Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem vagyok már fiatal, szingli...

Nem vagyok már fiatal, szingli vagyok. Nektek változott már az életetek jó irányban középkorúként? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Igen, pont a karácsony MIATT erősebbek ezek a gondolataim... 2 fő a szűkebb család, nincs karácsonyi hangulatunk, nehéz számunkra ez az időszak. Nem elég, hogy szinte minden ismerősöm házas és rengetegen-rengetegen babáznak, még emellett szomorú is, hogy ketten vagyunk "ősömmel" és normál helyzetben rajtam lenne a sor, hogy családot alapítsak és az én csillogó szemű gyerekeim miatt várjuk ezt az időszakot... Plusz, hogy nemsokára találkozom távolabbi rokonnal, aki tipikusan a másik életébe beleszólós típus és (lehet, hogy direkt) pont azokat a témákat hozza fel, amik fájnak, így pont ezt is.


Tartós betegségeim vannak, az egészségi állapotom nem jó. A tükörbe nézve látom az öregedés első jeleit, ráadásul amennyi ételt 10 éve büntetlenül megettem, az ma már hízlal, ami 5 éve még jó volt a laboromban, azért most kőkeményen diétáznom kell.


Olyan érdeklődéseim vannak, amikkel nehezebb ismerkedni, ráadásul ebben a korban pláne, mert kevés a szingli és ők se feltételezik azt feltétlen, hogy én szabad vagyok.

Ráadásul hozzászoktam az egyedülléthez, így még nehezebb az egész. "Fura" is vagyok, mondjuk úgy, hogy nem a társadalmi elvárások szerint élek. Hosszabban regényt tudnék írni. Tudom, hogy vannak kompatibilis másik nembeliek, de foglaltak.


Ráadásul ha holnap találnám meg az igazit, még akkor is már-már kicsúsznánk abból a korból, amikor még felelősen gyermeket lehet vállalni.


Más, aki ilyen helyzetben van, hogyan éli meg a karácsonyt?

Hogyan hárítjátok el a kellemetlenkedő ritkábban látott rokonokat?


Illetve hogyan alakul(t) az életetek?

Lesz még családom? Mármint nem jóslásba bocsátkozásra gondolok, hanem történetekre vagyok kíváncsi. :)


2022. dec. 25. 23:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
28%
Nem.
2022. dec. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem kicsit korán "temeted" magad. Több ismerősöm is 40 felett szült. Szerintem te max a harmincas éveid közepén járhatsz, de lehet még annyi sem. Ezer lehetőség van még előtted, ha ismerkedni akarsz ott van számtalan netes társkereső, én is ott ismerkedtem mindig, és bejött, nem csak marhák vannak ott. A gyerekvállalás meg... Hát engem sosem mozgatott, sőt, taszít a gyerek dolog, de ha annyira akarsz, végső soron örökbefogadáson is lehet gondolkozni. Vagy vegyél kutyát, az majdnem gyerek.
2022. dec. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

A netes társkeresés nekem a működési módja miatt nem jön be, azaz nem működik. Több olyan kb korombeli ember is ezt mondja, aki szintén nem túlzottan próbálkozik ott, van, akinek közös program során alakul már, van, akinek nem.


Közös programra gondolok én is sport kapcsán, de...

2022. dec. 25. 23:39
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
El kellene döntened mit akarsz. Ha családot és gyerekeket akarsz akkor irányíts az életed arra. Ha meg ez nem a te világod, akkor meg ezt tudd és ne izélj ezen, hogy másoknak vannak gyerekei, ti miért nem a te gyerekeiddel nem tom mit csináltok.
2022. dec. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem jobb helyzetben vagy, mint a sok egyedülálló anya!


Örülj, hogy nincs gyereked és csak magadra van gondod!

2022. dec. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Nem a társadalmi elvárások szerint élsz, de a kellemetlen rokonokkal se tudod mit kezdj? Vannak itt ellentmondások.

Nekem ugy tűnik, szeretnél te mindenkinek megfelelni, nem önszántadból vagy "fura".


Az öregedésnek fiziológiailag nincs előnye sztem. Egyél sok nyers gyümölcsöt, mást nyersen, kevés kalóriát, azzal például lassítható az öregedés.

2022. dec. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
51%
A kellemetlen rokonnal miért kell találkozni? Ott kezdődik a jó élet, hogy a mérgező embereket kitakarítjuk belőle. Kit érdekel, ha rokon.
2022. dec. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

7


Azért nem neveznék egy embert mérgezőnek és nem szeretnék minden hidat felégetni magam mögött....



Egyébként ennyi erővel az a rokon is ""mérgező"", akivel ezt a 3 napot töltöm. Amióta nem élnek a szülei, azóta nincs karácsonyi hangulata. Nem szereti a karácsonyi dalokat, sütiket. 24-én szóba hozta és én mondtam, hogy nekem azért lenne karácsonyi hangulatom... Mire leoltott, hogy majd akkor, ha gyerekeim lesznek.



Szóval én minden év november végétől várom a január elsejét..

2022. dec. 26. 09:33
 9/24 A kérdező kommentje:

6


Senki se önszántából fura.

Bár én szeretem a furaságomat, csak nem tudom, hogyan lesz kompatibilis egy másik nembeli emberrel... :(

(Autisztikus jellemvonások, emberekhez nem értés, nézőpontok, szokások,érdeklődési körök terén.)

2022. dec. 26. 09:35
 10/24 anonim ***** válasza:

6 vok.

Oh dehogynem, vannak divatfurák, lilahajuak, genderszaporitok, stb.


Van aki nem kompatibilis senkivel. Van ilyen. Az autisztikussag lehet erre egy jogos ok.


Volt mar parkapcsolatod? Mert nekem ugy tunik a szavaidbol, hogy elegge idealistanak nevezeheto elkepzeleseid vannak errol (is)

2022. dec. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!