Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitől lehetne karácsonyi...

Mitől lehetne karácsonyi hangulatom?

Figyelt kérdés
Olyan szinten nincs hogy ha nem mondják nem is "tudom" hogy karácsony lesz. Teljesen normális hétköznap van a fejemben. Ami persze nem baj, de én szeretném ha karácsonyi hangulatom lenne.
2022. dec. 22. 22:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
38%

10-es ez olyan szomorú…

Borzalmas,hogy itt tartunk 😔

Nálunk is visszafogottabb lesz a karácsony most.

rajtam kívül senki nem fog ajándékozni csak a gyerekeknek.

De én vettem mindenkinek apróságot.

Nem fogom hagyni,hogy ez a szar helyzet tönkretegye bennem a karácsony szeretetét.

Meg kiöljön mindent..:(

2022. dec. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
32%
#11 Ja, ez nálunk 30 éve így megy, egészen hozzászoktam. Az idei év semmivel nem volt szarabb, mint máskor, már csak kínosan röhögni tudunk a családdal ezeken az országban/világban zajló fäszságokon. Változtatni úgysem tudunk rajta (megtakarításom meg 3 munka mellett sincs, szóval...)
2022. dec. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem amúgy attól tud megjönni ha arra gondolsz,hogy milyen iszonyat szerencsés ember vagy ha van akivel karácsonyozhatsz.

Ha még élsz és élvezheted a karácsonyi vacsorát azokkal akit szeretsz.

Nagyon szentimentálisan hangzik de ha erre gondolok akkor értelme lesz az ünnepnek.

Nem is érdekelnek az ajándékok már felnőttként.

Amit szeretnék úgyis megveszem.

2022. dec. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%

Nekem régebben sose volt karácsonyi hangulatom, mert a családban csak a veszekedés, stressz ment ilyenkor. Egy-két kisebb kellemes emlékem volt a nagy-családdal, de ez felnőtt fejjel nem annyira játszik.


Egy idő után azt mondtam, hogy inkább ne is karácsonyozzunk, ha csak a szenvedés van belőle, így is lett, és sokkal nyugisabb lett, tehát bevált.


Ezért nem is nagyon volt sose karácsonyi hangulatom.


Viszont később volt egy barátnőm, aki nagyon adott az ünnepre, és bár már szakítottunk, ilyenkor azért előjönnek az emlékek.

Van innen a gyakoriról egy levelező barátomnőm, akivel évek óta levelezünk, és mesélte, hogy neki már a nyár vége felé kezd a karácsonyra hangolódni... így a nyár végétől időnként ez valahogy mindig az eszembe jut, mindig, főleg ahogy közeledünk a karácsony felé, hogy fú, már milyen lázban lehet. :D


De ennyi. Fám stb. nincs, és nem is lesz, nem szokott lenni.

2022. dec. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Annyira nagyon nekem sincs most karácsonyi hangulatom. Egyáltalán nem is érzem azt, hogy az jön.


Bár nálam ez minden évben így van amióta megszűntek Magyarországon a kemény karácsonyi fagyok meg rendszeres havazások.

Aztán 24én meg mégis megjön a karácsonyi hangulat.


Azóta talán a fenyőfa szobába való beállítása az ami meghozza a hangulatot.

2022. dec. 23. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Talán ha előre készülődsz egy kicsit, minden nap csinálsz valamit, amivel tudatosan azon vagy, hogy ez egy kicsit a karácsonyi rituálé.

Takarítás, bevásárlás, főzés, adventi koszorú, vagy karácsonyfa, olvasás, filmnézés, illatok pl. narancsba szegfűszeg, vagy illóolaj, stb. Sok dolog lehet, amivel lehet készülni, de az is kérdés, hogy mit jelent számodra a karácsony, milyen élmény fűződik hozzá. Ha mindig is rossz élmény, akkor nagyon tudatosan tudsz csak ezen változtatni, főleg társ nélkül (talán úgy szinte nem is lehet, ha csak nem olvasol, nem hallgatszn, nem nézel utána), hogy szakadhatnál ki a sémából, de ez mindig is így van mindenben.

2022. dec. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
57%
Nézd meg a reszkessetek betörőket, a drágán add az életedet, a Mátrixot és a Gyűrűk urát. Úgy értem, az összes részt.
2022. dec. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem minden nap karácsonyi hangulatom van, nem teljesen értem miért.
2023. aug. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!