Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire fontos a pénz?

Mennyire fontos a pénz?

Figyelt kérdés

Egyik qrva idegesítő személyiségű, mindenbe belepofázok és elferdítem a hallottakat típusú ismerősöm/munkatársam mondta, hogy mindig olyan komoly arccal töltök ki lottót, mintha a világ sorsa múlna rajta.


Mondom neki: úgy is van. Az én világomé.


Húzott szájjal mondja nekem, hogy de nem is olyan fontos a pénz.


Erre én azt feleltem, hogy tényleg nem, csak annyira, hogy azért kel fel a hét napjából hatszor, hogy pénzt menjen keresni (h-p munka, szombaton egy néninél takarítás) + a gyerekek ugye még mindig rágják-e a fülét, hogy kéne új cipő, a kisebbik szeretne-e a libriből egy könyvet, meg mindketten menni különórára, ő (ismerősöm) pedig olyan szívesen ülne be étterembe kajálni, nem turiból öltözködni, minőségibb ételeket venni és nem ismerni a "hitel" szót (és még néhány, amiket nem mondtam). De tényleg nem olyan fontos a pénz.


Erre már nem tudott mit mondani. //Ha nem vagyok rá kíváncsi (általánosan), akkor mondja a maga nyűgjeit, akkor is, ha direkt odébb megyek vagy konkrétan megmondom, hogy ne haragudjon, erre nekem nincsen kapacitásom, leszív hosszútáv (utána 1-2 nap kuss, aztán megint jön hozzám, tehát eléggé képben vagyok).//


2023. jan. 1. 21:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
60%
volt róla felmérés, hogy évi 70-80e $-körül van az amcsinknál az összeg, ami felett már nem ad több boldogságot a pénz birtoklása.
2023. jan. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
51%
Én az ilyen vérszívók miatt már minden munkahelyen elmebetegnek tettetem magam, hogy ne tudjanak zargatni.
2023. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
80%
A pénz a föld istene jelenleg. Ha az van, kb mindened van. Rohadtul fontos. Vehetsz rajta időt és élményt. Eléggé érdemes rá szánni az időt hogy több legyen belőle. Másoknál azt láttam nekik mindegy. Elvannak átlagos melóval h napi 8at lenyomnak és semmi nincs azon kívül kilatasban. De mindegy, nekik így jó. Nekem sajnos nem, ezért feszulok is, de egyszer majdcsak beér a dolog.
2023. jan. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
40%

Akkor neked annyira mégse fontos ha komor arccal nyomod a lottót.

Arra nem gondoltál esetleg hogy tanuljál, képezd magad és több pénzed lesz?

2023. jan. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
74%
Ennyi. Ha valóban fontos lenne neked a pénz, akkor megkeresnéd.
2023. jan. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!