Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért adnak manapság ilyen...

Miért adnak manapság ilyen fura neveket az emberek a gyerekeiknek?

Figyelt kérdés

2023. jan. 2. 07:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Abban a tévképzetben élnek, hogy ettől különlegessé válik egy tömegcikk.
2023. jan. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert primitívek, és máshogy nem tudnak kitűnni.A régi magyar nevek nekem is tetszenek, Álmos, Előd, Vajk stb., de a Krisztofert és hasonlókat ki nem állhatom. Akkor inkább egy olyan nevet adjanak, mint a Katalin, Ildikó, Andrea, Ágnes - igaz, én nem ezeket szeretem, de jobban elviselem, mint a Dzsenifert pl. Nekem tetszik a Kinga, Kincső, Noémi, Bíborka és hasonlók, vagy az András és a már fent leírtak.
2023. jan. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos, a régi egyszerű magyar nevek lassan kivesznek, ez tragikus.
2023. jan. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Senior Séf ***** válasza:
100%
Divatos nevek mindig voltak és lesznek. Anyuka azt hiszi, hogy egyedi nevet adott a csemetéjének, aztán 20 év múlva megdöbbenve tapasztalja, hogy a fél várost ugyanúgy hívják.
2023. jan. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem a kedvencem mikor ilyen névvel mint az Ildikó példálódzott valaki, hogy jaj de jó nincs tucatneve, "merthogyaziskolábannemvoltmásik" de az már mellékes amúgy, hogy mennyi felnőtt nőt hívnak így és gyakorlatilag akárhol összefuthat velük :D

De írták már ezt a Judira, Mártára meg a Klárára is. Ezek közül csak a Klára az amiből talán régen sem volt annyi.

2023. jan. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!