Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan oldják meg a temetkezés...

Hogyan oldják meg a temetkezési szolgáltatók a veszélyhelyzet alatti 50 fős limitet?

Figyelt kérdés

Nem érint, csak eszembe jutott.

Ebben az 50 főben benne vannak a temetkezési szolgáltató emberei is?

Számolják az embereket befelé? Vagy helyet kell foglalni előre? Vagy mégis hogyan?


2020. nov. 18. 22:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán az ő dolguk?
2020. nov. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a családnak kell megoldani, csak ennyi embert hívnatnak meg. Szűk családi körben kell szervezni a temetést akkor is, ha közismert személy az elhunyt.
2020. nov. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

De nekem ez a meghívás olyan furcsa. Én már eltemettem évekkel ezelőtt a szüleimet, és tényleg nem tudom... Az, hogy valaki elmegy-e, nem kötelesség. Ha valakit meghívok, de nem jön el, egy olyanról veszem el a lehetőséget, aki szívesen ott lenne.

De én például egy kisvárosban lakok. Nagy a család is. Ha történne velem valami, biztos vagyok benne, hogy 1-2 kolléga is ott akarna lenni.

A gyászoló családnak kellene számolgatnia, hányan vannak ott? A temető nem egy zárt hely...

Ha még 1-2 fővel többen vannak, odaállít a rendőrség, létszámot számol, majd bünteti a gyászoló családot?

2020. nov. 18. 22:41
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor a gyászjelentésbe beírják, hogy ne menjenek, csak szűk családi körben lesz, nem lesz nyilvános. Függetlenül a vírustól, volt, hogy munkatársunk meghalt és a családja kérte, hogy senki ne menjen.
2020. nov. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

De nekem a temetésemen inkább legyen ott 2-3 kollégám, mint egy olyan unokatestvérem mondjuk, akit csak temetéseken látok.

Vagy akár anyósom... Csak egy példa...


Na meg OK, a család kéri. De ha meg nem megy el mindenki a családból, akkor lenne egy-két hely barátoknak is.

2020. nov. 18. 22:48
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha még 1-2 fővel többen vannak, odaállít a rendőrség, létszámot számol, majd bünteti a gyászoló családot?"


Tipikus idióta provokatív kérdés.

Nyilván nem megy oda a rendőrség.

Ezt fogják legkevésbé ellenőrizni, inkább az illetők becsületére bízzák, hogy betartják-e.

Nyilván, ha szemmel láthatóan többszöröse a létszám a megengedettnek, akkor a temetkezési cég mondhatja a temetést intéző hozzátartozónak, hogy küldje el a többletet, mert szabálytalan körülmények között nem hajlandók végigcsinálni a temetést.

2020. nov. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50 fő a ravatal mellett lehet, a kinti részen lehetnek többen is. Legalább is itt. Amikor a kórház főigazgatóját temették jóval többen voltak, mint 50. A benti rész volt a limites, a többiek távolabbról vették búcsút.
2020. nov. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2020. nov. 19. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#6: Tényleg nem provokációnak szántam. Csak érdekel ebből az aspektusból is.

#7: Az nem a rendelet előtt volt?

2020. nov. 19. 05:47
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem, mert pont szerdán temették, amikor már élt a rendelet.
2020. nov. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!