Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Még mindig lesokkolódtok,...

Még mindig lesokkolódtok, amikor fizetni kell a boltban?

Figyelt kérdés

Az ember azt hinné, hogy mivel hónapok óta az infláció a téma, idövel megszokja, hogy mennyi pénzt fizet szinte semmiért, de nekünk még mindig sikerül lesokkolódni, sőt...


Ma 25 ezret fizettünk némi kajáért, pedig semmi extra nem volt benne, se édesség, se üdítő, csak alapvető élelmiszerek a kocsi aljában. Nem is sok.


De nagyon durva volt, hogy a legolcsóbb, akciós trappistát vettük meg, és annak is 2500 volt kilója, a legolcsóbbnak...egy csomag szalámi 500 ft (oké, én ezt nem venném ilyen boltban előre csomagolva, a férjem akarta, de a lényeget értitek).



2022. júl. 31. 19:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
És sajnos ez még rosszabb lesz
2022. júl. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet hozzászokni, mert folyamatosan emelkedik.
2022. júl. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%

2013ban kezdtem koliba járni középsuliban. Akkor 5000ft volt a heti költőpénzem. Vasránap vittem vissza vacsira valamit, hétfőtől magamnak vettem már mindent. Hűtő nem volt, szóval nem lehetett visszavinni több napra kaját.

De 5000forint elég volt ahhoz, hogy megoldjam a napi 3 étkezést, vegyek minden nap valami rágcsát, energia italt, üdítőt, vizet. Sőt, néha nem csak 100ft hanem 1-2 ezer forint maradt a zsebemben.

Most egyetem alatt heti 10000ft a költőpénzem (amit rá szánnék), de van, hogy ki kell pótolnom, ritka az, hogy maradjon meg 1-2 ezer ft. Pedig van hűtő, tudok vissza vinni kaját is, szóval kevesebbet kell költenem. De nem veszek meg minden nap rágcsát, üdítőt se inkább csak vizet. De valahogy így is kevés. Nem én lettem telhetetlen, hanem ennyivel drágult minden. Hogy amit pár éve nyugodtan megvehettem 5000forintból, azt ma már nem engedhetem meg magamnak. Itt 50% os romlásról beszélek, pedig azóta a fizetések nem mentek annyit.

2022. júl. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
Egyre többször járok úgy, hogy a pénztárnál derül ki, nem tudom kifizetni a végösszeget készpénzzel, pedig nem kis összeget hordok magamnál. Az biztos, hogy soha többet nem fogok a FIDESZ-re szavazni, pedig nagyon sok mindenben egyetértetek az elveikkel. De amit a gazdasággal csináltak az elmúlt évek alatt az botrányos!
2022. júl. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
61%

#4


Az a baj, hogy most a fidesz alatt is kiütött nagyon a válság. Még aránylag nyugodt csendességben élünk. Ha az ellenzék lesz és újra számol mindent, akkor ki fog jönni, hogy mekkora a káosz. Ennek már most se lehetett volna megálljt parancsolni, az ellenzék is drasztikusan intézkedett volna, hiszen baj van. 4 év múlva mégnagyobb baj lesz. Akkor is vagy a fidesznek vagy az ellenzéknek, de ismét szigorítani kell majd.

Annyival lenne jobb az ellenzék, ha valóban elkezdené az elszámoltatásokat és Mészáros, meg a többi fidesz közeli ember vagyona jelentősen megcsappana, vissza juttatva a kasszába. Valamint jönnének befele az eu milliárdok. De úgy is nagyon nehéz lenne. 8 év szerintem kevés lenne a rendrakáshoz, már akkor is ha most elkezdenék. De nem csinálják.

4 év múlva ha az ellenzék nyerne és tényleg menne a matekozás, nem tudnának mit csinálni. Ugyan ez a káosz lenne, próbálnának valamit okoskodni, hogy csökkentsék a kárt, de a semmiből nem tudnak pénzt csinálni, a pénz meg már ott van a fidesznél.

Tényleg siralmas a helyzet. Itt már minden mindegy. Ha Orbán takarodik és az EU ismét támogat majd minket rendesen, az sok segítség lesz, de az is mintha orvosi fecskendővel oltanák az erdő tüzet.

2022. júl. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
Egyre többször látom a boltban, hogy az emberek kérnek egy köztes elszámoló árat - hol tart most a pénztárgép? -, és ha még belefér, tesznek fel a kosárból a szalagra. Ha nem, viszik vissza, vagy ott hagyják a pénztárosnak a cuccot.
2022. júl. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
16%
4-5 komnent korlatoltak vagytok. Mert ami megy az globál es nem a fidesz a fos sem az mszp a jó aki megmentett volna vagy megment jövőben . Nincs demokrácia , 1949 komcsi szavazas óta minden megvan bundazva . Mindegy ki a vezetőség csak elnyom túladóztat . Kisebb hatasu boksz focimeccset eladnak , akkor gondoljatok vilagi geostratégiák ezer milliardjai gazdasagai embereit nem fizetik le ?
2022. júl. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
30%
Dehogy menne vissza a kasszába az M&Ms meg a többi mondvacsinált fideszvállalat pénze. Legfeljebb másik politikus zsebébe menne át a pénz, de még azt sem tartom valószínűnek, a fidesz sem csinált semmilyen elszámoltatást az előtte levőkkel, pedig az ígérgetés az ment akkor is ugyanúgy. Ne élj abban a tévhitben, hogy itt van változást akaró ellenzék. Megélhetési politikusok vannak, akik jól lepacsiznak egymással, te meg mint választó le vagy kakkantva.
2022. júl. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
98%
csak nem mindegy, hogy a globális problémára mit lépsz. ők konkrétan kiürítették a kasszát választások előtt, pedig már lehetett tudni, hogy gond lesz
2022. júl. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
18%
6 Szinrén hiányos tudasu vagy , mi tudtuk 2004 óta hogy ezblesz mert a kiszivargott Lugánói Dushnell jelentés és BBC hardralk riportok nyiltan megmondták. Geostrategianak utjaban van európa és sok a fogyasztó. Drasztikus lèpeseket tesznek ehinseg kaosz haboru lesz mert nem támogatja tovább a multiérdek a kihitelezett termelest . Kifutott a befekteteseik nagy haszna, eladhak a gagyi reszvenyeket a vállalataikat és a balekoknak frencsájz kiszervezeseiket. Ez indult be gyűrűzött be 2 éve . Nem also szintű a gond a párt brm oldja meg bem is az a szerepe hanem a diktatura működtetése .
2022. júl. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!