Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenkor tenni?

Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Másfél órával ezelőtt a Pestszentimre felső buszmegállóban vártam a buszra, egy furcsa alak,középkorú, molett, kopasz, sötét kabátban alatta sötét kapucnis melegítő felsőben, egy kicsit szakadt figura felém jött. Én reflexből arrébb mentem. Leszólít én azért próbálok hárítani, de hiába csak azért is merengett rám a szemével, kértem, hogy ezt most hagyja abba, mert ijesztő, és mondja h nem akart megijeszteni, megkérdezi H a buszra várok, melyikre, közben én próbálok hárítani, majd határozottan mondom neki H hagyjon békén. Hiába léptem egyet hátra, ő csakazért is közeledett felém, közben megállás nélkül bamubult rám, mondja H szép lány vagyok, tetszem neki. Erre én hiába mondom H ez nem kölcsönös, és nem érdekel, akkor sem érti meg. Végül elfutottam. Szerencsére a vonat nem sokkal később érkezett és felszálltam rá.

Aki ott a környéken lakik, esetleg nem ismerős neki az illető? Vagy nem kéne ezt jelentem, hogy egy gyanús alak zaklatja a lányokat a környéken? Vagy mit kellene tennem egyáltalán?



2023. jan. 7. 22:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak ott gyakori, hanem még a mi kis falunkba is, éjjel nem merek mászkálni itt se. Mindennapos. Olyankor németül szólok többnyire nem értik és elunják :D Vagy nem mondok semmit elfordulok, süketet játszok stb. Ha sarokba szorítva vagyok, mosolygok mert nem merek visszaszólni, nehogy agresszív legyen elővegyen kést stb. Ebből volt már rossz incidens szóval jobb megvédeni magunkat, elismerem.
2023. jan. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem lettem volna a helyedben mert ez tényleg nagyon félelmetes lehetett neked.Szerintem ha bejelentést teszel akkor is max annyit érsz el hogy a rendőrök többször mennek el arra a környékre de ez is csak egy bizonyos ideig tart majd keresni a férfit nem hinném hogy fogják mert semmi tetlegesség nem történt csak szóban ami nyilván nem egyenlő pl azzal ha elkezd fogdosni és erőszakoskodni.Én a helyedben jelenteném mert így te is nyugodtabb leszel.
2023. jan. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Rendőröknek leírhatod a személyleírását meg azt hogy hol történt, ha valakit zaklatna akkor legalább ott vagy mint első tanú.
2023. jan. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát én inkább elfutottam, azért ki tudja mi van nála. Még az ilyenek mentálisan instabilak. De baszki ahogy merengett rám. Lehet tényleg csak barátkozni akart de az a kiéhezettség, ami kiült az arcán. Mint valami elvetemült állat.
2023. jan. 7. 22:46
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
rengeteg ilyen van sajnos, mindenhol
2023. jan. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A rendőrségen érdemes bejelentést tenni. Majd ők eldöntik hogy tudnak/akarnak-e vele kezdeni valamit vagy nem.

te nem tudsz többet tenni mint hogy értesíted a történtekről azokat akiknek joguk és lehetőségük is van tenni valamit, ráadásul ez a munkájuk is.

Nem kell telefonálnod sem. Emailben is megteheted a bejelentésedet. Keresd meg az ott illetékes rendőrkapitányság elérhetőségét és írd meg nekik. ne várd, hogy reagálnak rá feléd, de ettől még el fogják olvasni, aki illetékes annak szólni fognak róla és ha tehetik akkor utána is fognak nézni.

Ezen felül annyit tehetnél ha a buszmegálló közelében lenne valamiféle BKK vagy VOLÁN, MÁV állomás, ott szólhatnál róla. De ha a megálló csak úgy van valahol az utcán, akkor evvel ők nem tudnak semmit kezdeni.

2023. jan. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor azt hiszem holnap jelentem.
2023. jan. 7. 22:46
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
2es vagyok esetleg ha az biztonságot nyújtana akkor hordja magadnál paprika sprayt és ha fenyegetve érzed magad és tényleg nem tudsz már menekülni akkor azzal megtudod magad védeni.
2023. jan. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#7 Tedd meg! Ha ezzel el lehet kerülni, hoyg valakit baj érjen akkor siker és ennél többet nem tehetsz.
2023. jan. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Megteszem. Illetve akik Soroksár-Pestszentimrén laknak, azok nagyon vigyázzanak magukra. Nem tudom, hogy az a pöcs még ott ólálkodik-e de remélem elkapják.
2023. jan. 7. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!