Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki hirtelen elkezd...

Ha valaki hirtelen elkezd löböldözni, vagy valahogy gyilkolni, akkor az emberek lesokkolódnak vagy ösztönösen menekülnek? Vagy nekiállnak sikítozni?

Figyelt kérdés
2022. dec. 30. 16:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
9%
Terrorizálni szeretnéd az embereket ? És érdekel milyen lenne ? Tudok egy jobbat ! Menj el Irakba ,és vegyél fel egy olyan pólót amire az van írva arabul,hogy utálom az Iszlámot . :-) Amikor 30-50 iraki rád megy,hogy lefejezzen,és feldaraboljon,majd akkor figyeld meg a saját reakciódat.Kis pszihopatácska...Én amúgy szeretlek,téged,tudod,én keresztény vagyok .... Egy kis vicc a végére,csak neked :-) Ja ,nem pszihopatácska.Sírd ki magadat,kicsim...
2022. dec. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
18%
én bojúszos vagyok és öntétel eszem a húst , én nem kapnék sokkot
2022. dec. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

#10, én is így gondolom

Csak azért kérdeztem, mert néztem egy filmet, amiben több gyilkolós jelenet is volt, de az emberek a legtöbbnél csak lefagytak, és nézték hogy mi történik


Erről nem írnak valahol?

2022. dec. 30. 16:50
 14/28 L.. István ***** válasza:
39%
Csak magamat tudom mondani. Ha lehetőségem lenne elmenekülni vagy elrejtőzni akkor természetesen azt tenném. Ha nem akkor támadok. A szinte semmi esély is valami.
2022. dec. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
31%

Csak magamról tudok nyilatkozni.

Fiatal koromban 2x támadtak meg (nő vagyok).

Egyszer az utcán, egyszer meg bejött utánam a lépcsőházba a támadó.

Mindkétszer lefagytam, de még hang sem jött ki a torkomon, hogy kiabálni tudjak. Mindkét esetben meg lettek zavarva, így elmenekültek.

Szóval, én lefagynék.

2022. dec. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%

Ha valakit eltalálnak, az sokkos állapotba kerülhet (keringési elégtelenség).

Az ember látványtól, jelenségtől vagy ledöbben/lefagy, vagy támad, vagy menekül.


Gyilkolászásban még nem volt részem, de egyszer már tartottak felém fegyvernek látszó (!) tárgyat (mert ugye senki nem lehet biztos abban, hogy lőfegyver, vagy lőfegyverutánzatról van szó), illetve három kollégámmal voltam együtt, beszélgettünk, egyszercsak 3x felénk lőttek. Ott például hatalmas ugrással az autóm mögé ugrottunk egy árokba.

Szerencsére csak gázriasztóval pukkantottak felénk (az se volt kellemes), de azért egy pillanatra kihagyott az ember szíve.

Ilyenkor rögtön az jutott eszembe, hogy mit csinálhatok és mit nem csinálhatok. Mire fedezékből kinéztem, már eltűnt az ember.

2022. dec. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%
18) vagyok, ez a lövés-ugrás-átgondolás kb 5-10 másodperc volt, így képzeljétek el. Ennyi idő elég volt, hogy a fickó lelépjen. Másnap viszont meglett.
2022. dec. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
20%
17-es,11-es vagyok. Ez kemény,vajon kirabolni,vagy megerőszakolni akartak ? Tudod hány nő esik áldozatul :-(
2022. dec. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Arra lennék kíváncsi, hogy ha látja hoy valaki mást megöltek a közvetlen közelben, akkor hogy reagál az ember
2022. dec. 30. 17:06
 20/28 anonim ***** válasza:
31%

"Ez kemény,vajon kirabolni,vagy megerőszakolni akartak ?"


Egyik sem, ez más szituáció volt.

Ránk akart ijeszteni az a manus.


"Arra lennék kíváncsi, hogy ha látja hoy valaki mást megöltek a közvetlen közelben, akkor hogy reagál az ember"

Szerintem keress háborús övezet megjárt emberek által írt könyveket. Abban biztos tesznek erről említést.


(Egyébként hallomásból ismerek olyan lányt, aki nyári gyakorlatát töltötte egy kisváros rendőrkapitányságánál. Az öreg járőrrel éppen az út szélén álltak, igazoltatgattak, ellenőriztek, erre hirtelen melléjük ért egy autó, amiből minden ok nélkül gépkarabéllyal tüzelni kezdtek a rendőrre és a tanulóra. A rendőrt érte találat, a lány kivette a fegyvert az öreg tokjából és az autó után lőtt (nem sikerül eltalálnia).

Neki ez volt a reakció. Ezután én úgy tudom otthagyta a tanulmányait, de nem biztos, hogy jól emlékszem. Régen volt már.


Amikor 2 éve volt az újpesti késelés, arról a részleteket jó ideig nem hozták nyilvánosságra, de most már úgy tudom, podcast is készült Erikaval és Petivel, ahol a rádióforgalmazást is hallhatja civil.

Ott például amikor Petit 13x szétszúrkálta a drogos, Erika egyből a fegyverért nyúlt és várta a megfelelő pillanatot.

Amikor a drogos elindult felé, akkor először lefagyott, de aztán az első lövés után már szépen járni kezdett a keze. (Főleg miután azt látod, hogy nem áll meg, bármit is csinálsz.)

Az utolsó lövés akkor történt, amikor a fickó kése már Erika arca előtt volt, azt hiszem az alkarjával állította meg a szúró mozdulatot.

Keress rá, asszem fent van a neten a podcast róla már.


Ahány ember, annyi féle reakció van nyilván. Az sem ritka, aki ilyen esetben simán összeesik és elájul.


Egy városban kitörő lövöldözés során az emberek többsége menekülni fog. Lesz pár hülye, aki telefonnal a kezében elindul filmezni az akciót, és lesz 1-2 ember, aki hivatásos és teszi ami tőle ilyenkor telik (erősítést kér, figyeli a helyzetet, menti a civileket stb)

2022. dec. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!