Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lesz az idősebb börtönőrökkel?

Mi lesz az idősebb börtönőrökkel?

Figyelt kérdés

Idősebb korban a börtönőröket más pozíciókba helyezik vagy 50 vagy akár 60 év felett is ugyanúgy börtönőrként teljesít valaki szolgálatot mint fiatalabb korában?

Arra gondolok hogy azért egy 50 de még inkább egy 60 év feletti ember ereje, kitartása egyéb fizikai képességei már csaknem olyan mint mondjuk egy 20 vagy 30 évesé de a börtönőri munka, a rabok kísérése, felügyelete stb. mégis ugyanaz. Ezt idősebb korú börtönőrök is el tudják látni? Vagy idősebb korban más munkakörökbe helyezik át őket?



#Börtönőrök, idősödés
2022. dec. 25. 15:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Ugyan már miért ne tudná ellátni?
2022. dec. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Egyrészt a "csaknem" így, egybeírva azt jelenti, hogy szinte, majdnem. Ez alapján feltételezem, hogy külön akartad írni.

Amúgy miért ne lenne olyan? Nem ismersz jó karban lévő ötvenes pasikat? Mert én igen.

Harmadrészt az aktuális szabályozást nem ismerem, de volt idő, amikor ők is korengedménnyel mehettek nyugdíjba.

2022. dec. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Az én apám 55 évesen elmehetett nyugdíjba. Nyilván élt a lehetöséggel, Azóta is jól van.
2022. dec. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

2-es igen, a csak nem-et külön akartam írni csak egyben maradt. Én nem ismerek amúgy jó karban lévő 50-eseket de az én ismerősi, kapcsolati hálóm elég kicsi. De a kérdés 60 évesekre is vonatkozhat hiszen 65 év a nyugdíjkorhatár, bár lehet a fegyveres rendvédelmi szervnél van valami korkedvezmény. De azért ha belegondolsz nagy általánosságban vajon hány 50 és 60 év feletti ember tudna mondjuk 2-3 km-t lefutni megállás nélkül, főleg időre, megcsinálni 20-30 fekvőtámaszt azt is 1 percen belül, ingafutást teljesíteni meghatározott időn belül stb. Tudtommal ilyen fizikai felmérések vannak a fegyveres rendvédelmi szerveknél. Ezért merült fel bennem a kérdés. :)

2022. dec. 25. 16:26
 5/14 A kérdező kommentje:
3-as köszönöm a válaszod, ezek szerint van korkedvezményes nyugdíjba vonulási lehetőség a börrönőröknél. Apukád mikor ment el nyugdíjba?
2022. dec. 25. 16:28
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Már nincs ilyen lehetőség, a jelenlegi kormány eltörölte.

Mellesleg millióféle fizikai munka létezik, ennél jóval megerőltetőbb is, azt is tudják végezni. Mostohafaterom pl. szobafestő volt, bőven 60 felett is dolgozott még, már nyugdíj mellett (pont a BV-től ment korkedvezményes nyugdíjba, még amikor lehetett). Úgy sprintelt a festőlétra tetején, mint sok fiatal sem. Pedig nem is volt túl fitt, bagózott erősen, el is volt hízva. De így is bírta.

2022. dec. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm 6-os a válaszod. Hát az nekem biztos nem menne, pedig 60-nál jóval fiatalabb vagyok de tériszonyom van. :) Mondjuk talán a fizikai alkalmasságin átmenni ami húzós lehet, mert egy elhízott ember kérdéses hogy időre le tud-e futni 2-3 km-t, vagy amit írtam az ingafutás, vagy a függeszkedés, talán ez is van a fizikain.
2022. dec. 25. 21:15
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem emlékszem, hogy mostohafaternak valaha is kellett volna ilyet csinálnia. Pedig mint írtam, ő is BV-s (büntetés-végrehajtás) volt. Ő nem börtönőr volt, de járt ki a börtönökbe, fegyveres szolgálatot teljesített, volt valami rangja is, de arra nem emlékszem.
2022. dec. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mostanában nem is börtönőrnek nevezik őket, hanem körletfelügyelőnek és biztonsági felügyelőnek hívják őket, legalábbis mostanában így nevezik a BV-s dolgozókat akik a fogvatartottakra ügyelnek. Bár ha a mostohaapukád fegyveres szolgálatot látott el akkor lehet más beosztása volt. Rendfokozata pedig minden rendvédelmi, sőt a katasztrófavédelmi szervnél is szolgálatot teljesítő hivatásos állományba tartozó személynek van.
2022. dec. 25. 21:26
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a körletre teszik, hanem lótifuti lesz, megy A-ból B-be (szó szerint), iratokat kézbesít, ügyvédeket kísér, stb. Ha van egy kis esze, akkor meg kap valami irodai munkát és azzal kihúzza a nyugdíjig. Ha eleve diplomás és tiszti beosztása van, akkor az más tészta.
2022. dec. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!