Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi a reális megtakarítása...

Mennyi a reális megtakarítása egy 20+ éves dolgozó fiatalnak?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, 3 éve dolgozom, és szeretnék már külön költözni a szüleimtől. Tudom, valamilyen szempontból buta a kérdés, mert sokmindentől függ kinek mennyi megtakarítása van, mégis kíváncsi lennék, hogy szerintetek mi a reális, mennyi kellhet hozzá, hogy elkezdjem az életem? Nem igazán tudom belőni magam, hogy hogyan állok. Átlagos, átlag alatti, vagy esetleg több van, mint másnak? A barátaimtől meg nincs képem megkérdezni, hogy mennyit keresnek és mennyi van a számlájukon. Albérlet, rezsi, kaja amire költenék, nem szoktam szórni a pénzt bulikra, ruhákra stb. Normális stílusban válaszoljatok, kérlek.

2023. jan. 5. 21:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Még azt kéne tudni, hogy milyen jellegű életet szeretnél?

Mert lehet pl. olyat, hogy hárman béreltek 20m²-t, az elég olcsón kijön.

2023. jan. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A saját életed elkezdéséhez elsősorban nem megtakarítás kell, hanem normális fizetés. Amíg csak felélni tudod a tartalékaidat, nem vagy önálló.
2023. jan. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
De az induláshoz kell megtakarítás, mert az elején jobban megy a pénz.
2023. jan. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg annyira sok összetevős a dolog. A megtakarítás lehet nulla és pár százezer. Reális mindkettő. Szerencsésebb esetben,nagyon jó fizetéssel és inkább 20+ végén milliós is lehet. Átlagosra véve a figurát úgy gondolom,hogy egy kisebb albérletben egyedül,alapvető dolgokra való költéssel 300.000 kell. Ahol én lakom 130.000 egy albérlet, 250 000et kerestem. Ha nem lett volna lakásom szívás lett volna. A hitelem ennek a töredéke volt. Mára már más a helyzet.
2023. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

albérletre mindenhol 3 havi kauciót kérnek előre kp ben. Szóval 100e-es albérlettel számolva minimum 300e kell. + nem árt 6 havi vésztartalék sem, főleg mostanság.. átlag fizetéssel ami mondjuk sacc 220e kell min ~1,2 millió.. máris 1,5 milliónál járunk.


3 év alatt kerestél, ha csak 200e/hónappal számolom a fizudat..7,2 milliót. Mínusz a szórakozás, megélhetési költségek. Kérdés, hogy ezek után mennyid is van?

2023. jan. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
0 ft, jó esetben. Rosszabb esetben egy vagon hitel.
2023. jan. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten egy albérlet 100+ ezer, tegyük fel 150 + rezsi. 2 havi kauciót leraksz, az 300 ezer eddig, + tárgyhavi akkor 450 ezer. Ennyivel költözöl be, aztán havonta fizeted a 150 ezret + a rezsit ami lehet alacsony is de lehet sok is, attól függ. Van ahol fix rezsi szokott lenni, meg van ahol közös ktg.is van. Szóval legalább ennyi megtakarításod legyen mert enélkül nem tudsz elindulni. De ha van +megtakarításod az csak még jobb.


Azt meg hogy utána milyen életminőséget szeretnél az sok mindentől függ, én most csak az albi + rezsi + ételt számolom, akkor 150e+tegyük fel 40e rezsi+50e ételre havonta, de tudjuk milyen árak vannak, akkor látod hogy mennyire jössz ki.

2023. jan. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ennyi idősen nem volt megtakarításom.. De nem azért, mert ne törekedtem volna rá, egyszerűen minden vitte a pénzt. Ne érezd magad emiatt rosszul, pár év alatt nagyokat fordulhat az emberrel az élet
2023. jan. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kicsivel egymillió felett volt a megtakarításom, 27 éves vagyok.

Saját lakásra kezdtem gyűjteni, most a covid két éve, meg az infláció után igyekszem minél előbb elkölteni/elutazgatni a nagy részét, mielőtt ténylegesen értékét veszítené, amiért éveken át keményen megdolgoztam.

Nincs értelme. Semmi. Kérdező, élvezd az életet, amíg lehet, sosem lesz saját lakásunk, sosem lesz tervezhető jövőnk, engedd el szerintem, annyi megtakarításod legyen, hogy ha 2-3 hónapig kiesel a munkából, ne legyen gond.

2023. jan. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Különköltözshez amúgy a világon semmi nem kell, kéthavi kaució meg tárgyhavi lakbér, aztán jónapokat. Inkább egy jó fizu, és biztos munkahely. Már, ha van még olyan.
2023. jan. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!