Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kifejleszteni...

Hogyan lehet kifejleszteni egy taktikai alvást?

Figyelt kérdés

Hosszú történet röviden: Régóta szenvedek az alsó szomszédomtól (aki nem egy ember hanem egy egész ipari cég) és sajnos ipari nagyságú hangzavart okoznak reggel 5-től délután 3-ig. Sajnos nem lehet velük semmit sem tenni és élhetetlenné teszi az alsó emeleteit a panelnak. Nem lehet aludni 5 után normálisan. Na most én sosem tudtam átállni erre a korai kelésre, és minden hétköznap teljesen zombi vagyok, mert örülök, hogy 4-5 órát tudok hétköznaponta aludni és hétvégén tudom csak bepótolni. Kivéve amikor valahogy sikerül átaludni az elviselhetetlen zajt és sikerül normális időben, dél körül felkelni. Mlg nem sikerült kiderítenem ezt az erőt, hogy hogyan lehet előidézni és ebben kérem segítségeteket.

Hogyan lehet ezt az erőt a felszínre hozni? Hogyan tudnék hajnali 4-től mondjuk délig aludni anélkül, hogy a fülsüketítő hangzavarra felraidjak és anélkül, hogy ne kelljen pisilni kimennem ezidő alatt?

Ja és még mielőtt kapnék választ, hogy költözzek el, blabla.. 1. Nem tervezek dolgozni menni így pénzem nincs és nem is lesz költözéshez. 2. Füldugó és ipari fültokkal alszom és semmit sem fog le mert kicseszettül érzékeny a hallásom. Metaforikusan azt is mondhatnám, hogy "azt is meghallom az első emeletről, ha a hetediken valaki szellent egyet".



2022. dec. 27. 23:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon is sok mindent lehet tenni ellene.

Először is a reggeli első zajkeltésnél rendőrt kell hívni csendháborításra hivatkozva. Ha többen vagytok akiket zavar a dolog, osszátok be, hogy melyik nap ki hívja a rendőrséget. Elsőre csak figyelmeztetni fogják, de majd amikor megkapja az ötödik 30 ezres szabálysértési bírságot, elgondolkodik a vállalkozás elköltöztetésén.

Ha ez nem segít valamiért, a helyi jegyzőnél birtokvédelmi eljárást kell kezdeményezni. Készítsetek videó- és hangfelvételeket bizonyítékként. Majd a hivatalos vegzálás elveszi a kedvét az illetőnek.

2022. dec. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
16%
Nem mindegy milyen állapotban nyomod a gépet te ingyenélő 🍆?
2022. dec. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Köszi 1-es. Mi 3 éve jöttünk ide kényszerből. Az első reggel amikor hallottuk a dolgot, rendőrt hívtunk, azok meg kiröhögtek, hogy hát igen, ez a cég ott már 30 éve működik és hát ez van, egy ilyen iprai cég ipari zajjal jár. Ezután körbekérdeztem a lakókat a dologról, mondják hogy 2012-2014-ig voltak a dologgal 2 bíróságon is és mindent elbuktak a lakók. Én utána mentem a jegyzőhöz rögvest és kértem a segítségét, de elutasított, hogy 30 éve keseríti a lakók életét a dolog és jogilag meg van kötve a kezük. Később kiderült, hogy a cég egy nagy csókosa itt mindenkinek. Mindent is lefizettek sajnos.
2022. dec. 28. 00:08
 4/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a provokatív választ 2-es. Inkább leszek ingyenélő padlizsán, mint bérrabszolga.
2022. dec. 28. 00:09
 5/29 anonim ***** válasza:
91%
Mivel úgysem vagy időhöz kötve munka miatt, szokj rá arra hogy lefekszel este 8-9 körül, így tudsz eleget aludni. Csak eleinte lesz rossz, aztán megszokod a korán fekvést.
2022. dec. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező, nem csak gyári rabszolga munkák vannak. De te is tudod, hogy csak arra lennél jó.


Anyukád biztos büszke rád, hogy amíg ő húzza az igát te gépezel. Szégyelld magad.

2022. dec. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Nem tudok 5-ös. Van egy testvérem aki hajnali kettőig sikítva játszik a számítógépen. Ez előtt nem is tudok elaludni. 1 körül befekszem az ágyba és reménykedek, hogy abbahagyja mire elálmosodom. Most is üvöltve és hangosan röhögcsélve nyomja az egyik játékot. Aztán a felső szomszéd... Minden nap éjfélkor ér haza és zuhanyzik ami fülsüketítő, majd nekiáll edzeni. Van hogy 3 órán át megy az edzés, egészen 3:30-ig. Dobálja a súlyokat, gurítgat minden fost és iszonyat hangos. Pont ahogy írom most hallom, hogy valami nagyon nehezet gurít a padlón meg hangosan röhög a kihangosított telefonján a vörös nőjével... 10 perce akkorát vágott a plafonra, hogy felugrottam. Tegnap még valami törés hang is kísérte meg ilyen kis golyóhangok is vannak. Aztán a folyamatos bútoráthelyezés, hogy elférjen.... Éjjel amikor aludnék.
2022. dec. 28. 00:25
 8/29 A kérdező kommentje:
Sajnos 6-os csesztem tanulni és képezni magam, úgyhogy abban igazad van hogy csak a gyárba lennék jó. Ezért is inkább a halál mint a munka.
2022. dec. 28. 00:26
 9/29 anonim ***** válasza:
Így tényleg nehéz aludni. Nincs más megoldás, altatót kell szedned
2022. dec. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Gondoltam altatóra... Van vény nélküli? Vagy erre az élhetetlen paneli lakásra írhat fel az orvos?
2022. dec. 28. 00:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!