Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Családtag halála esetén,...

Családtag halála esetén, mennyi időn belül kell felkeresni a temetkezési vállalatot?

Figyelt kérdés
Meddig lehet ezt húzni? Épp zajlik a hitelügyintézés pont emiatt, de még nem tudom hogy mikor lesz belőle pénz..
2023. jan. 2. 16:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%

A lehető leghamarabb kell intézni. Amíg nincsen elrendezve a temetés, addig nincsen lezárva a hagyatéki eljárás sem, semmiféle hivatalos irat sem, még halotti bizonyítványod sem lesz, mert azt is a temetkezési vállalkozók szokták intézni.

Amúgy hol akarod szegényt addig tárolni? Gondoltad beteszed a fagyasztóba egy időre?

2023. jan. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól felkeresheted a vállalkozót ezzel kapcsolatban, általában a temetés után kell rendezni a számlát.


1.

A halotti anyakönyvi kivonatot valóban általában a vállalkozó szokta intézni, de a hagyatéki szempontjából mindegy, az úgyis el fog húzódni sokáig.

Nyilván nem ő tárolja (remélem), gondolom kórházban halt meg, mert ha otthon, akkor eleve a temetkezési vállalkozó szállítja el.

2023. jan. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

#2 "A halotti anyakönyvi kivonatot valóban általában a vállalkozó szokta intézni, de a hagyatéki szempontjából mindegy, az úgyis el fog húzódni sokáig."

Igazad van, de akkor is el kell kezdeni valamikor.

"Nyilván nem ő tárolja (remélem), gondolom kórházban halt meg, mert ha otthon, akkor eleve a temetkezési vállalkozó szállítja el."

Itt megint az a lényeg, hogy a kórházban nem maradhat csak egy ideig és valakinek el kell onnan szállítania. Ezért kérdeztem meg hogy hova gondolta tenni ha nem a temetkezési vállalkozót bízza meg vele.

2023. jan. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Még egy lehetőség, hogy köztemetést kell kérni, ekkor az önkormányzat kifizeti a temetést, és törleszted havonta.
2023. jan. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

De a temetkezési vállalkozót szeretném megbízni, mihelyst meglesz a pénz!


hamvasztásos temetés lesz, már csak ezért is úgy kezdődik a dolog hogy a temetkezési vállalkozónál kb 200ezret ott kell hagyni előlegnek..


Remélem hogy mihamarabb sikerül elintézni a hitelt...

2023. jan. 2. 16:51
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#5 Ezt nem tudom honnan vetted. Megnézted a vállalkozásokat?

Az első amit feldobott a net egy budapesti cég, ezen a hamvasztás teljes költsége 150 ezer. Minden ügyintézéssel.

Sajnos nemrég temettem el egy családtagomat és mivel máshol halt meg mint ahol szerette volna ha eltemetik, az egyik vállalkozót a hamvasztással bíztuk meg, a másikat meg a másik településen a temetéssel.

Nem kell ekkora előleg. A hamvasztást csináltassátok meg és addig mehet a többi ügyintézés. Ha ez megvan akkor kell még urnát választani, annak is az ára lehet csak 15-20 ezer forint, azok már nagyon szépek.

Utána is intézhetitek a temetést később és ha ugyanazzal a vállalkozóval akarjátok csináltatni akkor meg lehet velük beszélni, hogy addig tárolják az urnában a hamvakat ők.

Részvétem a haláleset miatt. De nézz körbe, kedvezőbb feltételekkel is találhatsz temetkezési vállalkozót.

A temetés tényleg nagy költség, de nem kell azonnal előteremteni ha hamvasztás van.

2023. jan. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Amúgy az önkormányzattól nem kértetek segítséget? Bizonyos esetekben az önkormányzatok is szoktak támogatást adni. Nálunk ez nem volt járható, mert nem ott volt eltemetve ahol lakott és nem vagyunk szociálisan rászorultak, így nekünk nem járt volna. De nem tudom nektek milyen a helyzetetek.

[link]

2023. jan. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"a temetkezési vállalkozónál kb 200ezret ott kell hagyni előlegnek.."


Ez azért elég furcsa nekem is. Két éve temettük el apámat, akkor mindennel együtt 120 ezer volt, és persze csak akkor kellett kifizetni, mikor már a kezünkben voltak a hamvak.

2023. jan. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kb 7 éve már volt részem egy temetésben, akkor nagyapám halt meg.


Akkor 140 ezer előleget kértek. Az infláció miatt gondoltam hogy az már 200 körül van.

2023. jan. 2. 18:39
 10/15 anonim ***** válasza:

#9 Vagy átvertek titeket vagy abban már benne volt minden, a sírhely intézésétől a temetésen át az egész és abból kellett ekkora előleget kifizetni.

Ahogy mutattam, egy hamvasztásnál nem kell és az az amit most el kell indítanotok.

2023. jan. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!