hogy kijöjjek a lakásból), volt olyan vízforraló, ami rommá törve érkezett meg, a futár pedig nem hajlandó megvárni, hogy kibontsam, és ha kell, jegyzőkönyvezzük, mert náluk meg teljesítménybérezés van, ezért állandóan mindegyik siet. (Szerencsére az Alzánál voltak olyan korrektek, hogy szó nélkül kicserélték.) Meg persze volt párszor rá példa, hogy nem azt küldték, amit kértem. Bár azért elég sokat rendelek online, és ha összeszámolom, hogy az évek alatt hányszor rendeltem, amiket felsoroltam, az csak 2-3 százalék.

Bank? Amikor a netbank nem egyszer már tévesen jelezte ki az egyenlegemet, és amikor fizetnék, akkor derül ki, hogy igazából 30 ezerrel kevesebb van a kártyán, az is aranyos tud lenni.

Élelmiszerárak? Pár év alatt több, mint duplájára emelkedtek. Ez ugyebár részben köszönhető a globális eseményeknek (COVID, aztán meg annak a degenerált törpének a háborúzhatnékja), de a hazai gazdaság is mélyponton van a bölcs, és átgondolt intézkedéseknek köszönhetően.

A bankkártyát elméletileg cseréli a bank, ha meghibásodott, bár tény, hogy ha időszakosan jön elő a hiba, azt nehéz bizonyítani. Ilyenkor vagy jó fejek lesznek, és cserélik, vagy nem.

BKV automata? Múltkor volt szerencsém megismerni a helyi ork közösséget, amikor a félig működő automatánál szerettem volna jegyet venni. Az, hogy negyed óra volt, mire rámkerült a sor, az egy dolog. Aztán az autoamta közli, hogy csak bankkártyával lehet fizetni. Semmi gond, elővettem kb. 10 másodperc alatt a bankkártyámat, amit a mögöttem álló helyi értelmiségi szóvá is tett, hogy én hogy merem húzni az ő idejét?

A tömegközlekedésről egyébként is kisregényeket tudnék írni. Vagy késik, vagy hamarabb elmegy, a menetidő duplája a hivatalosnak, némelyik buszon halálfélelmem van, úgy vezetik... reggelente hely alig van, vagy ha van is, akkor a busz közepén blokádot képező, 120 BMI mellett hátitáskát levenni képtelen egyének csoportja miatt kilátástalan, hogy a hátsó helyek valamelyikéhez odajussak.

A boltok, vendéglátóipari egységek, szaküzletek sorra mennek tönkre. Nem lepődök meg, inkább az a csoda, hogy "csak" ennyi dobta be a törölközőt. (Azért az a maga nemében megmosolyogtató, amikor az, aki állandóan lökte a kormánypropagandát, annak az üzlete is tönkremegy... de hát kinek mit intézett a kormánya.)

A közeli vegyesbolt pár év alatt már másodszor cserélt gazdát. Most éppen működik, ki tudja, meddig bírják.

Iskola? Engem ugyan közvetlenül nem érint (bár a rokonságban van tanuló), de szerintem nem kell ecsetelni. Egyre nagyobb a tanárhiány, maga a pedagógusképzés is pocsék, és eleve nem sokan akarják ezt a pályát választani. Főleg mióta a kormány számára - Soros, a migráncsok, és a melegek után - ők az első számú közellenség. Egyébként is rengeteg rendszerszintű probléma van az oktatásban.

Az meg külön az álszentkedés csúcsa, amit a fűtéssel csinálnak. Mellette meg simán van kutatók éjszakája, szakmák délelőttje, miegymás... sokszáz wattos kivetítőkkel és hangtechnikával.

Orvosi ellátás? Tyűű, tudnék mesélni. Bent voltam a COVID-osztályon. Nyolcadjára sikerült vért venni. Félrebökték az infúziót. A nővérhívó nem működött. Kicserélték, az sem. Az ágyból fel nem kelhettem, a kacsát meg naponta egyszer űrítették. De legalább a kezelés rendben volt, és azért az orvosok és nővérek kb. fele tényleg rendes, hozzáértő, és lelkiismeretes volt. A másik felét meg ne részletezzük.

Szakorvosi ellátás? Jó, ha egy hónapon belül kapok időpontot. Volt, ahová 3 hónappal később volt csak szabad hely.


Szóval: nem csak te tapasztalod, hogy szinte már semmi nem működik megfelelően.

2022. dec. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!