Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy legyek egy jó beszélgető...

Hogy legyek egy jó beszélgető partner?

Figyelt kérdés

Az van hogy akár hányszor egy barátommal vagy osztálytársammal vagyok együtt(mindegy hogy lány vagy fiu)tegyük fel hazafele sétálunk,és egy kis ideig van téma beszélünk, de egy kis idő mulva már csönd van(nekem kínos csönd)(azzal nincsen gondom ha egy kis ideig csönd van mért az szerintem kell is de nem sokáig).Ez csak akkor van ha egy emberrel vagyok ha már három vagy többel akkor nincs ilyen.

Igy a végére annyit hogy hogy kerülhetném el ezeket a hosszantortó vagy netán kínos csöndeket?Hogy legyek érdekes beszélgetőpartner? És hogy legyen témám?


Elöre is nagyon köszönöm a hasznos válaszokat!



2022. dec. 25. 23:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is zárkózott ember vagyok, most "tanulom magam" nyitottabbá tenni.

Szerintem egy jó beszélgető-partnerség alapja, hogy legyen közös téma, a második a sok sok kommunikáció emberekkel.

2022. dec. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem jut eszedbe valami téma akkor kérdezz!

Próbálj meg egyszerűbb dolgot kérdezni amire a másik tud felelni és így már elindulhat valamilyen irányba a beszélgetés. Pl. hogy van-e terve a jövő hétre vagy járt-e mostanában érdekes helyen, akar-e menni nyáron külföldre vagy mi a kedvenc filmje stb.

De lehet beszédtéma az amit éppen láttok útközben, hogy milyenek a felhők -> lesz-e eső vagy sem, nem lesz-e túl meleg, túl hideg később stb. vagy a közlekedés, bármi.

Általában azt tartják jó beszélgetőpartnernek aki hajlandó meghallgatni amit a másik mond, ezért jó kérdezni és megkeresni azt a témát amiről a másik szívesen beszélne. Ez lehet egy problémája valakivel, egy rosszul sikerült hajvágás, a nagyi finom sütijének receptje vagy éppen hogy utálja azt amit nemsokára meg kell csinálnia.

2022. dec. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Darius- ***** válasza:
Ne stresszelj. Kell bizonyos foku agresszio is, hogy egyenrangu beszélgetopartner legyél, szoval csak lazan. Mondd el neki, mi érdekel, mi tortént veled vagy massal, igazabol barmit, majd ha nem tetszik neki a téma ugyis szol.
2022. dec. 26. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fókuszálj a közös témákra, illetve kérdezz rá olyan dolgokra, amikről régebben, pár napja beszélgettetek. Mondjuk nem tudott ajándékot venni valakinek, sokat rágódott rajta és rákérdezel, hogy "sikerült xy-nak találni valami jó meglepetést?".

Figyelj, hogy ne csak azért kérdezz, hogy megszűnjön a csend, hanem, mert érdekel is és valószínűleg a beszélgetőpartnernek is fontos.

Vagy, ha szeretsz olvasni, sorozatot nézni, erre is terelheted a témát, kérheted, hogy javasoljon olyant, ami neki tetszett.

2022. dec. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!