Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen büntetést adnál annak,...

Milyen büntetést adnál annak, aki temetőket/sírokat rongál, sért meg és kegyeletet sért?

Figyelt kérdés

2023. jan. 2. 17:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Durva leszek, de nem érdekel: kézlevágás, utána esetleg börtön.

A temetőket pedig jól be kéne már végre kamerázni mindenhol.


Komolyan, hogy lehet valaki annyira erkölcstelen, szentségtörő, hogy ilyet el mert követni.

2023. jan. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%

Amikor őt temetnék egy törvényben kötelezni a hozzátartozóit hogy hamvasztás után vigyék haza az urnát és végleg kitiltani a temetőkből hogy ne helyezhessék el ott!


Eltiltatnám őket a temettetéstől!

2023. jan. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem büntetném börtönnel, mert az nem lenne számára tanító jellegű.


Elküldeném adott óra "közmunkára" amit lényegében temetőben kellene végeznie. Mint takarítás, sírásás stb.. szóval egy temetkezési vállalatnál/temető gondnok helyre és ugye ezáltal a temetéseket is végig kellene, hogy állja vigyázban, mert akik a sírt ássák és viszik a virágokat stb általában ott vannak.


Ebből talán tanulna, hogy milyen hatással van az emberekre, ha meghal valakijük és rájönne, hogy mit is tett.


Illetve persze az okozott anyagi kárt is megtérítettném vele azáltal, hogy ott dolgozik.


Az ilyet sokszor hülye tizenéves gyerek követik el, hogy miért azt nem tudom, de aki először tesz ilyet, azon mindenképpen megpróbálnám amit írtam.

2023. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Kifizettetnèm vele a kàrt és kötelezném, hogy X ideig dolgozzon abban a temetőben (reparálás, takarítás, tisztántartás és őrzés).
2023. jan. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
1-től 10 millió forintig terjedő pénzbüntetés.
2023. jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Neki kéne rendbetenni, kifizetni a kárt, plusz közmunka temetőben.
2023. jan. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
Bocsánatkérés, kártérítés és börtön.
2023. jan. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Ismertem egy szefós hülyegyereket, aki nagyon rácseszett egy ilyen balhéra. Mondhatni, a Jóisten verte meg, és nem bottal.


Szokása volt kimenni a temetőbe, és szétrugdosni a sírokon a virágokat, friss sírokból kidönteni a keresztet, összeugrálni a sírhantot. Még dicsekedett is vele az osztálytársainak. Aztán egyszer egy öreg sírfedlap összetört alatta, és bezuhant a sírba. Jól összevissza törte magát, és ott bőgött egész éjszaka a csontvázakkal. Reggel a temetőgondnok talált rá, és hívta a rendőrséget. Ügy végül nem lett belőle, mert még nem volt 14 éves, de azóta is retteg a temető közelébe menni.


Én mondjuk nem hívtam volna senkit, csak helyére húzom a kettétört fedlapot, összeragasztom cementtel, és megvárom, míg elcsendesedik lentről a fojtott sikoltozás.

2023. jan. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#8:

👍 ✌️

2023. jan. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Ha tudni akarod, hogy egy nemzet mennyire becsüli a múltját, nézd meg a temetőit." - Széchenyi István.


Szigorúan büntetném a sírrongálásokat.

2023. jan. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!