Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi a reális megtakarítása...

Mennyi a reális megtakarítása egy 20+ éves dolgozó fiatalnak?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, 3 éve dolgozom, és szeretnék már külön költözni a szüleimtől. Tudom, valamilyen szempontból buta a kérdés, mert sokmindentől függ kinek mennyi megtakarítása van, mégis kíváncsi lennék, hogy szerintetek mi a reális, mennyi kellhet hozzá, hogy elkezdjem az életem? Nem igazán tudom belőni magam, hogy hogyan állok. Átlagos, átlag alatti, vagy esetleg több van, mint másnak? A barátaimtől meg nincs képem megkérdezni, hogy mennyit keresnek és mennyi van a számlájukon. Albérlet, rezsi, kaja amire költenék, nem szoktam szórni a pénzt bulikra, ruhákra stb. Normális stílusban válaszoljatok, kérlek.

2023. jan. 5. 21:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 5 havi bérem volt félretéve, barátnőmnek 3 havi. Ekkor én 4 éve dolgoztam, barátnőm másfél talán.

Meg ugye a fix munkahelyünk.

Albérletbe mentünk, a bérleti díj és a rezsi egyikunk fizujának a 3/4-ét elvitte.

Utólag azt mondom jó volt elköltözni igaz azóta már visszaköltöztem xd

2023. jan. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
72%

Enyém a 9-es és 10-es válasz.

Én 18 évesen költöztem külön, mert egyetemre felvettek, de koliba nem, nyáron még otthon laktam a szüleimnél (egy 200 km-re lévő egyetemre nyertem felvételt), majdnem a teljes fizum elvitte a kaució meg a beköltözés. De mivel előtte is kolis voltam, meg tudtam oldani a dolgaim felfújható matracon aludva, egy rezsóval, amíg nincs pénzem ágyra, és szépen lassan lett az, hogy míg az első lakásba egy bőrönddel költöztem, a legutóbbi költözésemnél kisteherautót kellett bérelnem a holmimnak. Tervezek külföldre költözni, vagy haza kell vinnem a cuccaim a szüleim házába egy teherautóval, vagy bérbe kell vennem egy raktárat, ahol tárolom őket.

Igazság szerint sosem voltam munkanélküli, turizmusban és vendéglátásban dolgoztam főként, mikor beütött a covid, akkor nagyon beszartam, hogy most mi lesz... Rögtön elmentem biciklis futárnak a nulla állóképességemmel, amint bezárták a munkahelyem. Én csodálkoztam a legjobban azon, hogy milyen gyorsan hozzáedződtem a dologhoz, hogy én, aki kifulladtam, ha fel kellett menni a nyolcadikra lépcsőn, meg annyit ettem, mint egy bölcsis, képes voltam begyűrni hirtelen napi 4-5000 kalóriát, és feltekerni a Batyitól a Pál-Völgyi barlangig. De azóta is tartok fenn egy vész-számlát kb. 600 ezerrel, hogy ha ne adj' isten jönne még egy ilyen szitu, és még egyszer kirúgnának, ne puszta seggel álljak ott. Akkoriban nagy megnyugvás volt számomra, hogy oké, van pénz lekötve, amit fel tudok venni, max. bukom a kamatot. Most meg kevesebb a kamat, mint az infláció, szóval úgy szórom, mintha nem lenne holnap, mert lehet, hogy nincs is. Addig szeretném látni a szép helyeket, és átélni az élményeket, amíg megtehetem, szóval most már nem érzek fizikai fájdalmat, ha ki kell adnom pénzt a kezeim közül, ha az jó helyre megy... Továbbra sem vagyok hajlandó 40K felett költeni egy telefonra, ha az előző már használhatatlan, és a tejet és a sajtot kiiktattam az étrendemből, mert egyen a halál ilyeneket ennyi pénzért. Viszont 8 országot látogattam meg kevesebb, mint 20 000 forintos reppjeggyel, és bár most biztosnak tűnik a munkahelyem, jól esik, hogy van három hónap megtakarításom az egyik számlán, szóval tudok lépni, ha kell. Az már kevésbé esik jól, hogy ez napról napra veszíti az értékét.

2023. jan. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Kis Peter-IStvan ***** válasza:
67%

Inkabb legyen csak pofad megkerdezni az ismerosoket . Ne azt kerdezd h. mennyi a fizu, hanem, hogy mennyi a koltseg . Aztan abbol megtudod azt ami erdekel.

Reszemrol ha nem tudsz felretenni minimum 200eurot havonta, ugy, hogy otthon laksz, gondolom kocsi sincs akkor az eleg gaz. Az eletszinvonalat pedig nyugodtan lehet allitani , nem kell leragadni a Balenciaganal a Guccinal az Armaninal , stb. Tovabba a cigi,pia,taxizas,bulizasok nagyon sok penzt tudnak elvinni. Igy sokan eleg jol keresnek aztan megsem eleg a penz .

A maximum ertek attol fugg mit dolgozol.....


De ha pont a felreteheto penzedbol akarsz alberletet fizetni akkor az nagyon rossz otlet! Akkor mar nem lesz + penzed es barmilyen varatlan kiadas megbasz majd

2023. jan. 7. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
72%

Az egész havit elkölteni két jó okod lehet. Az egyik, hogy tényleg kevés, költekezés nélkül is éppen vagy hiányosan kiadja. A másik, amikor fejlesztesz, hogy hatékonyabb legyél abban, ami csak viszi az időt (minimál háztartási géppark, eszközök, felszerelések, szerszámok). Meg nyilván a tűzoltás, pl. amikor a kicsit csöpögő ereszcsatorna észrevétlenül ráindult a bulira és porlad a fal alatta...


Minden más hónapban jobb a tartalékot gyarapítani. Ez tapasztalati úton alakul ki, hogy mekkora. Ha vezetsz jó áttekintést a hónapjaidról, akkor látod, mik a számok. Látod, mikor érdemes emelni a bevételt, és a praktikus otthoni felszereltségnek hála több időd jut tanulni vagy fusizni úgy, hogy szabadidőd is elégséges marad.

Mivel az egyik legnagyobb erőnyerő a nyugodt, saját odú, ahol zavartalanul és hatékonyan dolgozhatsz, érdemes abba is fektetni. Ez akár műhely, akár dolgozószoba, akár külön helyrajzi szám, legjobb, ha nem bérled, meg úgy egyébként is bárhonnan nézve stabil. Szerintem ez az a felállás, ahol túlhaladtunk a pénzszámoláson és rendszert alkottunk kb. arra, hogy egyre jobb legyen.

2023. jan. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem tervezek nagy lábon élni, amúgy sem vagyok egy bulizós, költekezős típus. Szoktam találkozni a barátaimmal, csinálunk együtt programokat, de azt hiszem ez még nem tekinthető pénzszórásnak. Albérlet terén sincsenek nagy igényeim, nyilván egy rendezett lakásban szeretnék élni, nem szeretném, ha dohos, piszkos lenne, és 20.századi nagymamás bútorokkal lenne berendezve, de luxus környezetre sem vágyom. Terveim szerint egy haverommal költöznék össze, így a költségek is megoszlanának. Remélem összejön az évben. Köszi a tanácsokat.
2023. jan. 10. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!