Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintetek vagyunk...

Csak szerintetek vagyunk teljesen bekorlátolva?

Figyelt kérdés

Megszületünk és kapunk valamilyen adottságokat, és persze sok mindent múlik a környezeten is, de az általában közel sem tökéletes, sőt.


Na tehát akármit csinálunk a "legfontosabb" legmeghatározóbb dolgokat nem tudjuk megváltoztatni. Tehát ez miatt igazán nagy változás nem is lesz az életünkben.

Legnagyobb hülyeség például hogy "tanulj" "tanulj", ezt hajtogatják. Ha nincs meg az alap intelligenciád (ami nem fejleszthető) akkor nem ér semmit.

Gondolok én itt arra hogy vagy kibuksz egyetemről már, vagy ha valahogy megoldod(mással iratod a szakdolgozatod, átrugdosnak stb) akkor is mikor majd dolgozol a szakterületeden nem tudsz majd helytállni.

Rengeteg "tanulatlan" ember van akik magas szintre jutottak.



De megnézhetjük a testi adottságokat is. Ha betegen születsz akkor szintén "vége". Ha nincs semmi betegséged csak simán nem rendelkezel jó adottságokkal akkor is "vége", mert maximum évek alatt tudsz magadnak egy sportos testet csinálni. Ami nem ér semmit szintén ha nincsen ezen kívül még jó pár dolog.:) Nem akarom fejtegetni tovább hogy mi, remélem érthető.


2023. jan. 8. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Ha meglenne benned az értelmiségiség szikrája, fel sem tennél ilyen bugyuta kérdéseket.
2023. jan. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez nem önsajnáltatás vagy mentegetőzés vagy nem is tudom mi akar lenni.

Csak megosztottam a gondolatmenetem, szívesen várom a tietek is, amiben a tartalomra reflektáltok.

2023. jan. 8. 12:46
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem láttam az első választ, nem arra ment az előző.

1# Ki mondta hogy megvan bennem?

De egyébként meg ne haragudj, azért mert azt gondolod hogy bugyuta kérdés, szerintem nem az. Cáfolj meg inkább, vagy adj igazat, vagy fejtsd ki a véleményed.

2023. jan. 8. 12:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Nincs egyforma életünk, viszont az életszemlélet ami fontos.


Nyilván ha úgy élsz hogy "minden minek, mert egyszer úgyis meghalunk", akkor nem fogsz örömet találni semmiben és mindent csak harcnak meg felesleges csatának fogsz érezni. Egyébként az ember az egyetlen faj (legalábbis a tudomány jelen állása szerint) aki úgy éli az életét hogy tisztában van vele, hogy egyszer meg fog halni.


Én nem gondolom azt sem, hogy mindenkinek egyetemre kellene mennie. Már azért sokat változott a világ, de nyilván még velünk vannak azok akik a szocializmusban nevelkedtek, és ők azt mondják hogy "úristen nehogy vállalkozó legyél, inkább dolgozz egy gyárban havi 150-ért, az legalább biztos". Ebből következik, hogy a mai világban a diploma sem garancia semmire, és nem feltétlen jelenti azt, hogy rossz életed lesz mert nem jártál egyetemre.


Neked nem a világot kell megváltoztatni, hanem a saját életedet kell jobbá tenni, törekedni rá. Illetve nem kell, attól függ, te mit akarsz.


Ha úgy érzed hogy te boldog lennél telefon, laptop, tv, autó, stb nélkül egy falu végi házban, akkor élj ott és legyél boldog.


Senki nem mondja azt, hogy neked nyaralni kell minden évben, vagy 5 milliós autóban ülni. De ha téged ez tesz boldoggá, akkor dolgozz, fejleszd magad, és érd el.


De a világmegváltás nem az egyén dolga.

2023. jan. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Most az egyetem csak egy példa volt... Nem ez a mondanivalója a szövegnek.



"Ha úgy érzed hogy te boldog lennél telefon, laptop, tv, autó, stb nélkül egy falu végi házban, akkor élj ott és legyél boldog."



Épp ez az hogy nem.


"akkor dolgozz, fejleszd magad, és érd el."

Kösz.



Nem jött át úgy érzem a lényeg.

2023. jan. 8. 13:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor most mi is a problémád?


Az elején világmegváltásról írtál, most meg arról van szó, hogy nem tetszik hogy nem hullik minden az öledbe amit te kitalálsz.


Döntsd már el.

2023. jan. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van egy csomó diszlexiás színészünk.

Ismerek olyanokat, akik diszkalkuliával mentek mérnöki szakra, mondván ott a számológép, nem az ő dolga. Elvégezte és helytáll a munkájában.

Egyik lánybarátom asztmás, mindentől is befulladt. A doki mondt,a hogy kéne valami sport ami kicsit fejleszti a tüdejét. Így lett belőle Európa-bajnok kick-boxos.

És most ezek az a kategória volt, akik "ha betegen születsz, vége".


Ők diagnosztizáltan hátránnyal születtek egy adott területen, mégis sok (több mint egy átlag ember számára!) munkával elérték azt, hogy azok lehessenek, akik elvileg nem lehetnének.


Az intelligencia valóban meghatároz - 80 alatt. De afölött tény, hogy szorgalommal lehet ellensúlyozni a szerényebb képességeket is.


Van akinek könnyebb, van akinek nehezebb. De ha ki tudtad írni ezt a kérdést, akkor vélhetően nem vagy közép vagy súlyos értelmi fogyatékos, tehát bőőőőőőőőőven van esélyed a sikerre az élet legtöbb területén. Maximum nehezebb, mint másoknak. De ne tegyél úgy, mintha lehetetlen lenne, mert az csak hazugság.

Ha meg önmagadnak hazudsz, akkor valóban korlátok közé vagy szorulva. De te zártad magad oda.

2023. jan. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!